Calibrum alebo kyselina listová?

simcas
30. júl 2006

Tehulky moje, uzivate Calibrum ? Ja som ho zacala jest asi v 2.mesiaci. doktor mi ale predpisal aj kyselinu listovu, tak neviem, ci to moje dietatko nebude predavkovane, ked uzivam aj to aj to. Pytala som sa ho, ze ci mozem popri tom jest aj tie vitaminy, povedal, ze ano.no a teraz som zistila, ze pre 2.trimester sa maju papat az 2 tabletky denne.Na poradnu idem az za 2 tyzdne, tak neviem, ci mam jest jedno alebo druhe... aj ked si myslim, ze ta kyselina listova najviac pomaha aj tak v 1.trimestri, lebo vtedy sa babo vyvija...aky mate na to nazor ?

jj2202
20. sep 2006

stonozka ale to je suuper, preco sa nepriznavas?
a doktorka? aka?

rebeka
20. sep 2006

teda stonozka, take dolezite veci nam tu tajit. ... aha, asi chapem, preco 😉

stonozka
20. sep 2006

jj, mám skončenú veterinu v oblasti hygieny potravín a s vitamínov som robila na škole jednu prácu, humanna Dr nie som, ale niečo si viem odvodiť...

funny
20. sep 2006

stonozka - veterina a hygiena potravin sa nam tiez zide 😉 aj v tej oblasti pracujes? 🙂

stonozka
20. sep 2006

ako sa to vezme, pracujem na veterinarnej správe, ale úplne iný odbor, no už, nie vždy robíš to čo skončíš 😵

rebeka
20. sep 2006

funny: s tym zistenim si ma moooc potesila.
stonozka: takze podla teba bol babyplan dobry?

stonozka
20. sep 2006

rebeka, úprimne: neviem do akej miery mi pomohol otehotnieť ale po odborných konzultáciach som naň vsadila a vyšlo to, ale každý organizmus je individuálny a každy si zvyká na niečo iné. Ja som mala dosť časté problémy so ženskými vecami, cystu na vaječníku a tak, tak som tej prírode chcela trošku pomôcť a vyšlo to, hned na další mesiac... ak ti to gynekológ vyslovne nezakazal...rozhodnutie je vždy len a len na tebe...

rebeka
22. sep 2006

tak baby dnes mi doktor doporucil kyselinu listovu a pripadne nejake vitaminy. takze budem opat brat ten femibion, lebo s nim maju vraj najlepsie skusenosti,. a este spominal nejake vitaminy na G.. myslim, a tie som tu uz tusim niekde citala.

yesno22
22. sep 2006

rebeka, radil ti uzivat aj kys. listovu aj vitaminy sucasne, lebo vo femibione mas urcite aj kys. listovu, aby jej nebolo zbytocne vela 🙂

rebeka
22. sep 2006

viem, ze je tam, ale povedal, ze hlavne kyselinu listovu a ze vitaminy by nebolo zle. tak budem kyselinku papat kazzdy den a femibion len kazdy druhy 🙂

yesno22
22. sep 2006

jasne 😉

rebeka
22. sep 2006

yesno: inak, myslim, ze to uz niekto tu v teme spominal, ze kyselinou listovou sa predavkovat neda 🙂 tak dufam, ze je to v poho.. Inak, kupila som si nizsiu davku v tabletach, aby som to predsa len neprehnala 🙂

lara1znk
22. sep 2006

Mne lekar tiez odporucil kyselinu listovu pred pocatim a prve 3 mes. tehotenstva. Beriem tabletky cisto len kyselinu listovu ale byva mi z toho dost zle.

rebeka
22. sep 2006

lara: a lekar vie, ze ti z toho byva zle? Aby ti to viac neuskodilo, ako pomohlo. 😨

lara1znk
22. sep 2006

Mna uz kamosky vopred varovali ze je to tazke na zaludok a bola som akurat minuly tyzden u lekara len tak na prehliadku a som sa mu postazovala tak sa divil. Ale to je normalne, tu v Uk su niekedy taki divni lekari.

yesno22
22. sep 2006

lara, aj mne je z nej zle, brala som ju prve tri mesiace kazdy den, a veru k tym nevolnostiam este toto 😖 ...teraz ju beriem len kazdy druhy den a 2-3x tyzdenne vitaminy, je to uz lepsie 🙂

lara1znk
22. sep 2006

ja este ani tehu nie som a uz som si uzila tolko nevolnosti. 😀
Ja stale prestanem na par dni a potom zase. Dam tomu este tyzden a ked to neprejde tak to vysadim uplne a kupim si nieco kde je len obsiahnuta kyselina listova, takze toho bude menej, malo by to byt lepsie.

yesno22
22. sep 2006

😀
aj to je riesenie 😉 ako dlho ju uz beries? ja som ju brala asi 2 mesiace a sup ho! ostala som tehotna...manzel sa smial, ze nevie co to sposobilo 😀

rebeka
22. sep 2006

lara: to mi je luto. Mna takto stve alchymilka. je to genialna bylina na maternicu a mna po caji z alchymilky vzdy prezenie 😠 ☹

cucuska
10. nov 2006

Baby. Ja uživam Acydofolikum / neviem ako sa to pýše/ obsahuje to kyselinu listovú a chcem len vedieť, či sa to môže kombinovať s Calibrum babyplan?

svetluska.p
10. nov 2006

cucus - ja neviem. Ja beriem calibrum babyplan a thyamin - to je vit. B. neviem, aby si sa zas nepredavkovala. Netusim, ci sa tym mozes, al. nemozes predavkovat. To acydofilikum Ti dal lekar?

cucuska
10. nov 2006

HEJ LEKÁR.

ajuskamimi
10. nov 2006

CUCUSKA ja uzivam FOLIC ACID {kyselinu listovu} a k tomu aj CALIBRUM BABY PLAN a ked som sa na to pytala aj lekara, povedal ze je to v poriadku.

zuzulik
10. nov 2006

ahojte bambulky 🙂aj ja papam kys.listovu ( a obcas aj moj drahy,ze vraj preco by on nemohol,ked sa snazime o babatko 😀, takze dufam,ze na dalsi mesiac uz budem tehulka 😅 kiez by tomu tak bolo....

ajuskamimi
10. nov 2006

ZUZULIK neboj, treba dufat a ani sa nenazdas a budes tehu. Mna moje tehu zaskocilo, my sme si to planovali trosku neskor a toto je akosi vysledkom nasej oslavy vyrocia svadby 😀 tak ale uz ked sa zadarilo, sme samozrejme radi, takze drzim paluchy aj vam 😉

zuzulik
10. nov 2006

tak ja by som bola rada,keby nas tehotenstvo zaskocilo 🙂budeme sa snazit o sto sest 😀

svetluska.p
10. nov 2006

a ten folic acid je len na predpis?

mirka4
10. nov 2006

zuzulik, my ked sme zacali planovat tehu, tak mi doktorka poradila tento calibrum baby plan a pre priatela vitamin E - to su take cervene bobulky.🙂
A za mesiac uz som bola tehulka. Len to treba uzivat pravidelne kazdy den. A aj pocas tehu.

emily3
10. nov 2006

ahojte zienky, chcem sa spytat ci existuju nejake vitaminy aj pre muzov. ja som si kupila ten calibrum baby, a myslim ze by mohol nieco brat aj manzel, nech nie som v tom sama 😉

mirka4
10. nov 2006

emily3 mne poradila doktorka vitamin E. Ale potom sa nezlakni, lebo je to aj na srdce a kadeco ine. Ale priatel to bral a v pohode. Uz sme v tom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre