Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

dididi30
17. apr 2008

ja nemam kedy si cez den lahnut , furt som v pohybe a doma ma 2 vysokych schodov, budem stastna ked to dotiahnem do 36tt a potom to bude neuveritelny uspech....
zajtra idem na urad, a neviem ci ma odtial neodnesu na nositkach.... ☹ co budem mat take nervy co mi tam povedia, ......joj dala by som si facku

mirka8429
17. apr 2008

didus no ved hej...ta ja som sa zo stresu co som mala statnice zacala otvarat tak ktovie...a teraz na to cakam ako na spasenie..ale ked sa mi uz pohol dopredu ten krcek uz by to malo ist rychlejsie nie 😅

mirka8429
17. apr 2008

didus a mozno to budes mat lahsie nie?kôli pohybu a tak

dididi30
17. apr 2008

sak to je len dobre, len nech sa nenarodi skor ako v 36tt to by ma fakt vzalo, to by som bola v strese a mozno by som aj mlieko stratila ☹
no tak to ano, tak ja som urcite otvorena,....ja ked dostanem bolesti tak uz dojdem s lavickou v gatkach 😀
no mohlo by sa to ponut, len kedy?? 😒

mirka8429
17. apr 2008

didus myslim ze vydrzis do toho 38tt urcite neboj sa...zachvilu ides na matersku tak to bude aspon trochu lepsie aj ked mas maluuu

dididi30
17. apr 2008

mirka no sak toho sa uz bojim, oddychnem si to je pravda, ale nastavaju dalise stresy, vybavovacky , fuj

mirka8429
17. apr 2008

didus uz vybavovacky??ake...to nie az po pôrode??

dididi30
17. apr 2008

ja zacinam uz teraz, bo tu im to trva aj 3 mesiace a ja chcem mat po porode pokoj, uz len dam rodny list a bude...no ale pochybujem,ze to stihnem....

mirka8429
17. apr 2008

didus ta to fajne ked sa da aj tak..si predstav ze ja sa budem musiet do 15 dni trepat na socialku len aby som dala 1 papier heh debilita ista...ako keby nemohol doniest muz 😠

dididi30
17. apr 2008

mirka no tak to hej to ti verim...tiez nechapem preco nemozu muzi alebo mamy, sak to jedna rodina nie?? oni su taki ach...

mirka8429
17. apr 2008

didus ale si predstav taka ubolena este sa dakde trepat..normalne nervy mam na tie debilne zakony 😠

dididi30
17. apr 2008

mirka viem si to predstavit, pozasivana som ledva dosla na zachod

mirka8429
17. apr 2008

didus sak to...a ktovie na ktorom poschodi heh...jooj by som ich pozabijala...tak ako vydali zakon ze ked chces ist niekde na vysetrenie musis mat vymenny listok od obvodneho..tak ked som chcela ist na ocne tak skoro behat k obvodnej len po listok sa tam vysediet jak pako....

dididi30
17. apr 2008

tu sa objednava , tu sa nechodi ako u nas, ale zas na objednavku cakas aj mesiace, to jeto..ale ja ako tehu mam prednost vsade.....mala mi ide na druhy tyzden do nemocky, budu jej operovat ocko, lebo ma upchaty kanalilk, to budem mat dalsie stresy ach jaj..este ze tak, bo keby na druhy mesiac, tak neviem ci by som tam nestrasila uz aj s drobcom,....je to taka par minutova zalezitost ale je malinka tak ju treba uspat...

dididi30
17. apr 2008

ok ja idem z netu, trocha pokukat telku a potom ruzovu zahradu a upratat, bo mala tu narobila boredlu, hruza....dobru nocku

mirka8429
17. apr 2008

diduska neboj sa vsetko dobre dopadne..hlavne sa nestresuj...aj ja idem kukat ruzovu zahradu ale ta ja mam tu hned telku tak paaaa

juzinka
18. apr 2008

Ahojte babenky idem sa opýtať aj Vás už som sa pýtala aj v inej téme. Pred dvoma týždňami som 4 dni ležala v nemocke pre bolesti krížov v podbrušku a k tomu tvrdnutie bruška. Tam som dostávala magnéziové infúzie, ktoré mi pomohli. Krčok som mala uzatvorený a jeho dľžka 4,2 cm je ako baby píšu dobrá, bránka neporušená. Od vtedy sa však veľmi bojím a stále sa pozorujem. Stáva sa aj Vám, že keď stojíte, alebo chodíte pocítite taký tlak v podbrušku, ako keby malé chcelovykuknuť von 🙂 . Bruško mi tvrdne už menej ako pred nemockou, tak 3,4,5 krát za deň na cca 10 sek, ale je bolestivé. Veľmi sa bojím, tak poradte či ste sa s tým stretli aj vy a či to bolo v poriadku. 😒

mirka8429
18. apr 2008

juzinka mne sa zacal krcek skracovat v 23tt a dokonca som sa otvorila na palec...tiez som bola v nemocke aj infuzky mi davali a potom som brala magne B6 3krat denne 2 tablety...a musela som lezat..a velmi sa nenamahat a nestresovat lebo to vsetko na to vplyva...citila som aj tlaky v podbrusku ale len sem tam..brusko mi tvrdlo tiez sem tam...ale myslim si ze ak budes dodrziavat kludovy rezim tak bude vsetko vpohode..ja som uz teraz v 40tt..a uz v 38tt som vysadila magne b6 a uz aj chodim aby sa mi to pohlo...takze nemaj strach bude to dobre 😉

juzinka
18. apr 2008

mirka ďakujem za odpoveď. 😉 . Držím ti palčeky, aby si mala rýchly a ľahký pôrod a čoskoro si držala babätko v náručí.

mirka8429
18. apr 2008

juzinka dakujem pekne..aj ja tebe tebe zelam nech to vydrzite co najdlhsie a bez problemov 😉

mien
18. apr 2008

juzinka, j ati neviem poradiť, lebo sa v tom nevyznám, ale ti držím palce aby bolo všetko v poriadku
Mirka, tak ako vidím ešte si 2 v1 ako si spala, nesníva sa ti o pôrode
Som zvedavá ako sa má Sandrika
Dididi ešte spíš

mirka8429
18. apr 2008

mien este som 2v1..uzivam si posledne dni s bruskom..snad ten pondelok bude posledny 😀 ..no sandrika je tiez 2v1 este...no nema cas sa mi snivat lebo ani tolko nespim..stale sa budim...na bolesti..tejro noci som mala take ako krce...a este na wc kazdu pol hodinu som behala..ta vies..ale snivalo sa mi daco s pôrodnicou a pôrodnikom tak ani neviem co..mozno o pôrode 🙂

mien
18. apr 2008

to ti nezávidím, aj mne sa bude určite snívať o pôrode, ke´d už budem pred termínom, ale naozaj už máš len máličko pred sebou a s v cieli

mirka8429
18. apr 2008

mien ved hej...este 2 dni ak neratam tento...a dufam ze uz....aj tebe to rychlo zbehne

mien
18. apr 2008

jaj Mirka mne to ide veľmi pomaly do 30 tt ešte ako tak, ale ako som prekročila 30 tt, tak mi to ide strašne pomaly, ale pôjde to aj pomalšiel, keď budem v 38tt podĺa mňa tie posledné dva týždne sú najhoršie

mien
18. apr 2008

ešte som sa chcela spýtať, viem, že som len v 33 tt, ale dva dni ma bolí chrbát tak isto ako by som mala do stať menzes, čo myslíte dúfam, že to nevadí

dididi30
18. apr 2008

ahojte......mien, podla mna sa len roztahujes, ale ak mas obavy tak radsej zajdi k lekarovi alebo sa ho opytaj co to moze byt.........
premna bude posledny mesiac najhorsi.......ozaj mien, kedy si das foto a urobis albumik?? 😀

mirka8429
18. apr 2008

mien to nevadi to sa len maternica cvici..to nic neboj sa..ja sa teraz smejem lebo som vydrzala 9 mesiacov a teraz mam problem cakat 3 dni 😀 ..a inak ja sa uz kazdej bolesti tesiim...a ked prejde som nervozna ze zas nic 😀

diduska ahoj..ako si spala

dididi30
18. apr 2008

mirka caf, zle som spala, dnes idem na jeden urad, a neviem ako to dopadne, mam strach, za pol hodky odchadzam a dufam,ze aspon daco vybavim, bo budem v strese az do porodu a po nom, joj mam nervy

mirka8429
18. apr 2008

didus ukludni saaa...stresovat nesmies...aj ja som zle spala 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre