Calibrum alebo kyselina listová?

simcas
30. júl 2006

Tehulky moje, uzivate Calibrum ? Ja som ho zacala jest asi v 2.mesiaci. doktor mi ale predpisal aj kyselinu listovu, tak neviem, ci to moje dietatko nebude predavkovane, ked uzivam aj to aj to. Pytala som sa ho, ze ci mozem popri tom jest aj tie vitaminy, povedal, ze ano.no a teraz som zistila, ze pre 2.trimester sa maju papat az 2 tabletky denne.Na poradnu idem az za 2 tyzdne, tak neviem, ci mam jest jedno alebo druhe... aj ked si myslim, ze ta kyselina listova najviac pomaha aj tak v 1.trimestri, lebo vtedy sa babo vyvija...aky mate na to nazor ?

bybi
9. sep 2006

Tak to uz neviem, ja som hladala vo vyhladavaci kyselinu listovu a toto som nasla. Bez receptov 😀 😉

kamilecka
9. sep 2006

Dik este raz 🙂

lenny
10. sep 2006

mrknite sa na stranu 2., tam je napisane co obsahuje kyselinu listovu

kalupinka
11. sep 2006

ahojkajte som soknuta ze s calibrum sa rodia vecsie deti?to som tu citala
kupila som si ho v piatok takze uzivam ho par dni ten baby plan
pred tum v prvom tyehotenstve som uzival maternu
chcela som ze vyskusam femibion ale ten prestali vyrabat...neviem precO

nezda sa mi ze by bol nejaky siroky vyber tych preparatov

yesno22
11. sep 2006

kalupinka, nie konkretne z Calibra, ale vseobecne, odkedy sa tieto multivitaminy zacali vyrabat, a mamicky ich uzivali pravidelne cele tehotenstvo...hlavne tie prvotne-Materna a Femibion...tie sa kvoli vysokemu obsahu zinku, vapnika a myslim vit. A prestali vyrabat...Maternu upravili a robi sa opat 🙂

kalupinka
12. sep 2006

to je sila ze?ja som to brala cele tehotenstvo a ondobie kojenia tu maternu 😨
asi zacnem uzivat pre-natal co mi radila jedna tu maminka buduca 🙂

v strave tazko napapam tolko vitaminikov co treba aj ked sa snazim na nu nielen kvoli sebe ale aj rodine dbat

jj2202
12. sep 2006

kali 😉

kalupinka
12. sep 2006

kuuuuk 😀 ta tu ospevujem 😀

jj2202
12. sep 2006

😀

rebeka
19. sep 2006

yesno22: femibion sa stale vyraba, mne ho dal doktor pri prvom tehotenstve.
baby, myslite si, ze by calibrum mohol pomoct pred snazilkovacim obdobim? K nam sa tej zeleniny a ovocia moc nedostane. Sme na severe, cerstvost tychto vyrobkov je otzana. mame malu chladicku a rozhodeny denny rezim s manzelom, takze ani moc nevarim... 😕

jj2202
19. sep 2006

rebeka, nevyraba sa momentalne... obehala som vsetky lekarne a vsade mi povedali, ze momentalne sa prestal vyrabat....
rebeka ja som pocas planovania tehotenstva uzivala babyplan, ale je to chem. vyrobeny vitamin, cisto prirodny je len pre-natal...

rebeka
19. sep 2006

jj: ak chces femibion, mozem ti ho doviez odtialto. tu je volne predajny v lekarnach. A po tom prenatale sa skusim pozriet 🙂

jj2202
19. sep 2006

no teraz mam 100tbl. prenatalu, takze nepotrebujem, dakujem.
prenatal: http://www.edusan.sk/dom_lek/vit_pripr_zobr.php...

rebeka
19. sep 2006

dakujem 🙂

funny
19. sep 2006

femibion je produkt nemeckej firmy merc z darmstadtu, ak sa nemylim. to, ze nie na slovensku, neznamena, ze sa prestal vyrabat.
ja som ho tiez dostala od dr. z calibrumu ma stale napinalo.

jj2202
19. sep 2006

funny ale na slovensku je momentalne nezohnatelny...aspon PK a okolie...
a vraj je to tiez chemicky vyrobeny vitamin.... tak som kupila ten pre-natal...

funny
19. sep 2006

jj, ja ta nechcem plasit, ale prosim ta, ktory nie je 😎 ako myslis, ze sa ten vit dostal do tabletky? 😀 myslis synteticky, ale to je tiez na povazenie, zalezi od deklaracie tej ktorej krajiny.

este aj tie citrusove plody, jablka, zelenina z obchodu, no ktohovie, co vsetko obsahuju 😉 ale v takom svete zijeme a s tym sa nam treba vyrovnat 😉

ja nevravim, ze ta, alebo ta znacka je lepsia, ale ze sa na nejaku prirodnu bazu neda spoliehat. 😝

rebeka
19. sep 2006

ach normalne mam z toho velku hlavu. Asi pockam na vyjadrenie svojho lekara...

stonozka
19. sep 2006

babulky, myslíte si, že keby to škodilo babetku a miminke, tak to budu odporučať a propagovať?! Ja som osobne užívala asi mesiac babyplan, kým sme otehotneli a potom taky tak, na ultrazvuku bolo babo normálne veľké, dokonca v porovnaní s inými mamičkami by som povedala, že menšie, a teraz beriem mami a vše v poho,to že je nejaký vitamín synteticky vyrábany neznamená že je škodlivý, je to moj názor.

funny
19. sep 2006

stonozka, no uprimne povedane, farmaceuticky priemysel je jeden z najlepsie zarabajucich 😀 😝

ja osobne vit. beriem, lebo momentalne nie som schopna sa stravovat normalne 😒 , ale ak by to slo, kludne by som ostala len na kyseline listovej a jedla co by som, co by sa dalo a v tom pripade povazujem podobne preparaty za zbytocne.

na druhej strane si nemyslim, ze je to skodlive v akejkolvek forme a od akejkolvek na nasom trhu pripustenej firmy, takze to neberiem nijako tragicky. to, ze sa rodia vacsie deti povazujem osobne za blbost. nie som ziaden prirodny fanatik, ale zasa sa nasilu sa tlacit - vzdy treba najst kompromis 😉

rebeka
19. sep 2006

stonozka: farmaceuticky priemysel je podla mna nechutna mafia, ktorej vobec nejde o zivot ludi, ale o zisk. Ale na druhej strane, prave kvoli tomu si nemozu dovolit vyrabat nieco, co by uskodilo. Bud dany vyrobok zaberie, alebo aspon trochu pomaha alebo neskodi. Samozrejme nehovorim vedlajsich ucinkoch a alergiach alebo o cinskom priemysle. (tam maju desne problemy s falosnymi liekmi.)

Ale, aj tak netusim, ja osobne sa stale neviem rozhodnut ci ano, alebo nie...

kamilecka
19. sep 2006

Ja len k tym vitaminom 🙂 clanok:

http://www.bleskovky.sk/cl/15/124656/Viete-co-j...

yesno22
19. sep 2006

hmm, ani sa radsej nepriznam, ze som farmaceutka 😀

jasne, ze je to aj biznis, ale co nie je? 😉 treba si vybrat kvalitnu firmu, ktora je mozno oproti inym drahsia, ale ma to svoje dovody, utratia viac na testoch a skuskach 🙂 ... ja osobne som za uzivanie vitaminov v obdobi chripok a prechladnuti,alebo pri nadmernom zatazeni organizmu, co mi tehotne sme...samozrejme vsetkeho vela skodi...navyse prave dnes som si doniesla Centrum Materna 😀

susy
19. sep 2006

Kocky 🙂 ,je mozne ked buriam Calibrum babyplan uz 4mes.Ze v daka nemu nepocitujem ziadne zavrate a tak? 😨

cucoriedka
19. sep 2006

susy, si este iba na zaciatku tehu... to asi skor preto este nic nepocitujes... mne zacalo byt nevolno az okolo 10 tt.

yesno22
19. sep 2006

susy, mozno ti vobec nebude zle, ale nie je to od Calibra..jednoducho mas stastie 😀 ale ako pisala cucoriedka, este to mozno len pride 😉

susy
19. sep 2006

Tak dik 😅 .

rebeka
19. sep 2006

susy: tes sa, ze si zatial v pohode 😉

funny
20. sep 2006

tak som sa trochu informovala a zaroven uplnou nahodou videla kratky prispevok "preco sa rodia velke deti"... islo o deticky 4 kg / 56 cm a viac...

okrem toho, ze je velkost dietata dana geneticky, zozhrava na tom vysoky podiel aj to, ze prvorodicky su cim dalej, tym starsie. ze vyssi podiel zien vstupuje do tehotenstva uz s nadvahou a dokonca obezitou a toto prenasaju aj na svoje deti. v tehotenstve zenam uz nechyba vysokokaloricka strava, co este pred pol storocim nebola samozrejmost.

o vitaminoch ani slova.

stonozka
20. sep 2006

no babulky ako písala yesno, ani sa nepriznávam že som doktorka 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre