Brušká v 16. týždni

domusks
25. sep 2014

Maminky, ako rastiete? Foto 16+5...

kacka93
25. sep 2014

ja som dnes 16+6 a nemam este ziadne ☹

domusks
autor
25. sep 2014

@kacka93 to pride, ja som nemala ziadne a potom zrazu za 2-3 dni vykuklo 🙂

kacka93
25. sep 2014

no uvidime, uz sa nato tesim 🙂

shelly0056
25. sep 2014

@domusks Ahojky ja som dnes 16 plus 4 dni a som na tom asi tak ako ty co sa tyka bruska mozno je o trosicku vecsie 🙂

cukricek12
25. sep 2014

ja som 18+4 ale bruško mám úplne ploché.Ale verím,že o chvíľu to príde,hlavne že drobec rastie tak ako má 🙂 ale troška vám závidím 😝

domusks
autor
25. sep 2014

@shelly0056 mne sa zda ze je uz teraz velke 🙂

domusks
autor
25. sep 2014

@cukricek12 ja tam mam aj slaninku ako vidis, mozno preto 🙂)) ale ako hovorim, nic nic a zrazu za 2-3 dni sa zagulatilo, tak trpezlivo vyckaj 🙂

cukricek12
25. sep 2014

@domusks mne jedna kamoška hovorila,že jej bruško narástlo za noc 🙂 som ani neverila...ale teším sa,som nedočkavá

shelly0056
25. sep 2014

@domusks hehe nie som niaka lanka ale niako to neriesim kolko si pribrala??? Mne ide zatial vsetko do bruska tak uvidime 🙂

domusks
autor
25. sep 2014

@shelly0056 zatial 3 kg, velmi sa mi zvacsili prsia a mam ich dost tazke :(
pravdupovediac mi velmi nechuti jest, neviem si najst ziadne jedlo, ktoreho by som sa nevedela dojest...takze len tak zobkam lebo ved musim...a to som sa tesila, ze v tehotenstve sa budem moct prejedat bez vycitiek 🙂

shelly0056
25. sep 2014

@domusks Ja zatial 4.5 kg no tiez niak nejem nechuti mi.Prsia sa mi pekne nalievaju a mam ich dost citlive a niekedy aj dost bolestive.

domusks
autor
25. sep 2014

Ano ano su bolestive, aj bradavky, kupila som si uz tehu zdravotnu podprsenku a je super, nic ma netlaci

domusks
autor
25. sep 2014

@shelly0056 Ano ano su bolestive, aj bradavky, kupila som si uz tehu zdravotnu podprsenku a je super, nic ma netlaci...ides aj na morfo utz?

shelly0056
25. sep 2014

@domusks Do poradne idem az 13.10. to budem za zaciatku 20tt tak uvidime vtedy sa robi velke sono tak snad mi povedia kedy mam nan prist pytala som sa a ze mi daju popredu vediet lebo chcem zobrat manzela zo sebou. 🙂 a ty ides???

domusks
autor
25. sep 2014

@shelly0056 Bola som na prvotrim.screening v Ke a idem tam aj na morfo 21.10., objednavala som sa, lebo moj Dr. mi nikdy nic nepovie, bud nevidi alebo nevie, proste od neho sa noc nedozviem. Na poslednej poradni mi dlzku zmeral az na moj dotaz a aj to sa vyjadril ze on presne nevidi :D takze preto Ke,sice za to platim, ale tam mi Dr vsetko detailne poukazuje a povysvetluje...a chodi tam so mnou priatel 🙂

shelly0056
25. sep 2014

@domusks Ja mam vyborneho dr vsetko mi povie na rovinu a pekne vsetko vysvetli. Krvne testy ti uz robili??? ja uz mam za sebou druhy odber prva vzorka bola ok cakam na vysledky druhej. Nechapem tvojho lekara ako ze to nevidi??

domusks
autor
25. sep 2014

@shelly0056 stale ma odbije s tym ze bud ma zlu polohu alebo nevidno ked mi robi utz zhora po brusku...ani pohlavie nevie povedat, proste odchadzam z poradne s tym, ze neviem nic...mam len info z Ke a aj fotku...to je vsetko...testy mi uz robili v Ke, vsetko v poriadku a teraz mi bral moj Dr v utorok na poradni tiez krv na triple...vysledky za 2 tyzdne...

shelly0056
25. sep 2014

@domusks Nechapem mne teda tiez este nepovedal pohlavie dietatka nakolko bolo otocene ale na buducej poradni ze uz mi z urcitostou povie. A co sa tyka fotiek doteray mam foto z kazdej poradne aj z prveho vysetrenia a to babetko nebolo este ani vidiet. tvoje lekar je niaky divny 🙂

domusks
autor
25. sep 2014

@shelly0056 hej uz mam na neho zlost, chcem rodit v Ke, tak premyslam, ze by som zacala chodit uz na poradne odteraz tam...moj Dr. by mi vedel povedat, ak by utz netrval 1 min.

shelly0056
25. sep 2014

@domusks Tiez by som ho asi vymenila takto ked prejdes inemu ktory bude mat viacej casu na teba aj na dietatko budes urcite pokojnejsia.

piskota123
26. sep 2014

Ahojte,ja teraz bývam u južných susedov,tu je to trošku iné, čo sa týka starostlivosti o tehuľky. Tehotná som prvý krát v živote, tak neviem,či u nás také niečo existuje. Mám lekára-gynekologa a zvlášť ešte chodím do takej poradne k jednej žene,niekedy ona príde k nám domov.Je to niečo medzi sociálnou pracovníčkou a detskou sestrou. Aj u nás existuje niečo podobné? Tá žena k nám bude chodiť aj po pôrode dieťatka, do 6. rokov dieťaťa.

domusks
autor
29. sep 2014

@piskota123 Piskotka nie, u nas nic take neexistuje, mam svojho gynekologa, to je vsetko. No a v mojom pripade sa objednavam na ultrazvuky aj k inemu Dr, ktory mi povie vsetko co ma zaujima. Ale pomoc ina ako zdravotnicka, mozno dobrovolna ano, ale zo zakona neexistuje. Mam pocit, ze je to ista forma kontroly alebo sa mylim?

piskota123
1. okt 2014

@domusks ano je to taká kontrola (hlavne kvôli niektorým občanom,aby deti nezanedbávali,čo je podľa mňa pozitívne pre dieťa) + pomoc v jednom,pretože lekár na to "nemá čas". čo ma trošku dosť irituje,ak človek nemá vlastného lekára,ktorému vysolí peniaze,tak sa s nami nemaznajú.mám z toho pocit,že Hippokratova prísaha je už pre lekárov zbytočná,peniaze získali nadvládu :/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre