Choroba a pitie čaju v 16 tt

adell1211
15. feb 2020

Ahojte 🙂 maam 19 rokov som dnes v 16tt .
Od vcera ma boli hrdlo kašlem bolí ma svalstvo celé telo, hlava , oči , celú noc som nespala . Aj teploty mám .
Čítala som na nete že v tomto týzdni to je normalka??
Ale bojím sa všetko čk zjem vypijem ide von .
A niekto mi povedal že v tehotenstve nieje dobré piť veľa čaju . To je jediné čo zomňa nevýjde von .
Tak sa chcem opýtať kolkokrát za deň môžem vypiť čaj ?? Aby som neuškodila babätku .
Ďakujem.

nikpa
15. feb 2020

@adell1211 to co je za kravinu, že v tehotenstve nemôžeš piť čaj? Kľudne môžeš len nie všetky byliny. Ovocné môžeš a aj niektoré bylinné len si nastuduj ktoré byliny su vhodné aj v tehu a potom ho môžeš piť koľko chceš, dobre je striedať viacero čajov, nie piť veľa jedneho druhu.

fiafia
15. feb 2020

@adell1211 ziadna choroba nie je normalka. Niekedy su lepsie lieky ako vycerpanie organizmu v tehu. Tiez som brala atb v tehotenstve ked sa inak nedalo a malej to neuškodilo. A caje? Neviem o jedinom dovode preco by sa v tehotenstve nemohli pit. Akurat niektore bilinne niesu vhodne. Skore uzdravenie

martinals
15. feb 2020

Ahoj určite v tehotenstve môžeš piť čaj s vínimkou niektorých bylinkovych, pretože v tehotenstve sa neodporúčajú. Tie príznaky čo opisuješ sú skôr z choroby, než tehotenstva a radšej by som zašla k dr.

0silvia0
15. feb 2020

@adell1211 niektore bylinkove caje sa neodporucaju, ostatne mozes

adell1211
autor
15. feb 2020

Ďakujem . Dobre tak to si precitam ze aký čaj môžem piť .

Môže táto choroba nejako uškodiť bábätku ??

brigit8
15. feb 2020

@adell1211 lipa a šípka kľudne(kašeľ veľa vit c),

mäta, šalvia nie, mne Matovy čaj spôsobilo tvrdnutie brucha v 20tt

angelinja
24. feb 2020

@adell1211 toto je vsetko tak individualne..to ti nikto nepovie..niekto moze mat obycajny sopel a moze to sposobit nieco a niekto moze prekonat rovno aktivnu boreliozu alebbo hocico a nemusi byt vôbec nic...z okolia poznam babu ktora do 6 mesiaca vraj nevedela ze je tehostna..pila fajcila zabavala sa a dieta je pokial viem zdrave, vsetko to je velmi individualne

lenadka
24. feb 2020

@adell1211 o čaji ti už napísali.
Či zrovna choroba ktorú prekonavaš môže uškodiť dieťaťu je strašne individuálne. Záleží od toho čo je to. Mám tri deti a v každom tehotenstve som bola aj chorá niekedy. Väčšinou to dopadlo ok. No jeden krát nie, po angíne som potratila, z výterov vyšla baktéria poškodzujúca plod. Ďalšia kamoška po viroze o bábätko prišla. Takže sa hlavne lieč, lež, papaj vitamíny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre