Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

montinka
28. mar 2008

didi o pravej nohe mi ani nehovor mna boli ten klb od zaciatku ale to tak nehorazne ze som raz az plakala v posteli nemohla som sa ani otocit na bok take mam ja krce ked lezim a aj ked chodim. nastastie nie kazdy den.

dididi30
28. mar 2008

no moti, mne to az teraz zacalo, roztahuje sa ten drobec...juj este 2 mesiace vydrzat, dufam,ze to nebude dlhsie bo odpadnem.....sak co sa len oteplilo uz mi je aj horsie.....pri malej som bola tehu cele leto, poviem ti,ze som mala dost pri koncilllll

sandrika
28. mar 2008

ja jogurty amlieko tiež nemôžem,len eiadam....mne nesmrdí nič , ja mám tieto problémy nie len ztehu...vieš ja som mala 8 rokov bulímiu a totálne som si zdevastovala žalúdok ☹ vajíčkovéobdobie sommala ajja asi 3 týždne

montinka
28. mar 2008

no didi ja budem mat najvacsie brucho v juli no dufam ze nebude moc teplo

sandrika
28. mar 2008

neboj monty budeš chodiť ako janošík pupok von a hotovo 😀

montinka
28. mar 2008

🙂 😀 dobry napad sandrika

sandrika
28. mar 2008

monti ako to že ešťe nevieš pohlavie, nechce sa ukázať?
didi kde si?

dididi30
28. mar 2008

sandri, ej ha ale uz si v poho ze??? tak len daj na seba pozor, uz ked si vyliecena a cakas babo, tak to je super start do zdraveho zivot 😉
presne monti.......pupok von, sak je to moderne 😀

dididi30
28. mar 2008

joj bola som na vecku, po schodoch musim ist, vysoke ako hrom....po porode budem curat asi do nocnika 😅

montinka
28. mar 2008

sandri ked som bola nebolo vidno a odvtedy som este na sone nebola ale pocitam ze ma teraz ked pojdem na poradnu objedna.ved som bola 13.3 tp by ma mohol nie objednat.

montinka
28. mar 2008

hm a aj toho 13.3. to bol screening nie normalne sono to som mala 6.3

dididi30
28. mar 2008

ok babule,tak ja idem kukat telku, bo ma boli vsetko, ais je to pocasim ci co....trochu sa vystriem, papa .....a dobru nocku 😉

montinka
28. mar 2008

ahoj didi a dobru noc a pekne snicky. pozdrav Tamarku.🙂

sandrika
28. mar 2008

didi no snažím sa ja som sa liečila sama.... 😉
tak sa maj, dobrú noc...
monti no hádam ťa objedná , ja som bola tiež naposledy pred 4 tt a idem budúci týždeň vo štvrtok

montinka
28. mar 2008

hm no uvidime. a uvidim aj potom ci ta cinska tabulka ma pravdu a je to dievcatko

sandrika
28. mar 2008

čo by si viac chcela? Chutí ti skor sladké alebo slané a syry, mäso

montinka
28. mar 2008

hm sladke dnes som zjedla skoro celu bublinkovu orion cokoladu. boooze. hroza. a kazdy den musim mat aspon jednu vec sladku dufam ze nemam tu tehu cukrovku. hm maso moc nemusim ale to som nemusela ani predtym

stankatt
28. mar 2008

Ahojte. Ja som najprv nemusela cokladu a teraz sa jej neviem dojest 😉 musim sa krotit... Kedy sa robi ten test na tehu cukrovku?

montinka
28. mar 2008

hm stanka mne ide robit 3.4. hm tu asi ehm 24tt alebo 25tt

sandrika
28. mar 2008

v 25 ttt
monti bude tio dievčatko, mne bolo z čokolády strašne ťažko na žalúdku terazuž môžem ale len trochu

montinka
28. mar 2008

sandrika a budes mat chlapca vsak. hm potom tie povery neplatia o tom sladkom a slanom 🙂

sandrika
28. mar 2008

ba práveťe platia ja som celé tehuprežila na kurati, syroch a čipsoch ku koncu tehu už chute nie su a môžeš to čo si predtým nemohla, ale môžem lenkocku dve inak by somto vygrcala

montinka
28. mar 2008

hm inak chipsy chutia aj mne tak neviem co to bude.🙂

sandrika
28. mar 2008

však uvidíš hlavne je že bude zdravé

montinka
28. mar 2008

ano a ze sa to podari a narodi sa.🙂

montinka
28. mar 2008

no dobre sandri idem uz aj ja tak ahoj a dobru noc

mirka8429
29. mar 2008

stanka ten test sa robi cca v 26tt...

monti no ja som od zaciatku tehu nemohla sladke a dzusy ani citit...tak a teraz papam sladke dost vcela...hehe ale co viem niekto ppapal sladke od zaciatku a caka chlapceka..to asi neide podla toho hhe

didi si tu?my uz preberame ako urychlit pôrody...fnuuk...ja by som uz na dalsi tyzden sla

miskakiska
29. mar 2008

ahojte.ak mi moze niekto poradit tak budem rada.robili mi ten uzv a vysetrenie krvi na vrodene vady.uzv aj krv mam v poriadku ale podla genetiky zo ziliny co to tam este posielaju na porovnanie mam nejaku hranicnu hodnotu na davnov syndrom a to len preto ze uz mam 32 rokov.doktor ma upokojil ze podla neho je vsetko OK ma spickovy uzv tak tam by to videl a jeho sestricka mi povedala ze ona na uzv u inych pacientiek tie defekty videla a ja som to mala vsetko ciste.Podla neho sa kontrola krvi ani uzv robit nemusia ked som sa pytala na nejake kontrolne vysetrenie.Na ten papier z tej ziliny bolo perom dopisane ze bola by vhodna amniocenteza a ze je to len na mne ako sa rozhodnem.Ked som sa s tou jeho sestrickou vcera bavila tak mi povedala ze akurat tam mali ten isty problem ako moj hranicna hodnota na davna len s tym ze ta dotycna ma 25 rokov.Tak ze uz ani doki tomu nerozumie podla coho to pocitaju.Vsetci ma ukludnuju ze to bude v poriadku aby som sa nebala ale aj tak som neni vo svojej kozi a ked som si este precitala co vsetko sa moze po odbere plodovej vody stat no ze dakujem ale neprosim.Tak asi tam nepojdem ale nervozna uz budem cele tehotenstvo.ak mate niektora podobny problem budem rada ked sa podeli co urobila lebo uz asi budem urevana stale az do porodu.a asi by som nebola stastna keby som toho cloviecika co sa vo mne zacina mrvit dala v 24 tt prec ☹

mirka8429
29. mar 2008

miskakiska ja ti poviem len tolko ze aj toto sa môze mylit..mojej sesternici na amniocenteze vyslo ze bude mat maly dawnov syndrom a tiez bola cele tehu v strese ze co..a maly sa narodil zdravy...a co viem tak dost vela zien take cosi vravelo..takze nezufaj..a mysli pozitivne....nemusi to tak byt 😉 ak by si ho dala prec mohla by si nekôr lutovat a urcite sa ti narodi zdrave

miskakiska
29. mar 2008

aj nad tym som rozmyslala mirka lebo neviem uz kde som to citala ze navrhli mamicke potrat lebo dieta malo nejaku vadu a ked ho vybrali tak zistili ze je uplne zdrave aj sestricka mi take nieco vravela a potom som este rozmyslala aj nad tym ze keby si to dam vziat a za pol roka by som "MOZNO" ostala tehotna tak by mi tie vysledky si myslim vysli zase take iste vzhladom zase na vek ako aj teraz.a tiez mi bolo povedane od sestricky aj na internete som citala ze ani to neni 100%

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre