Bolesti v tehotenstve v okolí pupka

escada17
1. apr 2007

cau kocky, to iste som mala v prvom tehotenstve a z casu na cas sa to zjavuje teraz. Mavam bezne bolesti - panvova cast alebo akoby na menzes ( som v 18 tt ), citlivost prs , ale proste to s tym pupkom-nikde o tom neviem najst. Je to velmi neprijemne, ked to zacne boliet, zle sa mi sedi, vstava, nehovoriac o tom, ze objat moje dietatko alebo sa natahovat za niecim, s niecim...mate nejake podobnu skusenost? Co to moze byt? Dnes som si az lad na to davala, akoby som tam citila nejake opuchnute zilky ( ziadnu herniu nevidiet ), kedze brusko uz je trosku natiahnute a pupcek je otvorenejsi. Zabudla som to povedat v poradni a teraz zase cakat mesiac..tak ak by ste mi vedeli nejaka poradit alebo to vysvetlit...dakujeem ( boli to aj pri nadychnuti- ked to boli, tak pri vsetkom )

januskaababoo
1. apr 2007

escada...ja to mela taky a presne kolem toho 18tt, neprisla jsem na to co to bylo, mela jsem za to, ze jak se ta deloha natahuje a ty svaly s ni....ze to bude takhle ono, sver se doktorovi, za to nic nedas... 🙂

zade
1. apr 2007

Ja som sa s tym nestretla, ale cakat do nasledujucej poradne nemusis. Kazdopadne mozes zajst k lekarovi aj skor a povedat mu svoj problem - aspon ten moj ma na to vzdy milo upozorni.

macanet
1. apr 2007

Mě občas píchne u pupíku, např. včera při vylejzání z vany.Asi to nic není.To co popisuje escada to jsem měla taky, roztahuje se děloha a napínaj se svaly, bolí to jako, nebo spíš táhne jako při menses.Nebo mírné píchnutí při kýchání, kolikrát si musím podržet pupík a je to zase dobrý, gynek. říkal, že je to v pořádku.Že se tělo vevnitř mění, ale pokud by to přešlov křeče, tak mám přijít.

escada17
autor
1. apr 2007

dakujem, dievcata...ale mna to vyslovene boli, akoby picha- nie denne, ale ked to zacne- nevidim, ze pre pircinu-len tak- po ziadnej namahe, tak je to ozaj hrozne neprijemne..taka rezava bolest...januskaababoo- ale toto je uz moje druhe dietatko, tak som myslela, ze pupok sa prisposobi a celkovo vsetko ovela lahsie 😢

hedunecka
1. apr 2007

ahoj escada moze sa jednat aj o slepe crevo..na tvojom mieste by som isla k lekarke..ja som bola pred nedavnom u nej kvoli silnemu rezaniu a tupemu bodaniu v podbrusku a prve co sa ma pytala ze ci ma nepicha okolo pupku..ze to by islo o slepe crevo..viem ze slepak je vpravo dolu ale ked si teho tak sa premiestnuje a bolest prichadza od pupka..ale nechcem ta strasit len som ti chcela povedat aby si zbytocne necakala mesiac..alebo kludne zajdi na pohotovost a povedz ze sa to uz neda vydrzat.

magika
1. apr 2007

Ahoj devcata,tyto problemy se mi dějí také,aj mě doktorka říkala,že je to pnutí dělohy.Jsou v ní svalové pletence a jak se postupně napínají,tak to může píchat,bolet a být i pocit napnutí.Jsem ve 30.týdnu a tak mám ted pocit,že se mi pupík roztrhne,hlavně když mě tam malý kope nebo když kýchám.

escada17
autor
1. apr 2007

hedunecka-jeeej,my sme skoro rovnako na tom, ako sa citis? Ja uz slepak nemam vyse 4och rokov, dostala som pri konci VS ( z toho ucenia a strachu ) kampylobakterialnu enteritidu ( dufam, ze dobre nazov pamatam ), a mala som silny zapal vnutornych organov, akutny stav, neboli si isti, co to je, ale napokon operovali a dobre, lebo som uz mala plne brucho zapalovej vody a kazdu cjvilu by mi slepak praskol a voda sa zliala vsade. Cize slepak to nie je. Inak som si nasla niekde na nete, ze aj pankreas boli castokrat podobne a ja som asi v 11 tt mala neskutocny zlcnikovy zachvat ( nenasiel sa dovod ), ked som len na wc sedela a vracala. Teraz mi to vraj nemozu riesit. Magika, co teraz cakas? Mne sa tiez zda, zepupok mi roztrhne a akoby ma tie zilky vo vnutri boleli v okoli pupka, ked to mavas, vies, ze je to ozaj neprijemne...😢

hedunecka
2. apr 2007

escada no tak to mas super lebo mna tam sestricka strasila ze to je urcite slepak lebo ze casto sa to u tehotnyx vyskytuje jako skryty zapal! 😠 juuj tak to ti potom v poslednej xvili zaxranili zivot 😉 ja sa citim super..a ty co uz citis pohyby??

trish22
2. apr 2007

mňa to tiež pobolieva okolo pupku, nie vždy, ale ak bolí tak riadne. no ja si myslím, že sa mi rozťahujú nejaké vzrasty, lebo ja som mala 2x laparku a mohli sa mi tam vytvoriť nejaké. čo vy na to?

escada17
autor
2. apr 2007

hedunecka, slepak ozaj casto zacina boliet okolo pupka, to svata pravda...mna to vtedy bolelo vsade, lebo som mala celkovy zapal...pohyby citim od 16 tt + 3, pri prvom tehu okolo 19-20 tt ( nechapem, ze si uz nepamatam presne )..trish, ja neviem, co je laparka 😢

trish22
2. apr 2007

escada- laparoskopia...operácia, ktorá sa robí cez pupok

escada17
autor
2. apr 2007

nazov viem-laparoskopia, ale neviem, na co to je- co to riesi...😢 ani som nevedela, ze cez pupok, och...

trish22
2. apr 2007

escada- mala som problémy s otehotnením a tak mi robili to vyšetrenie. kamerou sa ti pozrú do brucha aby zistili čo tam je. tak som tam mala samé zlé veci... ☹

escada17
autor
2. apr 2007

juuj, to mi je luto, ale ako zle veci? Kolko vam trvalo otehotniet, ak sa mozem opytat?

hedunecka
3. apr 2007

escada no super ja uz som v 16+5 a stale ni.. 😒 a pri prvom som to mala okolo 17-18tt..
trish a kolko mas tyx rezov 3?moze byt ale ved ja si myslim ze by si nemala mat az take vzrasty lebo to su malicke reziky..nie?

natal
3. apr 2007

Ahojte, trosku ste ma vystrasili. Mna boli vpravo od pupka uz asi 2 tyzdne. Niekedy viac a niekedy menej. Najprv som si myslela, ze je o kvoli tomu, ze male bolo dole hlavou a kopalo mi stale do toho isteho miesta. Potom sa vsak pretocilo, ale bolest ostala. Na poradni som sa samozrejme zabudla opytat, som sa ponahlala. Tak dufam, ze to nie je slepak. Ale to by sa asi nedalo vydrzat keby to bol slepak, nie? A toto sa da vydrzat. No uvidim o tyzden na poradni sa spytam.

jj2202
3. apr 2007

aj mna bolelo v sobotu okolo pupka a teda dost. pokozka na brusku nenormalne napnuta... no v nedelu sa malinka nejak pomrvila a uz to bolo ok. dnes idem na poradnu, chcem sa popytat, ale myslim ze malinka len na nieco tlacila. inak keby to bol slepak, tak ta to podla mna boli stale...

escada17
autor
3. apr 2007

natal- vcera som studovala na nete, ze ak by to bol slepak, tak najprv moze , ale NEMUSI boliet okolo pupka, no presunie sa vpravo dole, okolo praveho boka. Ale tehotne zeny by sa mali pre istotu ozaj pytat na kazdu "drobnost "..opytaj sa radsej, drzim palce

trish22
3. apr 2007

escada- snažily sme sa tri roky.mala som enodmetriózu, upchaté obidva vajcovody a myóm 2,5cm.

hedunecka- no mám tri jazvy, všetky tri boli rezané 2x, síce sú malé, ale ja tie vzrasty môžem mať aj z tej endometriózy.

famfrla
3. apr 2007

ahoj ja som mala tiez bolesti okolo pupka a niekedy aj dost velke pocity pichania je to sposobene natahovanim maternice 😉 ale to bolo neprijemne 😖

escada17
autor
3. apr 2007

famrla- neprijemne veru...😢 ja si vzdy potom vselico mozne namyslam...trish, tie terminy velmi nepoznam, ale som rada, ze napokon cakas babatko. Clovek si mysli, ze to je taka samozrejmost a pritom to vobec nie je pravda.

trish22
4. apr 2007

escada- vôbec nevadí ak nepoznáš tieto termíny...je to tak lepšie. ja ich poznám až príliš a bola by som radšej keby že o nich ani neviem. no niekomu sa to podarí raz-dva niekto si to musí vytrpieť, ale hlavné je že sme tehulky a budeme mať krásne babetká.

escada17
autor
4. apr 2007

trish- aj ja som rada, ze je vsetko fajn ( myslim teraz teba ) 🙂

masinka
4. apr 2007

ahojte
ja som mala prvu polovicu tehotenstva bolesti vpravo dole a druhu polovicu vlavo vedla pupka. pri kazdej poradni som to hovorila lekarke a ona ma vzdy "zrusila" ze maternica visi na nejakych uponoch ktore sa natahuju a preto to boli, ale v ramci ultrazvuku v 20 tt mi lekar pozrel pravy vajecnik ci tam nemam nahodou cystu.
asi je to blbost, ale vravela som si ze pri tom pupku ma Nelka tlaci kolenom alebo cim, tak ked som sa natierala kremom, vzdy som sa ju snazila trosku z toho miesta odtlacit...

escada17
autor
4. apr 2007

moze byt, len ja napr. mam maternicu este dost nizko v tomto stadiu, tak este moc netlaci...

hedunecka
5. apr 2007

boze ti doktori niektori su ozaj strasny..aj moj byvaly doki ma takto zrusil ked ma nieco bolelo 😒 ja mam nastastie iba obcas take slabe bolesti v podbrusku trva to par sekund ako pri mrske tak ja pocitujem to natahovanie maternice takto..ale s coho som ozaj nervozna je ze musim xodit stale na wc a to som si myslela ze na zaciatku teho budem xodit a nie az teraz.. 😠 ale asi sa mi tlaci moc dolu alebo co.. 🙂

aeiou78
5. apr 2007

ahojte, dnes som sa prihlásila po prvý krát, ešte neviem ako to tu chodí ale celkom sa mi to páči. 🙂 Mám podobný problém pichania v okolí pupku. Moja doktorka povedala že to môže byť aj pruh ale že si z toho nemám robiť hlavu, iba ak by boli bolesti neznesiteľné tak sa mám hlásiť na pohotovosti na chyrurgii. Ja mám problémy s pupkom od svojho narodenia. Odstrihli mi zle pupočnú šnúru a pupko mám stále vyčnievajúce a teraz v tehotenstve je to ešte horšie. Dúfam že to dopadne dobre

escada17
autor
5. apr 2007

aeiou, ja som mala herniu v prvom tehu a predpokladam, ze sami zase vytvara- len este ju nie je vidiet. po porode sama zanikla, aj moja dcerka mala po porode, ale som jej ju lepila ( taka stara rada ) a tu v USA na mna zizali, ze to nema zmysel, no ale brusko sa jej vtiahlo a ma ho super..tak sme mali obe..hedunecka, toto s tou mrchou- ja to mavam stale a dost casto, v prvom tehu som to nemala..

jj2202
5. apr 2007

ja som bola v utorok na tej poradni a lekarka ma upokojila ze vsetko je ok, a moze ma kludne hocikde pichat a aj boliet, je to proste spojene s tehotenstvom, ale keby to bolo dlhodobejsie treba samozrejme pre istotu vyhladat lekara 😉

jj2202
5. apr 2007

co je to hernia? ja ma stale pupok vo vnutri...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre