Čo pomôže na celodenné nevoľnosti v tehotenstve?

lily111
27. sep 2015

Prosim, poraďte, som na konci 14. týždňa a vlastne celé tehotenstvo ma trápia celodenné nevoľnosti, no posledných 10 dní je to katastrofa, mám neustály pocit na vracanie, ale zvracala som len 3x, poobede a večer nie som schopná robiť nič, umyť si zuby,cestovať ani postarať sa o dcéru ....nechcem skončiť tak, že si budem strkať každý deň prsty do úst, aby sa mi ulavilo aspoň na chvíľu...myslíte, že mi na to gynekológ môže niečo predpísať či ma skôr vysmeje, že mám vydržať...no už mám toho aj dosť, je to veľmi obmedzujúce....ďakujem

myskacici
27. sep 2015

Ahoj, ja som mala príšerné prvé štyri mesiace. Vracala som aj 20x za den a to sa mi vôbec neuľavilo...Lekár mi predpísal čípky TORECAN, ale mne vôbec nepomohli, naopak, bolela ma z neho hlava a nevoľnosti neustúpili. Potom som si kúpila v lekárni lieky Coculline, ale ani tie mi nezabrali. Tebe však pomocť môžu, tak skús 🙂 prajem veľa síl 😉

kadri
27. sep 2015
slavaf
27. sep 2015

Mne pomohla minerálka Fatra. Nevoľnosti som mala až do pôrodu, ale po Fatre sa vždy zmiernili. Nič iné nezaberalo...

petruska222
27. sep 2015

Mne pomaha Coca Cola😊

espresso
27. sep 2015

Tak asi len cas... Skusala som mentolove cukriky, zazvor, matu, slane uhorky, citrony. Najviac mi asi pomohli slane tycinky. Lieky som nechcela. Bolo to tak 4-5 mesiacov. Tak drzim palce. Vela zdravicka prajem 🙂

majkabr
27. sep 2015

Mne pomohol Torecan čipky hneď a to som mala ísť do nemocnice už bo som vracala non stop ale su na predpis gynekolog TI ich musí predpísať.Majka

paskolinka
27. sep 2015

mne pomahalo jedine stale nieco jest

fivecat
28. sep 2015

Ja som si to tiez uzila. Ako pises, vecer absolutne nepouzitelna. Cez den 40 stupnov a ja som nebola schopna sa napit vody, lebo by som ju sla rovno vyzvracat. Z potravin som mohla asi tak suchy rozok, aj ten nie vzdy, zemiaky a ryzu. Hlavne bolo nezostat hladna. Trochu pomahala Coca cola (alebo aj pepsi) aspon na chvilu, aj do zaludka som dostala nejake tekutiny. Torecan mi pomohol iba od zvracania, nevolnosti mi trvali dalej. Do nemocnice som nechcela ist v tych horucavach, o syna som takmer nebola schopna sa postarat, upna mrtvola. Po 16TT sa to zacalo lepsit, v 20TT som zvracala uz len sem tam, ale vecer sa citim nanic este aj teraz (23TT). Tak drzim palce, nech je lepsie. Skus colu so slanymi tycinkami ;0).

prego81
28. sep 2015

naco mas takeho gynekologa, ktoreho sa bojis spytat? Ach jaj ☹
Ked nezabrali ziadne babske rady, caste davky - male porcie, zazvor, a pod. tak je cas na nieco na predpis, aspon vyskusat. Nemusi to vsak zabrat
Drzim palce 🙂

mucivalko
28. sep 2015

ahoj, kým skusis jest a pit, to co ini radia, skus ist v zozname od zdravých jedál a nápojov, teda rady typu cocacola nechaj ako posledna sanca - nie je to vhodné pre teba a ani pre dieta. mne pomahalo ovocie - jablko, hrozno, pomarance, melon.... a pytaj sa sama seba, na co más chut - ak napr. aj o 20:00 výhradne na paradajkovu polievku / halusky / perkelt, snaz sa k tomu dostat - uvar si, popros manzela / maminu, telo si to pýta a aj ked zjes nakoniec len pol porcie, aj to je pre teba a dieta posilnujuce. skus si vybudovat rezim - po mensich davkach a castejsie. vyvyjaj nejaku fyzicku aktivitu na cerstvom vzduchu, to tiez nastartuje travenie a chut do jedla. drz sa, mne to po 4. mesiaci ustupilo, tak snad aj tebe. a

damadama
5. okt 2015

mne pomáhala Smecta, aj 5x/deň, príp.sóda bikarbóna-týchto vecí som vypila hádam na litre a malá sa narodila úplne v poriadku a za to teraz toho veľa spapá, ale aj to vybehá 🙂 A jesť som mohla len a hlavne len mäso. Akékoľvek, len nie veľmi mastné, bez chleba, ryže, zemiakov. Samotné, občas k tomu zeleninový šalát. Piť vodu s citrónom alebo pomarančom bez cukru.
Držím palce.

dominika1712
17. okt 2015

mne pomohlo jest malé porcie, porciu som mala mensiu ako detsku 🙂 hlavne nikdy nemať prázdny žaludok, ráno som nevstala z postele kým som si nedala zopár piškot s vodou. tak isto som si kupila coculline to mi pomohlo na ten pocit nazvracanie a ako píšu vyššie hlavne ak an niečo dostaneš chuť tak si to daj, môj manžel parkrat večer musel utekať do obchodu 🙂 ale pomohlo

držím palce aby ťa to prešlo a mohla si si užívať tehotenstvo.

sabinciatko
17. okt 2015

Ahojte baby pred mesiacom sme sa s prriatelom zacali snazit o babatko a pred troma dnami som zacala zvraciat cely den nemozem sa na jedlo ani pozriet ani citit nic co sa tyka varenia ... Myslite ze som mohla otehotniet tak skoro?

dancez
22. okt 2015

Mne pomohol Emesin odporucil mi to gynekolog je to volno predajne a je to vytazok zo zazvoru je to len doplnok stravy

mones_xy
22. okt 2015

ja som mala celodenne nevolnosti do konca 5 mesiaca :/ a nepomohlo nic... len to strkanie prsta, co aj tak na 95% pripadov potrebne nebolo lebo som ledva dobehla na zachod.. ale preslo to.. 🙂 takze vela vela sil zelam to budes potrebovat..
obcas sa mi ulavilo od coca coly ale s nou opatrne lebo bohvieco ucinky nema dlhodobo :/
niekomu pomoze zazvor s citronom takze skusaj mozno si jedna zo stastnejsich a pomoze nieco.

nathy14
1. dec 2015

ahoj ja som v 18tt čakáme dvojičky a konečne mi je lepšie .. presne viem ako ti je ja som na tom bola tak isto ... dokonca ani čo mi doktorka predpísala liek TORECAN mi nepomohol .. nakoniec som skončila v nemocnici na infúziach a nasadili liečbu s vitamínmi a liek DEGAN ten mi veľi pomohol .. a samozrejme rady ako jest v malom množstve viac prežúvať vodu piť v malých dúškoch nie naraz a skôr minerálku najlepšie fatru nie sladené vody ...

eliska623
9. dec 2015

Baby mne je tak príšerne zle, že som musela ist na PN. Nevládzem nic robit. Nejem, bojim sa ze aj ja skoncim na infuziach 😭

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deniska14
15. mar 2016

ja som mala tiez celodenne nevolnosti a zvracala som tak cca 16x denne a nedokazala som nic robit, lezala som len v posteli a dokopy som nic nejedla lebo vsetko slo von, nic nepomahalo trvalo to do 16tt a potom zo dna na den nic akoby utalo a citila som sa ako pred tym ale pre mna to bolo najhorsie obdobie ani najvacsiemu nepriaelovi by som to nepriala 🙂 schudla som 6 kg 🙂 velmi sa bojim ze sa to pri druhom tehu zopakuje a neviem aco budem robit ako sa postaram o dceru....vela sil 🙂 ono to prejde 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre