Cítila som pohyby bábätka, teraz nič. Mám sa obávať?

ivmila
14. aug 2009

ahotje. pred 4 dnami som citla prvykrat pohyby babetka. lenze odvtedy ani raz. Neviem co to ma znamenat. Navyse ma boli cele panvove dno a poboileva ma aj chrbat a brucho....vobec to nechapem. Vobec si nepametam ako to bolo ked som cakala prve dieta, ale myslim ze pohyby ked som citila, tak potom nezmizli, ale boli stale. NEchapem to a bojim sa. Prosim poradte.
Som v 17tt

ygreen
14. aug 2009

v 17tt to vůbec neřeš, já taky plašila, dokonce jsem si šla zaplatit utz, někdy taky v 17tt abych se ujistila že je vše o.k. a malej se tam mydlil o 106 to bylo vidět na utz a já přesto nic necítila. Mimčo je ještě pidi, tak to spíš byla náhoda že jsi ho cítila 😉

csina
14. aug 2009

Naozaj sa netráp, ja už som viac ako 20 tt a tiež je niektoré dni vyslovene bábo bujaré a ďalšie dni dospáva.. 🙂 Aj tie bolesti mám, tým že sa rozťahuje maternica a panva, všetko dáva naznámosť, že rastie nový život.. 🙂 😉

zuzankaro
14. aug 2009

ivmila, ono sa hybe, ale v tom 17tt su to tak jemne pohyby ze to nemozes citit zretelne a uz duplom nie kazdy den

wewe4
14. aug 2009

to, že necítiš pohyby je v poriadku.
ja som ich 1-krát zacítila v 16. tt a potom až o týždeň a postupne častejšie...a terza to už beriem ako samozrejmosť, že sa mi tam stále prevaľuje, mrví a dupoce 😀
Ale ohľadom bolesti, to neviem. Tiež som vtedy (a vlastne aj do teraz) cítila taký tlak (hlavne ked dlhšie sedí a potom vstanem), ale kŕče alebo nejká silnejšie bolesti nie...na to sa radšej spýtaj doktorky
Ale neboj určite je všetko OK. 😉

alexandrah
15. aug 2009

ivmila - pravidelne musis citit pohyby od 24 tt. takze zatial ok. ja som citila prve az skoro v 22t. od toho 24 tt by si ich mala sledovat. ale skor ich mozno proste nepostrehnes, babo moze byt otocene dovnutra a kopat tam, alebo ked spis (moj to oblubuje v noci...)

ivmila
autor
15. aug 2009

dakujem vam velmi pekne z aodpovede...velmi ste ma potesili... nechapem ako som to mohla prehliadnut pri predchadzajucom tehotenstve, ze ako to vlastne bolo. este raz dakujem

misicka85
15. aug 2009

vůbec se netrap, ze začátku nemusíš cítit pohyby pravidelně!! Já jsem třeba poprvé cítila malou až ve 23tt 😉 taky záleží kde mášuloženou placentu, já ji měla na přední stěně a to ty pohyby ještě tlumilo.Ale po 30tt jsem si jich užila až až 😝

deborah1
16. aug 2009

Ja si pamatám,že som tiež okolo 20tt /alebo aj po 20tt/ cítila pohyby niekedy celý deň,potom 1-2 dni nič,mala som vtedy nervy,stále som si štuchala do bruška a natriasala ho,malý občas trošku sa pohol,ale inak sa vôbec nenechal rušiť 🙂 a spinkal ďalej,a keď chcel,až vtedy kopkal 🙂 Inak,že v tomto období bábatká dosť spia,majú aj také dlhšie fázy spánku.

sannka
17. aug 2009

17 t je zavcasu na pohyby aj ked pridruhom dietati ich citis skor. bud v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre