Častý výtok tekutiny z prsníkov v 17 - 18 týždni

barbade
11. aug 2012

Ahoj damy, chcem sa vas spytat ci mate skusenost s vytokom "vody" z prsnikov v priebehu tehotenstva? Som v 17 alebo 18 tyzdni tt (doktor raz vravi tak raz onak) a hlavne v priebehu noci mi z prsnikov kde tu vytecie male mnozstvo priesvitnej tekutiny.... Vsimla som si to na zaklade zaschnutych tvrdsich miest na nocnej koseli. Som z toho dost zaskocena a prekvapena, nie je na taketo veci v 2 trimestri priskoro? Stalo sa to niektorej z vas?

camelinka
11. aug 2012

@barbade ahoj, to je normalni, nekdo to tak ma cele tehotenstvi, bud rada, prsa se ti pripravuji na kojeni 😉

epsonka45
11. aug 2012

@barbade ja to mam od 22 tyzdna v kuse takze sa nemusis obavat.nie si v tom sama

barbade
autor
11. aug 2012

Dievcata diky moc za odpoved, ja som nejaka prekvapena ze to zacalo uz teraz, uz sa to deje asi tyzden... cakala by som to tak mesiac pred porodom 😅 Tak jo, nech sa len prsia pripravia, chcela by som kojit tak zodva roky 😀 😀

ange_de_la_morte
11. aug 2012

@barbade: já jsem v 19tt a výjmečně se mi to taky stane, jen trošičku třeba .... doktorka mi na minulé poradně říkala že je to uplně vpohodě 🙂

zmrzlinkams
11. aug 2012

to je normálne to niektore ženy mavaju ja som to sice osobne nemala vobec ale dobra kamaratka to mala skoro od začiatku tehu a pamätám si ako nosila plienku v podprsenke aby nemala mokre flaky na tričku 🙂 🙂 🙂 🙂

barbade
autor
11. aug 2012

Oki, tak ja sa toho svojho lekara ani nemusim pytat teda .... To je zvlastne, ze tato vec mi zatial na celkom tehotenstve prisla asi najneprijemnejsia .... 😕 Hlavne fakt, ze sa mi to dnes stalo aj behom dna a ak sa mi to stane napr v praci a bude to vidiet, tak uffff! No, moje prsia sa chystaju asi na krmenie stvorciat, ale ja mam len jedno mimi v bursku 😀

barbade
autor
11. aug 2012

@zmrzlinkams - o jeeejej, tak tohto som sa bala ! 😀 😀 Fiha, tak to mam celkom strach! 😨 😀

adidaska84
11. aug 2012

@barbade ...ahoj, ja mám tiež podobnú skúsenosť, aj keď nie tak skoro. Mylsím, že mi začalo niečo podobné po 30tt. Dokonca sa mi už miestami tvorilo aj kolostrum, kt. je také do žlta. No nič iné mi nezostávalo iba nosiť podprsenku aj v noci. Kúp si vložky do podprsenky, nebudeš ich ani cítiť a pod vecami ti nebudú vidieť. Trochu mi trvalo kým som si zvykla na podprsenku aj v noci, ale ked si kúpiš takú mäkučkú, tak to bude ok. Snáď to znamená, že budeme mať potom dosť mliečka pre bábätko 🙂

lusinda1989
11. aug 2012

@barbade ahoj aj ja som to mala teraz sa to dost upravilo ale okolo toho 20-25tt to bolo najhorsie... teraz sa mi to stale raz za cas v malom mnozstve ... a to som si myslela ze cim blizsie budem k porodu tym toho bude viac ale opak je pravdou 🙂

zmrzlinkams
11. aug 2012

@barbade ona to mala do konca tehu a dosť jej vytekalo ale teraz su rozne vložky do podprsenky a neni problem si to dať a nemusiš behať s plienkou v podprsenke ale ked chceš ušetriť tak staši mať plienku len doma a kedykolvek si len preperieš von si dáš vložky 😀

barbade
autor
11. aug 2012

No uz teraz mam riadne prsiska, s vlozkami to bude asi este horsie, ale nic ine mi asi nezostava len si nejake kupit 😉

lusinda1989
11. aug 2012

@barbade tie vlozyky ti zasa o tolko nezvacsia prsia su ako tampony na odlicovanie cca trosku vacsie

sendy182
11. aug 2012

@barbade ahoj ja som to mala pri obidvoch tehu......takže som radšej používala kojenecké vložky do podprsenky také menšie.....po pôrode plienku a počas kojenia kojenecké vložky tie väčšie.

nika1368
11. aug 2012

@barbade ja som na zaciatku tehu a uz mam najprv to bolo len take ako voda , doobeda take zltkaste a teraz je to uz lepkave a vyzera ako 0,5- ka mlieko 🙂este som u lekara nebola ale asi sompriblizne v 3 tt 🙂

barbade
autor
12. aug 2012

Oki babule tak teda uz viem ze nie som sama 😎 Pojdem poobzerat nejake tehotenske obchody a poriesime to nejako s vlozkami... dufam, ze sa to nebude zhorsovat 😀

adidaska84
12. aug 2012

@barbade ...pozerám, že si okres Bratislava, tak odporúčam tento obchod, ak ho už nepoznáš : http://www.brendon.sk/Shared/Default
ja si tam kupujem tieto vložky do podprsenky a sú ok : http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/4053...

dankakk
12. aug 2012

@barbade aj ja som to mala. Uz od 12tt ... Vtedy som aj lezala v nemocke tak som sa pytala sestier, či je to normálne. Vraj hej, len si to nemám vytlacat. Potom pred pôrodom som zistila, že jedným zo spôsobov vyvolania pôrodu je aj drazdenie bradaviek, tak preto asi ...

barbade
autor
13. aug 2012

@adidaska84 - juj super, dakujem moc, prave som chcela googlit ze kede su vobec taketo obchody 😉 Parada 🙂

@dankakk - juj, tak to som tiez nevedela, dikes, budem radsej opatrna.

adidaska84
13. aug 2012

@barbade ...nie je za čo 🙂 ja som tam nakúpila skoro všetko, keďže nie som ten typ, čo rád celé doobedie vymetá obchody. Mám od nich vernostnú kartu, kde sa mi pri každom nákupe zbierajú peniaze. Je potom na tebe, pri ktorom nákupe si ich necháš odpočítať. Takže ak tam aj kupuješ niečo drahšie, tak sa ti to pri ďalšom nákupe vráti. Keď som kupovala kočík a postielku, tak mi dali dokonca 10%nú zľavu a to som ani nemukla, navrhli to sami od seba. Na stránke si môžeš povyberať veci, vytlačiť si to a potom už behať po obchode aj so zoznamom. Jediné, čo je tam podľa mňa naozaj drahé je oblečenie pre tehuľky, ale to mám pocit, že asi všade.

barbade
autor
13. aug 2012

@adidaska84 Jeeejo az teraz pozeram ze to je vlastne obchodik v Raci, par zastavok odtial byvam a chystam sa tam uz nejaky cas 😀 A ako funguju tie zlavy? Musim sa reistrovat na stranke a nakupovat mozem aj v kamennom obchode, ci nejako inak to frci? Aj ja chcem zlavy 😀 😀

adidaska84
13. aug 2012

@barbade ...fakt odporúčam, sú tam veľmi ochotný a radi poradia. Za každé 1 euro ti pripíšu 2 body. 1 bod = 1 cent.
Oplatí sa to hlavne pri väčších nákupoch. Vernostnú kartu ti vystavia pri prvom nákupe, dostaneš k tomu aj všetky katalógy, kt. Brendon vydáva, takže si môžeš povyberať veci aj odtiaľ. Stránka funguje iba ako inšpirácia, nie je to online shop...teda všetko kúpiš v kamennom obchode. Ak aj niečo nemajú, tak to objednajú a príde to za cca 2 dni.
Okrem toho majú vždy na niečo akciu...v časopisom MAMINKA a DIEŤA sú vždy kupóny na zlacnený tovar....myslím, že teraz majú akciu na všetko čo sa týka kojenia: odsávačky, aj tie spomínané vložky do podprsenky.

barbade
autor
13. aug 2012

@adidaska84 - tak zatial co pozeram maju uplne vyborne ceny a skvely vyber, fakt super! Vyslovene som sa tam v dohladnej dobe chystala aj s muzickom ale takto este ked mam odporucanie od niekoho kto ma skusenost, tak sa citim este istejsie 😵 Uz sa tesim! 🙂

adidaska84
13. aug 2012

@barbade ...ešte mám jeden tip, obchodík je v Trnave oproti štradiónu, keby sa Vám chcelo previezť. Majú tam veľmi pekné oblečenie pre detičky a za fajn ceny, dokonca sa dá objednať aj cez internet. Pár krát som tam bola a tiež mi dali zákaznícku kartu, kde mám stále 10%nú zľavu 🙂
http://www.4mama.sk/

evelina0918279
17. dec 2021

Ahojte baby som v 31.týždni tehotenstva. A začal ma pobolievat a páliť velmi pravý prsnik. Ťa bolest siaha až na hrudnik, 😒😒spustil sa my vo velkom mnozstve zlto oranzovy vytok. Postrehla som ze mam celkom popraskanu bradavku a malé pluzgeriky okolo nej. Zo začiatku som si myslela že je to už mlieko no kamaratka my vravela že to začína priesvitnou vodickou. Že ešte nepocula o tom. Preto by som sa rada spýtala či je dôvod na paniku?? Či to môže byť niečo vážne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre