Bolesti v tehotenstve v okolí pupka

escada17
1. apr 2007

cau kocky, to iste som mala v prvom tehotenstve a z casu na cas sa to zjavuje teraz. Mavam bezne bolesti - panvova cast alebo akoby na menzes ( som v 18 tt ), citlivost prs , ale proste to s tym pupkom-nikde o tom neviem najst. Je to velmi neprijemne, ked to zacne boliet, zle sa mi sedi, vstava, nehovoriac o tom, ze objat moje dietatko alebo sa natahovat za niecim, s niecim...mate nejake podobnu skusenost? Co to moze byt? Dnes som si az lad na to davala, akoby som tam citila nejake opuchnute zilky ( ziadnu herniu nevidiet ), kedze brusko uz je trosku natiahnute a pupcek je otvorenejsi. Zabudla som to povedat v poradni a teraz zase cakat mesiac..tak ak by ste mi vedeli nejaka poradit alebo to vysvetlit...dakujeem ( boli to aj pri nadychnuti- ked to boli, tak pri vsetkom )

xlucia
26. jún 2012

@xlucia no ako? bola si u dr.?

xlucia
26. jún 2012

@petki no ako? bola si u dr.?

petki
26. jún 2012

nebola som pojde az ked pojdeme s manzelom na sk lebo ja kazdi mesac chodim domov na porade 😒

pachovka
26. jún 2012

ahoj kocky ja som len 6tyzdni a pobolieva ma brucho ako keby som mala dostat menst.neviete co to moze byt budem mat 2dieta dakujem 🙂

asma
26. jún 2012

@pachovka moja pri obidvoch som mala celé tehu take bolesti akoby som isla kramovat a vraj je to normalne lebo rastie maternica a niektore sme na to citlivejsie....hlavne nech to nie su nejake krce alebo tak...

pachovka
26. jún 2012
dolakova
25. sep 2012

@escada17 presne to iste mam aj ja vcera som az od bolesti plakala a strasi syn nevedel co somnou :( je to hernia pupocna ani ja ju uz neviem ovladat mam pri bolestiach ist na chirurgiu ale vzdy ked je muz doma ma to nejak neboli ale len ked neni doma a vtedy sa mi nejak neda ist k lekarovi tak si dam vzdy paralen poradili mi to v lekarni zatial ak nieco bude vediet o tomto blizsie tak aj mne prosim odpiste co tomu pomaa lebo tie bolesti su horsie nez pri porode

andrea227
6. feb 2013

Ahojte,prosim vás poradte mi...Som v 19tt a mam taky zvlaštny pocit okolo pupka..Nieje to bolest ale skor by som povedala taky tlak aj v podbrušku ale nebolí to..Prosím má niekto taketo pocity?Neviem k čomu by som to prirovnala..alebo ako taka slabá menštruacia ako keby mala príst..Dakujem za odpoved,ale už som zrelá na psychiatriu 🙂

katarina.banska
1. apr 2013

ahojte.
ja mam taky problem, ze ked si chytim pupok tak ma zaboli na lavej strane, take jemne ako keby pichnutie, tahanie. a ked sa dviham, tak citim ako keby som mala svalovicu na bruchu. take vyslovene tahanie. vytok nemam, ani krce, ani ma neboli v podbrusku. teraz som v 29 tt. moze to byt tym, ze babo rychlo rastie a brucho to nezvlada? najhorsie je to k veceru. dakujem

24daniela24
4. apr 2013

@andrea227
@katarina.banska
mne moj gynekolog vravel, ze to moze byt nieco ako pruh lebo okolo pupka nie su svaly len nejake vrstvy ci co a odporucil mi pri bolestiach pouzit nejaku gumu cez pupok, ja pouzivam opasok taky natahovaci, ze cez pupok ked sa da babtku to nevadi a naozaj mi to pomaha ked citim dam opasok a do 5 minut je to prec tak dam dole aj opasok a odvtedy ma to uz aj menej boli 🙂

katarina.banska
5. apr 2013

@24daniela24 aj mne to vcera v poradni povedal, ze pupok moze byt citlivejsi na dotyk, lebo tam nie su svaly. no ze je to v pohode a vsetko dopadlo dobre. takze som rada. a musim poklopat uz ma to aj menej boli 🙂

24daniela24
5. apr 2013

@katarina.banska
tak to som rada, mne este povedal, ze pozor na tazke veci radsej nedvihat 🙂

kkejkatko
17. sep 2013

ahojte žienky =o) chcela som sa poradiť, či nemáte skúsenosť s bolesťou pri pupku, ale ide o to, ze mna to boli len pri dotyku, akoby som tam mala mať modrinu, ale som sa nebuchla ani nič =o( som v 28.tyzdni a tak ma napadaju take vselijake katastroficke scenare, ako omotana pupocnikova snura a podobne. poradnu mam o 2 dni, tak sa rozhodujem, ci pockam, alebo idem uz dnes... =o(

verisek91
18. sep 2013

@macanet souhlasím 🙂

obituary712
30. aug 2016

@kkejkatko ahoj, mam presne tento problém. Viem,ze je to uz starý článok, som v 33tt a boli na na dotyk akoby po modrine len na 1 mieste vpravo pod pupkom. Môžem sa spýtať, co to bolo?

kkejkatko
30. aug 2016

Ahoj. Nezistili sme,co to bolo... Ale preslo to tak nejak samo. Nic sa neroztrhlo,ani pri porode ziadne komplikacie... Tak snad aj v tvojom pripade tomu bude tak 🙂

obituary712
30. aug 2016

@kkejkatko ďakujem...

magdalena114
7. nov 2016

Ahojte baby,mam prosbu mozte mi poradit snazime sa s manzelom o nase malicke,do mrchy mam este 8dni a pobolieva ma kolo pupka neviete z coho to moze byt je to dobre ci nie?

magdalena114
8. nov 2016

Halo pomozte mi...Ahojte baby,mam prosbu mozte mi poradit snazime sa s manzelom o nase malicke,do mrchy mam este 8dni a pobolieva ma kolo pupka neviete z coho to moze byt je to dobre ci nie?

maykaaa1122
8. nov 2016

preventivne svojmu dr. a povedala by som mu to aj ked to nemusi nic znamenat ale pre istotu a upokojenie sa na dusi ze je vsetko v poriadku by som isla .Mne povedala svoja dr.ze mam prist vzdy ked sa mi hocico nezda

magdalena114
8. nov 2016

Tak ja mozno budem po prvy krat tehotna ak sa to podari no,ale pockam do mrchy ci bude ci nie a pojdem

renca1611
17. dec 2016

ahoj Escada17 ja som to mala v celom tretom mesiaci tehu tiez, doktor povedal vraj je to normalne natahuje sa ti brusko zvnutra..uz to len pretrpiet ja som sa tiez nemohla ani smiat ani kychnut nic kde si natahujes brusne svaly....

silazeny
29. dec 2019

Ahojte som c 23tyzdni a mam bolesti okolo pupku citim cele brusko napnute a v omoli pupku sa mi urobil fliak strasne sa bojim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre