Calibrum alebo kyselina listová?

simcas
30. júl 2006

Tehulky moje, uzivate Calibrum ? Ja som ho zacala jest asi v 2.mesiaci. doktor mi ale predpisal aj kyselinu listovu, tak neviem, ci to moje dietatko nebude predavkovane, ked uzivam aj to aj to. Pytala som sa ho, ze ci mozem popri tom jest aj tie vitaminy, povedal, ze ano.no a teraz som zistila, ze pre 2.trimester sa maju papat az 2 tabletky denne.Na poradnu idem az za 2 tyzdne, tak neviem, ci mam jest jedno alebo druhe... aj ked si myslim, ze ta kyselina listova najviac pomaha aj tak v 1.trimestri, lebo vtedy sa babo vyvija...aky mate na to nazor ?

cmulinko
30. júl 2006

Pozri si kolko mg maju tabletky KYSELINY LISTOVEJ-predpokladam,ze to bude 400mg.Potom si pozri kolko je v CALIBRUME tej kyseliny listovej a spocitaj to.Denna davka zeny ktora ma v plane otehotniet alebo uz je tehotna je okolo 800mg.

cmulinko
30. júl 2006

Sorry je to 0,4mg a 0,8mg.Uz by som ta otravila. 😀

kattum
30. júl 2006

pozor, vraj po tychto preparatoch s areodia velke deti a teraz je vitaminov prirodnych dost, tak si radsej daj ovocie ci zeleninu, nez tieto umelinky

simcas
autor
30. júl 2006

10mg je v jednej tabletke Acidum Folicum a v Calibre je 0,400mg v jednej tabletke a pre ten druhy trimester 0,200mg v jednej tabletke...boze, ja som ho asi predavkovala....Preco mi potom povedal, ze to mozem jest naraz ? Ze sa rodia velke deti ? No, tak to sa bojim, kto to potom porodi. Ale kamoska to tiez jedla a ma 2 deti a su normalne krpatucke, zlatucke a este k tomu chlapci.Tak mam to jest, ci nie ? A co keby som jedla len 1tbl miesto 2 ? Bolo by to dobre, ci nie ?

tonicka
30. júl 2006

Ahoj simcas. Ja som papala prvý trimester baby plan, potom uz len zeleninku a ovocie. Kyselinu listovú obsahuje všetko co je zelené, teda brokolica, špenát,atď. Myslím, že papať to možeš, ale ak máš dostatok čerstvého, tak zbytočne. Ja budem papať mami, keď nebude dostatok toho ostatného, ale len 1 a možno ani každý deň 🙂 Inak teraz mi lekár tiež kyselinu listovú a E a jem to, keď si spomeniem 😉

Kattum, z mojich pozorovaní, nie veľké ale hyperaktívne detičky. 😀, ale tiež som za prírodu pokiaľ sa dá 😉

mirka
30. júl 2006

simcas, ja som 3 mes.pred otehotnením a 3 po jedla tie Babyplan (to som sa bála, aby sa bábo vyvíjalo v poriadku, lebo som vôbec nemala chuť na ovocie a zeleninu), potom som si kúpila Mami, z toho som ale zjedla max 10 tabl., a nie 2 denne. Myslím si, že je to moc a tiež to, že teraz keď je kvantum ovocia a zeleniny, je to pre bábo najlepšie, ako nejaké umeliny. A tiež som počula to, že po týchto vitamínoch sa rodia veľké a ťažké deti.

simcas
autor
30. júl 2006

Dakujem vam za rady, ved ja sa snazim jest, ale viac ovocie ako zeleninu, ta mi nejako nechuti. Ved ani ja nie som za umeliny, ale ked clovek nevie, comu ma verit...tak budem jest len jednu tbl kazdy druhy den.A popri tom ovocie a zeleninku sa prinutim nejako, nech je babo spokojne. Tonicka - tie hyperaktivne . no, tak tomu veru aj verim, lebo ta kamoska ma naozaj hyperaktivatora, ma 2,5roka a je to riadna raketa, ten druhy sa narodil len teraz, tak sa to este neprejavilo. Inac doktor mi povedal na ultrazvuku, ked sme chceli odfotit babetko, ze je nejake hyperaktivne a neda sa mu zachytit, lebo sa stale mrvi. No a veru, mam 5 obrazkov a skoro kazdu minutu je v inej polohe - hore hlavou, dole hlavou, na chrbatiku...to ten calibrum 😠

mirka
30. júl 2006

simcas, ja som začala jesť pravidelne ovocie asi pred dvoma mesiacmi, predtým mi vôbec naň nešla chuť, ani na zeleninu, tak zas som to nejedla nasilu 🙄 ako začali broskyne, melóny, jahody a tak, tak musím mať každý deň dačo 🙂

simcas
autor
30. júl 2006

Mirka, ved ja jem aj tu zeleninku, napr. taky karfiol by som zjedla surovy aj polovicu, ale neprehanam to, mrkvicku ako salatik, niekedy schrustam aj celu, kym to postruham, no a papriku medzi chlebik, zelerovy chlebik zapeceny a tak..ale nie kazdy den. Ovocie kazdy den musi byt. aj keby chleba nebolo 😀 a pijem mlieko, lebo z jogurtov ma trasie...brrr.

mirka
30. júl 2006

no tak to sa stravuješ zdravšie ako som sa ja 😅 takže neboj nič 🙂

simcas
autor
30. júl 2006

Dakujem za pochvalu 🙂 Tak teraz neviem, ci je to moje mimi take hyperaktivne z tewj umelinky, ci z toho, ze donho tlacim vsetko, co sa da. No, niekedy som kazde rano jedla jogurt s ovsennymi vlockami,aby nebola zapcha, ale potom mi to islo uz na nervy. A odvtedy tie jogurty akosi nemozem.mimochodom ta zapcha prisla neskor...ale to je uz do inej temy...A som nejaka hladna, idem si nieco ukradnut 😝 uz mi tecu slinky.

bellezza
30. júl 2006

z vitamínov nie sú hyperaktívne deti, na hyperkativite detí sa podieľa do určitej miery spôsob života matky v tehotenstve, vo veľkej miere stres a povaha. Matka čo nevie relaxovať a neobsedí na jednom mieste, bude mať ťažko kludne dieta. Treba absolútne eliminovať stresy v tehotenstve, tie škodia najviac a ukludniť sa.

bellezza
30. júl 2006

inak z kyseliny listovej sa predávkovať nedá...

simcas
autor
30. júl 2006

Bellezza, tak to mas pravdu tiez, akurat, ze teraz som musela byt povinne 2mesiace v klude, takze relaxu bolo dost, ale viac tam bol strach o babatko 😢 po tej skusenosti pred tymto tehotenstvom. budem sa snazit byt kludna, mozno to zaberie...ale ja som asi za normalnych okolnosti to druhe.Takze geny prehovorili...

tilly
30. júl 2006

teraz je super čas na prírodné vitamíny, ja som začínala tehotenstvo v zime a spapala som asi dve balenia babyplan a dve mami a malý bol pri narodení fakt veľký, zatiaľ na koníkovi vedie...

simcas
autor
30. júl 2006

tilly - kedze som v 13tt, uz by to malo mat aspon 6cm - teoreticky - a mame len 4,5cm, podla ultrazvuku, tak este to asi nezabralo na tu velkost, alebo to dobehneme potom ? No, ale este mam v sebe len 2 balenia Calibrum baby plan.A to C mami som este nezacala jest.

stonozka
31. júl 2006

ahoj maminky, ja užívam baby plan už dosť dlho, ešte než sme boli tehotní.
To že sa rodia z toho veľké a ťažké deti je pravda 😲 , normálka som sa vyľakala.Snažím sa jesť aj ovocie aj zeleninu a toto ako doplnok... no som z týchto príspespevkov fakt zmätená 😒

ena
31. júl 2006

aj ja som brala calibrum babyplna aj calibrum maly a co ja viem, s tou velkostou deti je to asi individualne, maly sa narodli v 41. tt. a mal 53 cm a 3750 g nemyslim, ze by velkost baba nejako velmi suvisela s tymi vitaminami.. lebo sa tu urcite najdu aj maminy, ktore malik velke deti aj bez calibrum a aj take co calibrum brali a babatka boli malicke ...

simcas a ty nestresuj kvoli par mm 🙂 sak este mas 27 tyzdnov, nechaj babo volne rast 🙂

a tilly ma pravdu, kym je fresh ovocie a zeleniana, tak jedzte radsej to 🙂

stonozka : kliiidek 🙂

tonicka
31. júl 2006

Baby, najlepšie je aj tak počúvať telo a mimi 😀 a dať si kľudne aj rezeň veď tam je tiež dosť vitamínov 😝

rajcalu
31. júl 2006

Baby, ja beriem Calibrum uz dost dlho. Pred aj po otehoteneni a maly bol pri poslednom merani na ultrazvuku uplne normalne velky. Takze ziaden stres.

lia
31. júl 2006

ahojte,

kolko mozem brat Calibrum??nema ziadne vedlajsie ucinky??
mam ho uz davno,ale nedavala som si ho.

matinka
31. júl 2006

Baby, ja uz papam baby plan asi dva mesiace a veeeelmi mi od neho chuti, aj som pribrala 😠 (este nie som tehu), tak sa nanho trosku hnevam, ale co mam robit? Radsej ho beriem dalej...

lia
31. júl 2006

ja som si aj myslela,ze sa z neho pribera,to je priprava na teho... 😀

rajcalu
31. júl 2006

Su to vitaminy pre tehotne, pochybujem, ze ma vedlajsie ucinky. Posielam link, su tam zaujimave info http://www.calibrum.sk/default.aspx/sk/chc/cali... 😝

kattum
31. júl 2006

urcite vedlajsi ucinok nema, je to vitaminovy volne dostupny oredajny preparat, no je to na kseft, farmaceuticke firmy vedia, co sa bude dobre predavat, ktora snazilka a tehulka by nechcela pre dieta to naj, naj, ale i tak to vycurate. Fakt dajte si radsej zeleninku a ovocie.

stankas
31. júl 2006

Moj nazor je,
ze pokial netrpite avitaminozou, a mate dobry krvny obraz, su akekolvek vitaminy v tabl.zbytocne.
Akurat kys. listova pred otehotnenim, a prve 3 mesiace je OK.
Je sezona vitaminov, kaslite na chemicke preparaty.
😎 😎 😎

kubko
31. júl 2006

babulky, uz som pomalicky zacinala uvazovat o uzivani babyplanu, ked som zbadala nazov tejto temy... Pozerala som si ten link, od rajcalu a ved babyplan fakt nic vinimocne neobsahuje.... 😨 Vitaminu C mame teraz haldy, vitamin E je v celozrnnych vyrobkoch, orechoch, listovej zelenine. Listova zelenina obsahuje aj zelezo a kyselinu listovu.... Jod obsahuju ryby. Nic viac v babyplane nie je...Takze zaradim do stravy spenat, salat, brokolicu, orechy, ryby, celozrnne vyrobky a budem nadalej chrumkat ostatne ovocicko ci zeleninku podla chuti a myslim, ze tym to mozem povazovat za splnene.....
Takze bababyplan bye bye aspon v tomto obdobi pre mna....

adetka
31. júl 2006

Aj ja beriem calibum... od prveho dna, ako som zistila, ze som tehotna... z mlieka a urcitych druhov zeleniny mi je totiz zle (brokolica, paradajky)... a tak radsej uzivam synteticke vitaminy ...

ked som hladala stanoviska gynekologov... zistila som, ze aj ich nazory su rozne... niektori odporucaju, ini su proti... moja gynekologicka by bola najradsej, keby som mohla uzivat Maternu (ktoru prestali vyrabat)... lebo ta bola na rozdiel od calibrumu oficialne ministerstvom registrovany liek a nie iba vitaminovy doplnok...

zaroven som toho nazoru, ze v zelenine predavanej v obchodoch je tiez vela syntetiky... velmi tazko najdete skutocne cistu, zdravu zeleninu, ktorej by pestovatelia nedopomohli nejakymi chemikaliami... ibaze by ste si ju pestovali same...

mam spoluziacku, ktora brala Maternu pocas celeho tehotenstva, a jej syn bol akurat trosku vacsi... rodila cisarskym... moja byvala kolegynka brala calibrum... a ma uplne normalnu babu...

a teraz sa do mna pustite 🙂

kubko
31. júl 2006

adetka, preco by sme sa mali do teba pustat, ved je to na kazdej z nas, ja netvrdim, ze ma niekto do seba tacit brokolicu a spenat, co nenavidi... To vobec nie... Ja spenat milujem, len ho nejem az tak casto, takze ho budem teraz papavat castejsie.... A v zelenine je naozaj vela chemikalii, ale v com teraz nie je, to by clovek nemohol jest a pit nic, aby sa nieco babatku neuskodilo.... Ved aj na obilie mohli naprsat kysle dazde... To by sa z toho clovek zblaznil, keby daval na vsetko taky strasny pozor... Takze je to na kazdej z nas...

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre