Čakáme dvojičky - určenie pohlavia

lucieel
12. okt 2017

Ahojte mamičky dvojičiek 🙂 Chcela by som sa opýtať, čakáme dvojičky, som v 16.týždni. Doktorka nám chcela určiť pohlavie, ale ukázalo sa len jedno bábo a to je chlapček, druhé bábätko je ale vývojovo dva dni pozadu. Myslíte, že to môže značiť, že druhé je dievčatko ? Mala to niektorá z vás tak, že jedno bolo zatiaľ celé tehotenstvo menšie atď. ? A potom sa narodil párik ?
Ďakujem

ajush5
12. okt 2017

Ahojky ja sice nie som mama dvojičiek no podla mna velkost babatka nie je ovplyvnená pohlavím ale skor tym ktore sa "lepsie uchytí". Ja som strasne túžila po páriku a v utorok mi lekár povedal ze su tam dva pipiky. Podla tehu knižky je medzi nimi týždňový rozdiel.

elenita
12. okt 2017

Ahoj, ja som mala cele tehotenstvo jedno babo mensie, a to mensie je dievcatko 😊. Mam teda parik. Ale nemusi to vobec nic znamenat, tskze na Tvojom mieste by som sa na to neupinala.

lucieel
autor
12. okt 2017

25. idem na další ultrazvuk, tak uvidíme 🙂 Ďakujem za odpovede

janapukanova
13. okt 2017

Ahoj , ja mám dvojičky, jednováječné dievčatá, narodili sa predčasne v 36 tt, teda na dvojičky sa to považovalo v zahraničí za donosené, jedno dievča vychádzalo na týždeň tehotenstva a to druhé bolo pozadu, menšie, ale vraj to bolo kôli tomu, že to silnejšie dvojča dostávalo viac živín a to menšie, ktoré bolo celý čas dole v brušku, dostávala tých živín menej, ale keď sa narodili, tak jedna bola velkosťou 36 tt a druhá 33tt . do pol roka ju dobehla a do roka výškou deti, ktoré sa narodia riadne v termíne.

bubinko1506
13. okt 2017

Ahoj, ja mam chlapcov. Cele tehotenstvo bol medzi nimi rozdiel 1-2 tyzdne. Po narodeni bol medzi nimi rozdiel 300g, dlzku mali rovnaku. Teraz ako rocni maju medzi sebou rozdiel 300g a 4cm, vyskovo predbehli svojich rovesnikov.

nenisom
5. júl 2020

@lucieel viem že o 3 roky neskôr ale ako to dopadlo?

lucieel
autor
17. júl 2020

@nenisom mam dvoch chlapcekov 🙂 pohlavie druheho zistene az pri porode ;) nechcel sa celu dobu ukazat 5lekarov a raz dievca raz chlapcek a nikdy nepovedal urcite ze az pri porode bo me medzi nozkami pupocnu snuru a tak sa nevie ci tam pipik je :D

nenisom
17. júl 2020

@lucieel 😂😂😂ta to je skvele 👌😂❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre