Bolesti v tehotenstve v okolí pupka

escada17
1. apr 2007

cau kocky, to iste som mala v prvom tehotenstve a z casu na cas sa to zjavuje teraz. Mavam bezne bolesti - panvova cast alebo akoby na menzes ( som v 18 tt ), citlivost prs , ale proste to s tym pupkom-nikde o tom neviem najst. Je to velmi neprijemne, ked to zacne boliet, zle sa mi sedi, vstava, nehovoriac o tom, ze objat moje dietatko alebo sa natahovat za niecim, s niecim...mate nejake podobnu skusenost? Co to moze byt? Dnes som si az lad na to davala, akoby som tam citila nejake opuchnute zilky ( ziadnu herniu nevidiet ), kedze brusko uz je trosku natiahnute a pupcek je otvorenejsi. Zabudla som to povedat v poradni a teraz zase cakat mesiac..tak ak by ste mi vedeli nejaka poradit alebo to vysvetlit...dakujeem ( boli to aj pri nadychnuti- ked to boli, tak pri vsetkom )

susik77
5. apr 2007

jj: to je, ked sa vyklenie nej. cast organu, napr. creva, al. zaludku do brus. dutiny- vacs. ked je oslabena pobrusnica. Ta cast creva, co sa vyklenula sa moze este priskrtit. Je to dost nebezpecne, riesi sa to operacne.

svetluska.p
5. apr 2007

jajulka - ahop moja zlata, uz som ta tu dlhsie nevidela a min. som rozmyslala, ze co je s Tebou 🙂. Ako sa mate? Uz sa Vam to krati 🙂. Drzim palceky. prajem krasne sviatky. idem na spining. cmuk a papa.

escada17
autor
5. apr 2007

jj2202-hernia je pruh...mnohym zenam saotvori, vyduje akoby von a mne sa k nemu vtedy pridruzil este jeden kopcek, ale zmizlo to. Take male sa neriesia a nie v tehu, ja som to mala presne vedla pupka pri prvej dcerke...

ikke
13. jan 2010

barbyes • 19tt • Dnes o 16:32
Ahojte, som 1-krát tehotná, teraz som v 18 tt+6 a mávam takú bodavú bolesť okolo pupka vnútri Už sa mi to zo 2-krát stalo a po cca 5 min to prešlo. Dnes ma to zasa bolelo, ale bolo to také výraznejšie, nemohla som sa ani pohnúť aby to nebolelo. A bolo to citlivé aj na dotyk, keď som mierne zatlačila na okolie pupku akoby mi zvnútra niekto pichal množstvo ihiel. Tiež to ale po cca 5 min prešlo. Stretli ste sa s tým niektorá? Neviem či to môže byť spôsobené zväčšovaním maternice alebo ako sa bábätko hýbe, možno ťahá za pupočníkovú šnúru(neviem kde sa vo mne nachádza, odkiaľ ide), je dosť akčné na to že som iba v 18 týždni. Dúfam, že nemám priveľa otázok Ďakujem Vám vopred všetkým za radu

vejula • 28tt • Dnes o 16:47
barbyes, mna tiež občas pobolieva okolo pupku ale ani nie bodavo... Ja som skôr myslela že ako sa vytahuje pupok, tým naťahovaním kože že to môže bolieť... A inač neviem či má tvoj pupok niečo spoločné s pupočnou šnurou Ved to je len jazva po tvojej pupočnej šnure, nie???

barbyes • 19tt • Dnes o 16:54
a odkiaľ ide pupočná šnúra v našom brušku? Zvonku je to jazva, ale odkiaľ vedie do bábätka z nás? ja som len tak špekulovale, že z čoho by to mohlo byť...

barbina182 • 35tt • Dnes o 17:22
Mna ti tiež bolelo ale preslo ja som sa najedla tazke kapustnicu ale bola som uz v 31tt...a bola som s tym na pohotovost..dali mi injekciu a pustili domou...nezjedla si daco tažke..?alebo daco tazke zdvihla može to byť pruh..?radsej sa porad s doktorom..

zuzajka4 • Dnes o 17:24
Neviem neviem ale mne sa zdá,že bábätko je pupočnou šnúrou spojené s placentou.

lenocka84 • 21tt • Dnes o 17:28
tak obcas sa to stane aj mne
uz som to aj mm vravela ze ma to boli, ale po chvilocke to prestane
pocitujem to posledny tyzden

barbyes
14. jan 2010

Ahoj lenocka84,
a tiež tak ako to popisujem ja a po chvíľke to prestane? Tak potom to asi naozaj bude spôsobovať zväčšujúca sa maternica, resp. bábätko.
A nejedla som nič ťažké a nič som nedvíhala, na to si dávam bacha a muž ma nenechá ani igelitky z nákupu niesť 😀 Také ťažšie som jedla ešte deň pred tým poobede, ale to by mi asi bolo zle hneň, nie? 😒

lubica1995
8. feb 2010

Ahojte kočky, som tehotná, až dokonca tretí krát a okolo pupku ma to bolievalo celé tehotenstvo, každé jedno. A nemala som žiadne operácie za sebou, ani rezy.. Ostala som uplne háklivá na dotyky, pretože ma to bolelo, a všetci si mysleli, aká som fajnová.. Bolo to, ako modrina, len to bolelo, a teda, aj bolí, aj keď sa ma nikto nedotýka 🙂 A je to spojené s maternicou, niečo v tom zmysle, že sa mi rozhťahuje a ták... Netreba panikáriť.. Len vela odpočívať.. Nohy dore!!

munu
9. feb 2010

barbyes, ja som mala presne take pichanie v pupku, ako opisujes... a nic to nebolo.. asi sa len pupok ozaj natahuje alebo je to len zvacsovanim maternice.. akurat v tom obdobi bola aj kamoska tehotna a ona to mala tiez.. tak som to ani neriesila.. trvalo to nejaky cas, uz presne nepamatam, ale asi 2-3 tyzdne a objavovalo sa to niekedy viackrat pocas dna, niekedy ani raz.. je to normalne, nic sa neboj.. nesmies sa vsetkeho tak zlaknut 😉 pokial nemas nejaky vytok hnedy alebo nekrvacas a babatko sa hybe normalne, tak to neries.. 🙂 pokojne tehulkovanie prajem 🙂

gabriela4
21. jún 2010

baby ani neviete ako ste ma upokojili tým čo som si tu prečítala, bála som sa lebo som pred týždňom bola na amniocentéze a od dnes mám tiež také popichávanie pri pupku a bála som sa že to bude tou amniocentézou, že sa niečo deje....ale po amniocentéze som nemala žiadne bolesti, krvácanie, nič....tak som nevedela, ale už som omnoho kľudnejšia 😀

erika9
25. okt 2010

ahojte ja mam tiez taki problem ze ma picha okolo pupka tak ze sa nemozem ani pohnut a ja si mislim ze mozno mam zapal mocu alebo co lebo ma to zacne boliet po tom ked idem sa vicikat co si mislite vi ?/

zuveru
18. jan 2011

babule, mna to chytilo vcera vecer, akoby ma v pupku rezali :( bolo to asi 10min co t bolelo aj na dotyk. Velmi ste ma ukluddniki, aj ta idem dnes k dokinovi do poradne tak mu to spomeniem 🙂

adka.m
27. jan 2011

@zuveru tak ako si dopadla u doktora čo ti na to pichanie povedal?

zuveru
27. jan 2011

@adka.m vsetko je OK, povedal ze sa rozsiruje maternica, len tak mavol rukou ze si mam vzdy lahnut a vylozit nohy na 10min. Takze klud, je to znamenie ze rastieme 🙂

majkauk
2. feb 2011

@zuveru a chcem sa opytat ked si vylozila nohy na 10 minut preslo ti to?Lebo mna dnes cely den pycha napravo v okoli pupku,som v 17 tt a strasne sa bojim,je to taka bodava bolest,zaboli a prestane a potom opat zaboli a opat prestane,neviem co mam robit,ci mam ist k lekarovi alebo mam pockat:((

zuveru
2. feb 2011

@majkauk mno brnknut by som mu brnkla aspon aby som mala kludne spanie, ja som to mala tri dni a zatial mam pokoj. Kazdopadne za pokec s lekarom nic nedas a budes aj ty kludnejsia.

majkauk
2. feb 2011

@zuveru dakujem za odpoved ja mu teda zavolam a pises ze si to mala 3 dni ale cele tie 3 dni ta tam bolelo a potom samo preslo?

zuveru
2. feb 2011

@majkauk ono to bolo chvilkove napr.doobeda nic, chvilku poobede a najhorsie vecer, tak sa to striedalo, nebola to bolest cely den.

katkaajurko
11. feb 2011

ahojte,aj mna posledny tyzden bolieva vpravo od pupka dole-bodava bolest par krat za den... niekedy raz dlho potom nic.niekedy dva tri slabsie pichnutia... aj som sa bala ze slepak 😒 ale poslali ma k chirurgovi ale vraj slepak by to nemal byt..ale fakt je to neprijemne a vzdy sa prelaknem... je to po kraji maternice (myslim) a vyslovene to v urcitej intenzite bodne..a mam pocit ze napriklad-prejdem sa po byte potom si sadnem-tak vtedy ... aj ked ma pozrel chirurg aj tam mam strach aby to nebolo v crevach ☹

luccia13
6. dec 2011

ahojte som 29tt a mam strasne bolesti pri pupku take pichanie na pravej strane a obcasne pichanie podbrusku co mam robit alebo mi prosim povecte co to moze byt lebo sa bojimo malinku a niekdy mi stvrdne brucho nejde o predcasny porod???
☹ ☹

sonazitnanova
6. dec 2011

@luccia13 ja by som isla radsej preventivne svojmu gynekologovi a povedala by som mu to aj ked to nemusi nic znamenat ale pre istotu a upokojenie sa na dusi ze je vsetko v poriadku by som isla .Mne povedala svoja dr.ze mam prist vzdy ked sa mi hocico nezda 🙂

bettyb
25. máj 2012

Ahojte. Aj ja mam presne tieto bolesti,ktore tu opisujete. Kedze ale prispevky su stare a vidim vase fotky s babatkami,tak som sa upokojila,ze nakoniec vsetko dopadlo dobre. Dakujem vam.

bubla30
9. jún 2012

ahojte baby, ja mam tiež problém s pupkom- -som v 27 tt a asi tri dni mám také ťahanie/tlačenie v okolí pupka- asi 1 cm vľavo, niekedy aj na ňom samotnom...keď sedím, tak to ani necítim, ale ked chodím alebo sa nejako natiahnem, zase to začne. neviem sa z toho vysomáriť, nič ťažké som nedvíhala, len mám za sebou trojdnovu sluzobku, ktoru som travila v aute- ale som aj oddychovala. neviete poradit, cim to moze byt? Mohol maly zmenit polohu a tlaci mi tam? Mali ste nieco podobne- a ak ano, prestalo to po par dnoch? Inac sa mi zda, ze mi v poslednych dnoch aj trosku narastlo brusko a je akesi tvrdsie...dakujem za radu!

gabinap12
9. jún 2012

@bubla30 ahoj tiež som to cítila v druhom tehu, a teraz hoci som len v 18tt to začínam cítiť tiež...pýtala som sa na to lekára aj švagrinej ktorá je tiež dokina a vysvetlili mi to v podstate rovnako prudké zväčšenie bruška a následné praskanie podkožného väziva má za následok že pociťuješ bolesť a štípanie v okolí pupka, vraj to treba poriadne premasťovať a krémovať aby si predišla striám...ale samozrejme keď máš obavy choď radšej k lekárovi pre istotu...ja som si povedala po mojej trpkej skúsenosti radšej pôjdem k lekárovi 10krát zbytočne ako jeden krát neskoro...držím palčeky nech sú to len tie strie🙂)

lindt
9. jún 2012

caute, ja som toto mala tiez v tehu a dr.mi povedala, ze kedze som bola spojena s mojou mamou cez pupocnu snuru a je to vlastne jazva,cize je tam slabucke tkanivo, tak ako babo rastie, tak mi to vytlaca a to sposobuje taku ostru bodavu bolest. Ono to prejde, len je to strasne neprijemne a bolestive... natierajte si to...

bubla30
9. jún 2012

@gabinap12 aha, ale cítila si to zvonka či zvnutra? lebo strie sú kožná- teda asi povrchová vec, ja to cítim vo vnútri pupka....nie na povrchu.

gabinap12
9. jún 2012

@bubla30 ...zvnútra, a boli dni keď to bolelo dosť, vtedy som krémovala odušu a zvláštne na tom je že nemám ani jednu striu, takže asi som natierala dobre..teraz som prakticky na začiatku a už mi vidno také slabé strie tak som začala zase mastiť a bolesti zatiaľ ustali uvidíme čo bude ďalej...ale každopádne ak máš pochybnosti choď k lekárovi za to nič nedáš a budeš mať pokoj v duši ako sa hovorí...

bubla30
9. jún 2012

@gabinap12 dakujem, tak to skusim s tym kremovanim- mam aj oleje aj kremy, uvidime, ci to zaberie- este jedna otazka- tiez ta to pobolievalo v takych intervaloch? cize nie vkuse, ale sem tam? dakujem!

gabinap12
9. jún 2012

@bubla30 ...no keď na to spätne myslím, tak to rozbolelo vždy keď som zanedbala to krémovanie...podľa mňa sa nemusíš báť...

petki
25. jún 2012

cawko kocki chcela bi som sa spitat uz som v 8 mesaci a niejak uz casto zvraciam jak sa najem mam strach ze ci neco neni s malim ,,aj vsetko ma boli ☹

xlucia
25. jún 2012

@petki no asi mas crevnu virozu. chod ku vseobecnemu dr.

petki
25. jún 2012

a co to je je to vazne ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre