Calibrum alebo kyselina listová?

simcas
30. júl 2006

Tehulky moje, uzivate Calibrum ? Ja som ho zacala jest asi v 2.mesiaci. doktor mi ale predpisal aj kyselinu listovu, tak neviem, ci to moje dietatko nebude predavkovane, ked uzivam aj to aj to. Pytala som sa ho, ze ci mozem popri tom jest aj tie vitaminy, povedal, ze ano.no a teraz som zistila, ze pre 2.trimester sa maju papat az 2 tabletky denne.Na poradnu idem az za 2 tyzdne, tak neviem, ci mam jest jedno alebo druhe... aj ked si myslim, ze ta kyselina listova najviac pomaha aj tak v 1.trimestri, lebo vtedy sa babo vyvija...aky mate na to nazor ?

anamor
28. nov 2007

a to je vyhoda, ze sa narodi vacsie babo? najlepsie je take akurat, nie?

elise
28. nov 2007

to práveže nie dosť ťažko som ho rodila

plostica2502
28. nov 2007

ahoj dievcata ja som brala vitaminy od zaciatku tehu...najskor centrum mami a teraz calibrum mami,myslite,ze je pravda,ze deticky su potom vatsie... 😅

anamor
29. nov 2007

Je to vec nazoru, niekto tvrdi, ze ano,niekto ze nie. Ti vitaminy su v principe pre matku, dietatko si vezme z tela matky, co potrebuje... takze kto vie.

petasllov
29. nov 2007

Ja od začiatku tehotenstva užívam Calibrum, teraz samozrejme Mami, jem dve tablety denne ráno a večer, ale len každý druhý deň a ob-deň namiesto Calibrum Mami užívam magnézium (takto mi to poradil lekár). V pondelok som bola na UZV a váha malinkého sedí týždňu tehotenstva, vôbec nie je vďaka tým vitamínom väčšie. Ja si myslím, že je to individuálne. Poznám aj také ženy, ktoré vôbec neužívali vitamíny v umelej forme a aj napriek tomu ich detičky pri narodení vážili viac než je "norma". Takže tak.

miriamka
29. nov 2007

Ja tiez uzivam teraz Calibrum mami,ale len 1 denne lebo papam vela ovocia...

kisska
29. nov 2007

Ahojte, ja tiez uzivam Calibrum Mami, ale nie viac ako 1 denne (skor 1tbl za 2-3dni) + kopku ovocia a zeleniny ako opica 😉. O vacsich detoch nam hovorili sestricky v nemocnici.
petasllov - brat vitaminy podla tvojho navodu nema asi velky vyznam, kedze vitaminy sa neukladaju do zasoby a vacsina vitaminov v predpisanej davke je 100% DDD - opatrne
Myslim, ze takto na zimu su aj "umelace" celkom fajn, ked to ovocie a zeleninka nie je bohvie co. Ale vsetko s mierou a hlavne nie namiesto normalnej stravy

petasllov
30. nov 2007

kisska, to nie je môj návod na užívanie vitamínov, ale rada lekára. Každý deň samozrejme konzumujem bežne dostupné ovocie a zeleninu, takže si nemyslím, že tým, že beriem Calibrum len každý druhý deň, mám málo vitamínov, ktoré dieťatko a ja tiež potrebujeme.

weroni
1. dec 2007

zienky, mne tiez lekarka povedala ze ked dietatko dostane presne tolko vitaminov co potrebuje tak sa narodi dost velke - co si myslim ze moze troska skomplikovat porod - ako pisala elise,
ja som styri mesiace pred pocatim uzivala Calibrum babyplan - potom som ho na mesiac vysadila kvoli vysetreniam ladvin - a just prave vtedy som otehotnela 😅 ihned po testiku som zacala uzivat znova, teraz som skoncila prvy trimester a rozmyslam nad tym Mami - tiez zbagrujem hrozne vela ovocia a zeleniny tak tiez si myslim ze ak ho budem uzivat tak asi len jednu tabletku denne, este sa poradim s lekarkou na poslednej poradni pred Vianocami 🙂

loss
1. dec 2007

ja to neuzivam vravia ze su velke deticky z toho,do terauz som jedla kyselinu listovu vit.E a dufaston a od dnes som zacala mamavit pretoze mi doktor povedal aby som papala magnezium tak zatial pekne rastieme comu sa tesim
myslim ze ovocie a zelenina babenku prospeju viac 😵

nevesta
1. dec 2007

Babule, ja som brala Calibrum baby plan do konca prveho trimestra a uz v 12 tt mi povedali, ze je babo o tyzden vacsie, cize na 13 tt. Tak som tie umeliny prestala brat a malinka sa mi v 38 tt narodila 3 kilova...

anamor
1. dec 2007

poradit sa s lekarmi nema velmi vyznam... lebo oni ti povedia,ze to mas brat podla navodu 😒 biznis je biznis
Ja vitaminy uzivam, ked si spomeniem, niekedy ho neuzijem tri dni, inokedy kazdy, ale dve tabletky denne ani nahodou, jedna a to obden... ako kedy, proste nie pravidelne, ovocia a zeleniny pojem velmi vela, tak to musi stacit, vylucit vsak uplne ich nechcem, lebo pri kazdej poradni sa ma lekar pyta, ci vitaminy uzivam a tak poviem ano a neklamem 😉

adetka
1. dec 2007

ja som brala aj babyplan aj mami... aj ked iba jednu denne... a Mirka mala 3.120 gramov... 😉

ale mala som kvoli tehu cukrovke dietu... inak by sa mi narodilo velke dieta... ale nie z vitaminov... ale kvoli cukru... 😉

lauritka
1. dec 2007

ja beriem vitaminy od firmy foreverlivingproducts. zaobera sa rastlinkou aloe vera. vsetko je na prirodnej bazi. bola som poucena aj z konzultaci s gynekologmi, ze neskodia a uz vobec sa od toho nerodia velke deti 😵 keby obsahovali hormony, tak tomu este uverim. 😅 ale ako ti mineraly pridaju na vahe dietatka nechapem. ved len doplnujes ziviny, ktore si od teba dietatko berie 🙂

miriamka
1. dec 2007

Baby,ja pochybujem ze vacsie deti sa rodia kvoli tomu ze uzivame vitaminy 😨
Moja svagrova neuzivala ziadne vitaminy,vsetko prijmala len v ovoci a zeleninke,a maly ked sa narodil mal 4,2kg... 😀

mijami
1. dec 2007

ja som pri prvom tehotenstve užívala Maternu a nemala som žiadne problémy,Miška sa mi narodila ako krásne 3kg bábatko.Teraz sa pokúšame o druhé mimčo a užívam Calibrum baby plan, tak uvidíme

lauritka
1. dec 2007

😀 tak to vidite.miri a mimochodom, tebe sladke neuskodi 😉 ty mozes. 😅

miriamka
1. dec 2007

Lauritka...no tak neviem neviem,za chvilku budem ako gula ked budem jest tolko sladkeho! 😀

lauritka
1. dec 2007

🙂 🙂 jaaaj co si...pockaj ked uvdis mna za par tyzdnov, ja sa musim ovladat strasne 😵 ale nastastie ani nemam chut.zatial 😉

anamor
1. dec 2007

sladkosti /keksy a pod./babetku neprospeju a navyse ked budete mat vytoky, tak sladke ich iba zhorsi... takze sladke moze aj uskodit, sladke treba obmedzit, aj ked sa prilis pribera

kisska
5. dec 2007

miriamka - svagrina sa asi vedela dobre stravovat a maly mal dobry zaklad. Ja mam na to taku teoriu, lebo aj ked babatko este len cakam, (a prosim maminy nenadavajte mi) maju vela spolocne so steniatkami (aj inymi zvieratkami, ale s hafinkami mam ako-take skusenosti). Ked uzivas vitaminy, mas dostatok roznych "pomocnych" enzymov, stopovych prvkov a dalsich mineralov, ktore pomahaju vyuzivat ine vitaminy a ziviny. To ako zbytocne uzivas vela vapnika, ak nemas dost zinku a/alebo horcika, lebo ho telo nevie naviazat(preto je najlepsia kombinacia Ca+Mg+Zn). Alebo ked uz varis dietatku mrkvu, malo by tam byt aj aspon minimum tuku (olivovy olej), lebo vitamin A je rozpustny v tukoch a nie vo vode(ako C). Inak sa v tele nevstrebe...
No a so steniatkami to ma spolocne to, ze ak aj tieto krmis nevhodne (prilis vela zivin) - vyrastu ti "prerastene" velke obludky, ktore sa ti potom nezmestia do "standardu" a pri posudzovani to robi problemy 😀

lauritka
5. dec 2007

🙂 ale ako zistis , ze ich mas dost ? 😉 podla mna je prevencia stale dobra 🙂 teda branie vitaminov, ale zase nic netreba prehanat to je fakt ;)

miriamka
5. dec 2007

No mne inac robia pri kazdom odbere aj odber na krvny obraz (to si sama ziadam) a podla toho viem,ci mam vsetkeho dost 🙂

lauritka
5. dec 2007

jeje tak to budem ziadat aj ja..dik za radu miri ;) treba vediet, ci je vsetko v poriadku 🙂 .

miriamka
5. dec 2007

Ja to ziadam Lauritka vzdy ked beru krv,ved ci zobreu o jednu skumavku viac je uz jedno,ale aspon viem na com som 😉

lauritka
5. dec 2007

dik, ze si mi povedala. 😵

kisska
5. dec 2007

Hmmm, tot otazka... ale ja by som brala ako zaklad, ze babenko rastie, hybe sa a aj mamina sa citi v pohode (v ramci moznosti) a kolko rastie a ako velmi dobre sa maminka citi, to uz su pomery medzi tanierom a zemou 🙂 A naozaj nic netreba prehanat, lebo sice vacsina vitaminov sa neuklada do zasoby, ale vela Ecka a niektorych mineralov moze narobit problemy. Ten krvny obraz je dobra vec... hmm, ked tak rozmyslam, tak mne ho naposledy robili, ked som bola v 7tt (dostala som pochvalu za ukazkovy 😉 ) a odvtedy nic... ani ziadne ine odbery krvi... len moc (ked nezabudnem doniest)

miriamka
5. dec 2007

Kisska...oni bezne krvny obraz uz nerobia,len na zaciatku...ale ja moju sestricku vzdy ziadam,aby mi ho spravila.Teraz mi ho budu robit zajtra,tak som zvedava.

elenita
10. dec 2007

Babulky, mam taky mensi problem. Pomalicky koncime prvy trimester, beriem Calibrum baby plan a asi pred 2 tyzdnami bol manzel velmi chory...bala som sa, aby som to od neho nechytila, tak som si asi 4x, mozno 5 dala sumivy Celaskon....(v navode bolo, ze tehotne a kojace mozu pripravok uzivat). Potom som sa docitala, ze aj Calibrum obsahuje vitamin C. Mohlo to babatkam nejako uskodit? ☹ Ak ano, co by to asi mohlo sposobit? 😕

elenita
10. dec 2007

Este na upresnenie: dala som si jednu tabletu denne, asi 5 dni po sebe....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre