Čo s nadmernou únavou?

indiankaindi
14. júl 2013

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niekto podobný problém, prípadne či mi niekto vie poradiť, ako s tým bojovať. V poslednej dobe, trvá to asi 3 - 4 mesiace, som nadmieru unavená. najprv som si myslela, že je to jarná únava, ale trvá to stále a zhoršuje sa to. Väčšinou sa to prejavuje tak, že ráno vstanem a o hodinku dve už ma berie spať. Niekedy si aj musím ľahnúť, pretože sa mi zatvárajú oči a nie som schopná ich udržať otvorené. Minule som takto "zalomila" na 3 hodiny a nebola som schopná vstať. Keď som vstala, o hodinku, hodinku a pol som si musela ľahnúť znova. Síce "len" na hodinku, ale musela som. Strašne ma to štve, som nemožná, nič nespravím a dosť mi to vadí. pritom v noci spím ako drevo, nemám problém zaspať, ale ráno sa neviem zobudiť. Vstávam o 7:15 na budík a je to peklo. Spávať chodím okolo 23, alebo 23:30. Na počudovanie, večer som asi najviac plná energie, od tej 20 hod. do polnoci som v pohode. Ale chodím spať skôr, aby som sa vyspala. No nie vždy to pomáha :( Neviete mi poradiť čo s tým? Ďakujem

irriss
14. júl 2013

...i ja jsem opet cila vecer a mohla bych delat "denni prace" az dlouho (v)do noci...ale kvuli "povinnemu" rannimu budicku jdu spat a nepokracuju v zehleni,prani a vareni dele nez ve dve v noci..
...(na nekolik let jsem fungovala tzv, normalne, ale zase jsem zklouzla do teto unavy a vecerni-nocni pohody/energie)

p.s. nepomaha mi zadny vitamin jen tzv, italske kafe "bomba", ktere mne drzi 😖

lubiduch
14. júl 2013

toto ma vzdy bralo ked mi skoncil semester a skusky a mala som volno, na pocudovanie odkedy pracujem sa mi to nestava...len teraz na materskej, kedze to je leharo lazo plazo 🙂

takze moja jedina rada, zacni chodit do prace, u mna sa to potom vzdy upravi 🙂

reuska1
14. júl 2013

Moze to byt nedostatocne pracujuca stitna zlaza.....alebo zaciatok tehotenstva 🙂.....hovorim z vlastnej skusenosti, mala som kombinaciu oboch a nedokazala som existovat, az ked mi endokrinolog zvysil davku liekov, upravilo sa to.

xlucia
15. júl 2013

daj si spravit komplexny hormonalny profil, plus zelezo. podla toho uvidis ako dalej. mozes mat poruchu stitnej zlazy, mozes byt silne anemicka...

maruska3210
3. okt 2019

mne celkom pomaha q10 konkretne kupujem od sunday natural, je bez lepku a prisad

karima512
27. sep 2023

mne na unavu dobre zabera cbd, mam tetaniu a celkovo tuto unavu nespavost , davam si 20 percentne od vitariana pod jazyk teraz skusam nove s melatoninom