Calibrum alebo kyselina listová?

simcas
30. júl 2006

Tehulky moje, uzivate Calibrum ? Ja som ho zacala jest asi v 2.mesiaci. doktor mi ale predpisal aj kyselinu listovu, tak neviem, ci to moje dietatko nebude predavkovane, ked uzivam aj to aj to. Pytala som sa ho, ze ci mozem popri tom jest aj tie vitaminy, povedal, ze ano.no a teraz som zistila, ze pre 2.trimester sa maju papat az 2 tabletky denne.Na poradnu idem az za 2 tyzdne, tak neviem, ci mam jest jedno alebo druhe... aj ked si myslim, ze ta kyselina listova najviac pomaha aj tak v 1.trimestri, lebo vtedy sa babo vyvija...aky mate na to nazor ?

parvitas
7. apr 2009

katka, ja tiez beriem calibrum mami a praveze mam pocit, ze uz ma prechadza ta najvacsia "zravka" 😀. vies co som zistila, ze mi pomaha? do prace si beriem 1-2 kusy ovocia alebo jogurt a doma tiez... proste mi niekedy staci zjest par bobuliek hrozna alebo 2-3 jahody a veeeela pit. potom ani nie som hladna 🙂. ale mozno sa mi zravka este vrati 😀
inak, uzivala som aj baby plan a zistila som, ze vlasy mi uz tak rychlo nerastu, aj chlpky len minimalne

scandya
7. apr 2009

Katka- je to nahoda, aj mna okolo 30tt prepadla zravost xixi

ramana
7. apr 2009

ja som brala aj plan aj mami a nemám pocit obžerstva. Jasné že občas mám na niečo strašnú chuť, ale ked si to dám tak som v poho 😅 . Nepripisovala by som to vitamínom asi.

luca83
10. máj 2009

Ahoj holky, jak jste se rozhodovali mezi vitaminama Calibrum, GS Mamavit, Centrum Materna a Gravital? Co z toho si ma clovek vybrat? Momentalne mam Calibrum babyplan,ale rada bych vedela, co brat od od druheho trimestru. 😕

apolis
13. máj 2009

ahoj luca83,ja som brala Calibrum mami od 4m teh.ten mi celkom vyhovoval. 🙂

johanka1234
10. okt 2009

🙂

mami.sk
11. okt 2009

uzivala som Calibrum mami od zaciatku tehu az do konca, no nie 2 x denne ako odporucaju ale len raz denne a niekedy ani to nie 😉
najprv som nechcela uzivat ziadne synteticke vitaminy, no cele tehu som zvracala a nemohla som jest skoro ziadnu zeleninu a ovocie tak som sa bala aby malej nic nechybalo 😉
po porode mi nejake ostali a kedze sa mozu aj pocas kojenia tak som ich dalej uzivala no stale som mala taky tazivy pocit na zaludku az ked som vitaminy prestala uzivat tak to prestalo 😕
neviem ci mi nahodouz tych vitaminov nebolo tak zle cele tehotenstvo 😕 😕 😕

divosko
23. aug 2011

KOčky ja som brala v 1.trimestri Femibion .... je super..aj ked trosku drahsi...a teraz v 2.trimestri beriem Calibrum mami....ale beriem iba jednu tabletku...a ked doberiem balenie uvidim....ak bude babenko pekne rast, tak tie vitaminy prestanem papat...uvidim....kedysi neboli ziadne vitaminky a nasim maminam sa rodili zdrave deti....podla mna vsetko s mierou🙂

susann80
22. nov 2011

@cmulinko mikrogramov!!!!!!!nie mg...

cmulinko
22. nov 2011

@susann80 dakujem..este som nemala reakciu po 5 rokoch 😀 😀

susann80
22. nov 2011

no aspon vidis, ze to niekto cita aj po rokoch 😀

00matula
19. okt 2012

pri malje som uzivala calibrum babyplan, v 1.trimestri potom som si kupila tie dalsie v poradi, ale neuzivala som ich pravidelne, iba sem tam, mala je zdrava ako ryba, no teraz uzivam kys.listovu aj to len sporadicky, v 1.trimestri prvidelne ale byva mi po vitaminoch zle, tak preto nepravidelne uzivanie..

sandrika1986
9. júl 2014

Mne lekár predpísal kyselinu listovú v 7 tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre