Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

sandrika
16. jan 2008

tak držím palce nech ti to vynde a aby si bola tehu 😵

loss
autor
16. jan 2008

tebi drzkaj sa

leguanik
16. jan 2008

jahojte babulky prosim vas mam takyto problem - dnes ma nejako pichaju vajecniky a este stale ma bolieva brusko ako na mrchu, ma to tak byt? dneska to je dost casto...je to normalne ci nie?
Troska sa bojím ☹
Dakujem

pupicek22
16. jan 2008

Ahoj leguanik.No to je asi u kazdej babizne rozlicne.Ja mam s krcami,pichanim a tahanim problem cele tehu a babo je v absolutnom poriadku 🙂.Doktori vravia,ze to je tim ako sa roztahuje maternica a babo si robi miesto.V tvojom obdobi si telo zacina zvykat na nieco nove 🙂.Aj ja mam problem s mojim vedomim a stale sa bojim,ze ci babo je v poho.Myslim,ze tomu urcite pomaha aj psychika.U kazdej zeny je to individualne si myslim.V prvom rade sa nestresuj a mysli pozitivne.Vela relaxuj a dopraj si co mas rada a co ti vypudi dobru naladu.Uvidis ci bolesti stale neodchadazaju,pozoruj sa a ked nie...pre istotu zavolaj doktorovi alebo ho navstiv.Urcite je vsetko ok,ale pre spokojnejsie svedomie 🙂

loss
autor
16. jan 2008

leguanik je to OK neboj 🙂

miriamka
16. jan 2008

Leguanik...neboj,je to ok.Ja som mala take bolesti pocas celeho prveho trimestra,a ked som zacala druhy,tak okrem kopancov necitim nic 😀

leguanik
16. jan 2008

dakujem babulky pupiček aj loss, prajem vam vsetko dobré....nech su fazuliatka zdravé aj s vami 😵
Ale aj tak pre istotu skocim asi radsej k dr...uvidim

loss
autor
16. jan 2008

leguanik aj ty sa drzkaj aj s malinkym a daj vediet co ako

miriamka
16. jan 2008

Baby,konecne v nedelu idem na 3D,uz sa neviem dockat ked uvidim maleho v plnej krase!Dufam,ze bude kopkat tak ako stale,nech je na co sa pozerat 😀

pupicek22
16. jan 2008

Leguanik drz sa a daj vediet

loss
autor
16. jan 2008

mirka my ideme v pondelok na 4D tiez sa tesim 🙂

miriamka
16. jan 2008

No ja sa tesim najma preto,ze nemam ziadnu fotku drobceka v brusku,a takto budem mat aj fotku aj video a dufam tiez,ze nam nasho Jakubka potvrdia 😵 😵

pupicek22
16. jan 2008

Ja idem az vo february...som to dostala ako darcek na Valentina 😀.Tak sa tesim!

ajkabezka
16. jan 2008

Ahojte dievcatka, tak sme po sono...hadejte co to bude???...... 😅 no doktor si tipuje pry na 100% kluk, takze bdu mit doma tri chlapi... 😅 tajne som dufala, ze to bude "Kačenka"...no nic, maximalne to zkusime napotreti...takze Kubíček 😎 zitra poradna a pristi tyden ve ctvrtek 3D. Papa a budte zdrave aj vy, aj rodinky aj miminečka 😉

zmrzka333
16. jan 2008

Ahojte dievcata, dnes sme boli v poradni a vsetko je ok. Ukazal nam nase mimi bolo uz pekne velke. Parada vsetko je v poriadku kontrola o 4 tyzdne a to nam urobi aj morfologicky usg. Idem pridat fotku. Dr. povedal ze pohlavie este nevie takze snad o 4 tyzdne. Zobrali mi krv - triple test takze o tyzden budeme vediet

sandrika
16. jan 2008

zmrzka super , že mimi rastie
ajkabezka gratulujem k chlapčekovi
ja som bola na 3 D včera 😀

elenita
16. jan 2008

sandrika, ake bolo 3D? My to stale zvazujeme, ale neviem, lebo pri dvojickach toho vraj moc nebyva vidno...

sandrika
16. jan 2008

super môj malý ma l celý čas blízko pred tvárou placentu takže to tiež bránilo peknému pohľadu na tváričku a keď sa odsunula tak si Lukáško daval ruky pred tváričku no aj tak tobol skvelý zážitok mrzí ma len. že mám iba 10 min záber na DVD a z toho posledné 4 min je pokazené DVD tak skoronič nevidno..za tie peniaze....pozri album tam je fotka z 3 D

elenita
16. jan 2008

sandrika, uz som pozerala 😉 ...a to preco je len take kratke DVD? ja som pocula, ze davaju min. 30minutove...

pupicek22
16. jan 2008

Boze ja sa neviem dockat toho 3d... 😀

sandrika
16. jan 2008

no ale tu vo ZV to stojí len 1.000,-Sk možno aj preto a aj preto, že drobček sa nechcel ukázať do tváre, bol príliš aktývny stále sa vrteľ a keďsa takveľmi hýbe tak nič nevidno len machuľe a načo by mi bol taký 30 min záznam

elenita
16. jan 2008

sandrika, no jasne...tak dakujem za info a nech sa Vam dari 😉

weroni
16. jan 2008

tebi: ja ked som zostala tehu som mala tiez v ten den jak som mala dostat kramy presne take pocity jak keby mali dojst, uz som si dokonca aj tampon dala a vecer cisty 😀 😀 😀 tak som si uz na druhy den nedavala ale stale som sledovala a ked nic tak na druhy den som testla 😀 🙂
inac tiez len prsia pobolievali a hned v prvych tyzdnoch sa mi zvacsili a boli hrozne citlive, teraz je to uz v poho 🙂
okrem toho nic, ziadne priznaky, ziadna nevolnost az do teraz - do 20-teho tyzdna 🙂 (vdaka Boze 🙂
ani vracanie, ani cudna chut v ustach, proste okrem krasnych dvoch ciarok nic 🙂 az potom to prislo, ku koncu druheho mesiaca -unava jak neviemco, a ta trva doteraz, zaspim vsade kde zostanem sediet viac ako 5 minut 😀

loss
autor
16. jan 2008

zmrzka tesim sa s tebou 🙂

num7976
17. jan 2008

ahojte kocky!tak pisem aj ja uz do druheho trimestra 😀 ja idem o tri tyzdne na tie genticke vysetrenia,ci je mimco v poriadku,ale podla prveho screeningu vyzeralo vsetko ok!ja som nemala ziadne nevolnosti,co som v podstate rada,i ked keby som aj mala,tak by som vedela,ze mimco tam mam,takto o nom ani nevieme,iba teraz ked zacalo rast brusko!uz mame jednu fotecku a tesim sa na dalsie,tiez si chceme urobit ten zaznam,nech mame pamiatku!

miriamka
17. jan 2008

Dobre ranko,
gratulujem k dalsim odhalenym pohlaviam 🙂
Num...neboj,vsetko bude ok.Ja tiez okrem kopancekov ani netusim ze som tehu 😉

num7976
17. jan 2008

miriamka ahoj,ako vam zavidim,ze uz viete,co nosite pod srdieckom 😵

miriamka
17. jan 2008

Num...neboj,aj Ty sa to coskoro dozvies.A co by si chcela?

num7976
17. jan 2008

miriamka dievcatko,ale tusenie mam ze je to chlapcek,i ked neviem ako sa to vo mne zobralo,ze to bude chlapcek,ale taky mam nejaky pocit..

miriamka
17. jan 2008

Num...mne kazdy hovoril ze cakam dievcatko,aj manzel tuzil po babe...a len ja som vzdy povedal ze tam bude urcie chlapcek.Ani neviem preco.Ale mozno o 1% viac som chcela babu.
No a ked nam ho potvrdili,tak som bola hrozne stastna a teraz ked citim ako stale kopec som uz presvedcena ze to baba urcite nie je 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre