Calibrum alebo kyselina listová?

simcas
30. júl 2006

Tehulky moje, uzivate Calibrum ? Ja som ho zacala jest asi v 2.mesiaci. doktor mi ale predpisal aj kyselinu listovu, tak neviem, ci to moje dietatko nebude predavkovane, ked uzivam aj to aj to. Pytala som sa ho, ze ci mozem popri tom jest aj tie vitaminy, povedal, ze ano.no a teraz som zistila, ze pre 2.trimester sa maju papat az 2 tabletky denne.Na poradnu idem az za 2 tyzdne, tak neviem, ci mam jest jedno alebo druhe... aj ked si myslim, ze ta kyselina listova najviac pomaha aj tak v 1.trimestri, lebo vtedy sa babo vyvija...aky mate na to nazor ?

gangulienka
10. nov 2006

folic acid nie je na predpis, ja papam uz 4 mesiac aj k. listovu aj calibrum babyplan....to budem ale zdrava 😀

zuzulik
10. nov 2006

mirka4 diky za info,hned ten vit.E idem kupit,aby sa buduci ocinko pripravoval so mnou... 😉

cucuska
10. nov 2006

ďik babule. Takže mužičkovi vitamin E a mne acidofolicum a calibrum baby palan. Hádam to s tými vitamnikami nepreženiem

cucuska
10. nov 2006

Tak Uź som si to kupila a spapkala 1 tabletočku

svetluska.p
10. nov 2006

dakujem babulky, idem kupit kys. listovu pre seba vit. E pre muzicka 🙂

cucuska
10. nov 2006

volala som s lekárom a može papať aj to a aj to. takže hurá na chémiu

svetluska.p
10. nov 2006

mmmm, chemia kamoska nasa, xixixixi. Inak lekarnicka mi povedala ze ten foli acid je len na predpis. Tak poprosim dr, nech mi napise.

cucuska
10. nov 2006

papa musím utekať

medvedik21
13. nov 2006

Ahojte.
Čítala som si debatu o vitamínoch Calibrum baby plan a mami ale stanovisko tam bolo na letné mesiace.Tak neviem či teras cez zimu je to ok že ich papam.
Poviete mi čo si o to myslíte?

cucuska
14. nov 2006

tak to som nepočula: medbedik

kila
14. nov 2006

Prečo letné? Ešte som o tom nepočula! A keď to zoberieš z tej strany, že v lete ješ aj tak viac ovocia, zeleniy - teda vitamíny, tak by som povedala, že tie vitamíny v tabletkách potrebuješ skôr v zimných mesiacoch... 😅
Ale toto je podľa mňa len taká "klebeta"...

aaandrejka
14. nov 2006

jasne, medvedik, aj ja ich uzivam 🙂

evatu
14. nov 2006

Skuste Centrum materna,tam je viac vitaminov ako obsahuje calibrum..

stonozka
14. nov 2006

babulky ja užívam calibrum od času plánovania bábetka až cez tehotenstvo a som v pohode, nemám nijaké výkyvy, babetko je primerane veľké, moč v poriadku a bez nejakých zvláštnosti. Ja som s týmito vytamínmi spokojná...

danu
14. nov 2006

ja uzivam calibrum baby plan este pred otehotnenim ako prevenciu a myslim si ze yb to mala kazda tehulka, predsa len aby mala naozaj dostatok vsetkych vitaminkov pre baby.

jaaty
15. nov 2006

ahojte, mám otázku.Tiež užívam na odporúčanie lekárky calibrum a kyselinu listovú. Veľmi som však vracala a bolo mi zle 😝 , tak som ich v nedeľu -po jedne a pol mesiaci vysadila a odvtedy mám pokoj. Stretli ste sa niektorá s tým, že by Vám tieto vitamíny škodili? Dokonca sa mi počas tehotenstva zhrošili aj pečeňové testy, ktoré boli predtým OK, tak mi to vychádza len na tieto vitamíny. Čo vy na to?

funny
15. nov 2006

jaaty, mne byvalo po calibrume baby plan zle. ale mne bolo zle vlastne po vsetkom, presedlala som na femibion. po 14 tt som uz mohla normalne jest a teraz beriem len kyselinu listovu. ale rozmyslam nad calibrum mami, kvoli zelezu a calciu, ktore nie som momentalne schopna doplnit prirodzene... pecenove testy netusim. nikto nic nepovedal 😉

jaaty
15. nov 2006

Ahoj funny, vďaka za odpoveď. Ja idem v pondelok k lekárke a uvidím, čo mi povie.Snáď to bude O, bojím sa len o bábo.

ervotoc
15. nov 2006

a materna?ta ti tiez zle robi? 😕

jaaty
15. nov 2006

Tú som ešte neskúšala. Ja som to totiž doteraz považovala za tehotenskú nevolnosť. Začala som sa nad tým zamýšlať, až keď mi lekrárka zistila, že sa mi počas tehotenstva zhoršujú výsledky pečeňových testov. Tak som začal hlaať príčinu - resp. čo jem iné ako pred tým. Na tú maternu sa opýtam.

golemocka
15. nov 2006

Ja som tiez uzivala Calibrum Baby plan a dietatko ma normalnu velkost aj vsetko, takze neviem ci to bude vacsie dieta, dnes si chcem kupist Calibrum mami, tak uvidime, doktorka povedala ze v zime neni dostatok vitaminov, ze to kludne mozem papat

bibula
15. nov 2006

😀 ja som zacala uzivat calibrum mami,v 30 tt,myslim,ze ma vacsi vyznam ako branie "skorych" vitaminov.Ide predda o to,aby ich bolo viac v mliecku. 😉

evickaleh
16. nov 2006

ja papam calibrum od druheho trimestra ale s nie kazdy den, pretoze som mavala zapchu :-} zelezo ktore obsahuju tie tablety mi to sposobovalo a teraz posledne tyzdne sa snazim papat skoro kazdy den, lebo uz je menej zeleniny aj ovocia a teraz malicky najviac rastie.

bellasandra
16. nov 2006

ja papam teraz calibrum mami -pri kojení..zatial pohoda...spokojna som

miss
16. nov 2006

ja som si kupila centrum mama tak som zvedava, vsadila som na istotu, kedysi som brala klasik centrum a citila som sa lepsie menej unavena a nemaju tie tabletky okolo seba tu hnusnu umelu hmotu ako vacsina vitaminov 😝

bety79
28. nov 2007

Babky chcem sa spýtať len takú maličkosť vás, ktoré užívate Calibrum mami, užívate iba jednu alebo dve, ako je napísané v pribalovom letáku? Ja som najprv uživala iba jednu ale teraz už dve a tiež neviem, či ich mám zjesť naraz alebo napr.: ráno a večer. Na dvakrát sa mi to veľmi nechce.

babulina
28. nov 2007

ja jem dve, jednu rano jednu vecer

anamor
28. nov 2007

ja uzivam tiez calibrum mami, ale jedenkrat denne a nie kazdy den... podla mna to s umelymi vitaminmi netreba prehanat a su baby, co to nejedia vobec a su tu.... ked sa necitim vo svojej kozi tak si dam kazdy den, ale dve som este nejedla ani raz.

elise
28. nov 2007

ja som brala calibrum mami aj babyplan a narodilo sa mi väčšie bábo(3950g a 53 cm), a to mi aj lekári potvrdili že jeto z vitamínov že sa lepšie vyvýjajú také detičky tak neviem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre