Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

weroni
14. jan 2008

miriamka: ano ano dufam v to a hrozne sa z toho tesim 🙂 som sice len 19-ty tzden - ale podla mna len 18-ty 🙂 no uz vsetky moje "spolucakatelky junovky" babenka citia takze sa tesim ze uz aj ja 🙂

a ty ako? v pohodicke? 🙂

miriamka
14. jan 2008

No ja som prve "motyliky" citila v 17tt,a potom v 19tt som to citila uz aj ked som si ruku prilozila aj manzel to uz citil.
Ja sa mam dobre,len mam dnes asi opat nizky tlak.Inac pohodicka

weroni
15. jan 2008

miriamka: aj mne sa teraz dost casto opakuje ten nizky tlak... vacsinou mam dokonca taky divoky ze 80 na 40 😒

ale vcera sme boli na morfologickom 🙂

vsetko je v poriadku a dokonca mi doky povedala ze zodpoveda presne zacinajucemu 20-temu tyzdnu takze to co som si myslela ze som o tyzden kratsie tehotna nie je pravda

No, videli sme uplne uplne vsetko, akurat pohlavie sme si nedali povedat kvoli mojmu drahemu lebo on chce mat prekvapko a hoci mi nebolo vsetko jedno ked povedala ze ona uz vie co to bude, vydrzala som to

Takze nam ukazala: hlavicku, mozog, peru - ze tam nie je razstep, videli sme chrbticu ta je tiez ok, rebierka srdiecko aj so vsetkymi styrmi komorami, oblicky, zaludok a v nom vzduchovu bublinu ktora svedci o priechodnosti traviacej sustavy, mocovy mechur a tu sme sa zabavili pretoze bol vraj prazdny takze mimco bolo cerstvo vycikane
Tiez sme videli prsteky na ruckach noh a ruk, placentu, ktora je tam kde ma byt, plodovej vody mam primerane mnozstvo, takze je vsetko fakt ok
Foto nemame lebo malicke malo rucky prekrizene cez seba pred tvarickou, ale 11-teho februara ideme na 3D takze to uz budu fotky ako sa patri

miriamka
15. jan 2008

Weroni...gratulujem k ultrazvuku a ze je vsetko ok!My sme podla ultrazvuku o tyzden popredu,ale myslim,ze tyzden hore dole to je jedno.
V nedelu sa chystame na 3D,takze potom urcite pridam fotocky!!!

ajkabezka
15. jan 2008

Ahojte tehulky, tak to je super, ze jste OK weroni, je asi moc dobry pocit, ze je vse jak ma byt...my jdem zitra na to kontrolne sono srdiecka, tak dufam bude taky vse OK. Mame jakesi divoke mimi, bo mne okopava v jednom kuse, hlavne jak snim ovoce nebo zeleninu, tak prizvukuje, ze je to dobre. Manzel isiel po dlhsej nezamestnanosti do roboty, tak jsme sami s Danielkom, upekli jsme- cesky je to kobliha- plny tanier pro tatinka. Nevim jak zvladnu pristi tyden nocni- sama doma na kopanicach...hm bude to zajimave 😒 asi potahnu nocni jak Peťo- mně je 31 manzelovi 42pohodicku v robote aj doma 😉

lucka0122
15. jan 2008

ahojte babulky tie zuby to je katastrofa vytrhla mi ho ale aj tak som to citila lebo som mala zapal

sandrika
15. jan 2008

lucka moja chúďa...
kuknite album 😀

lucka0122
15. jan 2008

ahoj sandrika krasne fotky....usmievka sa na teba....kupovala si uz aj plienky?nemas icq?

sandrika
15. jan 2008

mám nekupovala, lebo mne doniesla mama y robotz...robí na pôrodnej sále tak mi dáke potajomkz šmajyla 😀

lucka0122
15. jan 2008

jaj a kolko nam ich treba ja som si odlozila v robote 20ks 70x70 to hadam staci

sandrika
15. jan 2008

áno moja stačí však budeš mať jednorázové tieto obyčajné budeš dávať mimi na tú jednorázovú do 2 mesiaca kôli nôžkam a na grckanie ....inak sú ti nanič

lucka0122
15. jan 2008

aj moja teta robila na porodnom sestru ako sa ti vola maminka?napis do ip

sandrika
15. jan 2008

napíšem 😀

weroni
15. jan 2008

jaj luciiiiiiii, tie zuby ti nezavidim ale aspon ta uz nebude hnusak trapit...

weroni
15. jan 2008

baby: inac mam dalsie kilecko navyse 🙂 😀 🙂 uz 61 huraaaaaaaaaa - to znamena ze zatial - do piateho mesiaca som nabrala 6 kil 🙂 pekne nie? 🙂

sandrika
15. jan 2008

pekne ja do 26tt 4 kg

loss
autor
15. jan 2008

caute babulky 🙂 teda ten kon super fici 😀

weroni
15. jan 2008

sandri: tak to som ta zatial predbehla - ja do 20-teho 6 🙂 😉 🙂

miriamka
16. jan 2008

Dobre ranko,
no tak vidim ze sa tu pekne pribera...ja zatial drzim mojim +5,5kg na koncim 23tt 🙂

sorrelia
16. jan 2008

fuha to zavidim 😉 ja som v 24tt a mam + 11kg 😎 😎 😎

miriamka
16. jan 2008

Sorrelia...ja sama sa cudujem ze len tak malo priberam,lebo mi moooc chuti sladke 🙂

tebi
16. jan 2008

ahojte prosím možte mi poradiť ....ako ste sa cítili ked ste otehotneli v prvých týždňoch.... mne mešká menzes už 19 sty deň a dnes ráno som si robila test a bol negatívny ...mám aj prsia o dosť zvačšené a ma aj bolia....niekedy mam taky pocit ako keby som mala dostat menzes ale nič..už sa dlhší čas snažíme o bábo..... nech ani nepride menzes... prosim

loss
autor
16. jan 2008

ahoj tebi prsia su dobre znamenie aj ked mna zacali bolet az po 8tt
tehu mozes byt len ti pomaly stupa HCG hormon este to nevzdavaj a skus o 2dni otestovat citlivejsim testom
drzim palce

tebi
16. jan 2008

loss ďakujem pekne no dúfam len nech je to pravda

loss
autor
16. jan 2008

neboj bude drzim palce

sorrelia
16. jan 2008

Tebi
ja som sa necitila nijako, nemala som ziadne priznaky nic okrem toho ze mi meskala menstruacia ...
ale ja som to tak nejak vycitila asi ked som bola v 2 tyzdni (toto mame asi dedicne, lebo moja mamina tiez vedela skor nez lekari ze je tehotna) , a po 3 dnoch meskania menstrucie som si kupila test a bol pozitivny...

ale teraz k maminke... ona to vzdy poznala aj kvoli tomu, ze ju bolievali prsia a mala ich tiez zvacsene a vlastne vsetko co opisujes + ten pocit aky som mala ja... tiez jej robili test a nevysiel (ale to bolo velmo davno) ale tehotna bola

pa pa a drzkame ti palecky

sorrelia
16. jan 2008

miriamka
no mne tiez chuti ale vsetko 😅 ... uz aby predo mnou zamykali chladnicku 😀 😀 😀 lebo tato bude musiet zvacsit futra aby som sa vosla do dveri 😎

miriamka
16. jan 2008

No podla mna pocas tehu mame dovolene pribrat kolko len chceme 🙂

sandrika
16. jan 2008

miriamka veru 😀 teda do 30 kg nad by už asi bolo fakt príliš nezdravé...

tebi
16. jan 2008

loss sorrella ďakujem vám za povzbudenie .... som sa objednala k doktorke idem tam v pondelok tak to budem vedieť na 100%

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre