Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

pupicek22
4. feb 2008

Montika to mi je luto!Ukazmu svi.... 😠.
Ajka som si kukla vybavicku a hned som neodolala kupit dupacky.....ked sme boli na nakupe na jedlo 😀 😀 😀

ajkabezka
4. feb 2008

taky tě to chytne a nepustí, když vidíš pidi midi? 😵 😵 😵

lucka0122
4. feb 2008

ahojte aj mna pali zaha kazdy den skoro cely den....ale trapi ma to ze som chora a lieky brat nechcem bojim sa....kolko stoja tie paragripe?alebo coryzalia?

weroni
4. feb 2008

caute zienocky 🙂

my sme boli dnes na poradni a vsetko je v poriadku, uple tak ako ma byt 😵 vdaka panu Bohu 🙂 krcok, brusko, vsetko v pohodicke 🙂
a to osme kilecko je potvrdene 😀 😀 😀 😀 huraaaaaaaaaaa len dufam ze mi nieco z toho zostane aj po porode 😀 aj ked, vsade kde sa pochvalim ze som uz 8 kil pribrala tak sa mi smeju ze kde 😠 😅

inac baby som pobavila lekarku ked utrusila ze ako to rychlo leti a ja som si povzdychla ze hej, to je hrozne ved pred chvilkou boli len dve ciarky a uz mame polovicu tehu za sebou.. a ona sa zacudovala ze vsetky tehulky sa stazuju ako sa tie tyzdne vlecu a ja sa stazujem ze to leti 😀 😀 😀 😅 😝
aj ma manzel vysmial ze keby som mala super rychly porod ze aj na ten by som sa stazovala ze "uz je vonku to babo? aleeeeeeeee, preco? ja som este nechcela 😅 😀 😀 😀 takze som tercom posmechov z kazdych stran 😀
akurat som aj k nam do junoviek pisala ze sa mi smeje manzel aj za to (a to je jedina vec co ako-tak chapem 😉 ) ze som si do vajicka vlozila babiku a prechadzam sa s nim po izbe 😀 😀 😀 😀

pupicek22
4. feb 2008

Weroni tak to supre ze vsetko pohodicka!!!Tak ti si uzivas tehulkovanie....aj ja,.az na niektore momenty ked ma ten moj drobcek vylaka na smrt!Ale inac.. 😀.

montinka
4. feb 2008

No vies ajka zmluvu som mala len do konca decembra apotom zistil ze som tehotna tak mi ju uz nepredlzil ale dal mi dohodu,no v zakonniku prace je pisane ze ak pokracujem dalej v tej istej praci plati mi zmluva a na dobu neurcitu. a dnes ma vytocil a vybehlo mi to a on ma zo sekundy na sekundu vyrazil. Ale ved uvidi. No dost bolo pravnickej vedy.:-P hm zajtra pojdem na marodku a uvidime co dalej

montinka
4. feb 2008

Lucka paragrippe stoji okolo 80 sk. aj ja ho uzivam

weroni
4. feb 2008

pupicek: ano, to verim, mna vcera vylakalo ze sa od vecere do skoro tristvrte na dvanast vecer nepohlo, co sa mi nepozdavalo lebo vzdy o jedenastej mu zacina trening ci diskoska, neviem, tak ked som uz lezala a nic som ho poprosila nech sa aspon troska zahemzi aby maminka vedela ze je ok a malicke sa fakt zahemzilo 😵 je to uzasne inac sledovat ako ma uz vnima - co mu rozpravam a tak... kolkokrat zareaguje pohybom ma to ked mu poviem "lubim ta" vsimate si to aj vy baby? to je uzasne... 😵 😵 😵 zlatusik moj milovany 😵 😵

pupicek22
4. feb 2008

He he he.To je pravda...ja tiez ked na neho myslim alebo zacnem sa pytat preco ma nekopkas a tak sa zacne hemzit 🙂.Vcera ked som sedela....tak som si zacala skrabkat brudko(ja som teraz ako macicka)tak sa mi zacal tak hezit ako by to citil... 🙂 .No moj tam mava poriadne paaaarty niekedy az si myslim,ze si vyvrta dieru do bruska 😀.S drahym sme pred par dnami polozili malinku tabletku na busko a by ste sa narehotali ako skakala sem a tam 😀.

weroni
4. feb 2008

pupicek: to je dobre s tou tabletkou, to vyskusame ked uz bude vidno vypukliny na brusku 😀
pupicek: inac mojmu mimcu sa hrozne lubilo ked sme boli v bazene plavat a potom ked som si robila hydromasaz v teplej sprche 😵 😵 urcite to citi ja tomu verim, aj ked si hladkam brusko reaguje 🙂
najprv ked bolo citit pohyby len chvilocku tak ked som si hned prilozila ruku na brusko, prestalo, akoby skumalo ze "co toto tu je?" ale teraz si na nu zvyklo lebo si akosi cely den podvedome hladkam brusko alebo si ho drzim 🙂
aj na manzelovu ruku najprv reagovalo tak ze sa prestalo hybat a teraz si ju tiez uz spozna tak sa hemzi dalej 😵

pupicek22
4. feb 2008

Hej to tak isto mne!!!Predtym ked mlady hladkal brusko malunky sa prestal vrtiet a teraz zacne skakat od radosti 😀.
Ja som tiez bola na tom cviceni v bazene a ta,velmi sa nam ubilo,ale kedze sme po namahani skoncili lezat v nemocnici....niake tak e pohyby nepripadaju do uvahy.Dnes som chcela iba skrinu upratat a som bola velmi rychlo zrusena a posadena do kresla....az mi tak smutno prislo,lebo ja som taka maniacka do upratovania 😅.....ale tiez nie vzdy... 😀
He he he moj mlady vari veceru....spagetti s bolonskou omackou a prave sa pokydal s omackou..tak tu behal okolo mna ze sa zastrelil....ze krvaca...tak sa rehunim.. 😀 😀 😀

weroni
4. feb 2008

pupicek: no ma som necvicila v bazene - len sme plavali stvrt hodinku 🙂
inac to si uzivaj ze takto okolo teba beha 🙂

pupicek22
4. feb 2008

He he he...vsak to je take moje zlaticko teraz.Tiez bol chory tak nerobi...zostal som mnou doma.
Dneska sme objednali bohovske kreslo aj s malym kreslom na nohy co sa hojda a knise dopredu a dozadu...sme nasli super lacne v magazine...az som taka vytesena,lebo inac tie kresla tu stoja majlant! 🙂

weroni
4. feb 2008

pupicek: super s tym kreslom - je perfish si vykladat nohy 🙂 ja si ich vykladam na stenu nad postelou 🙂 😀 😀 😀
no idem do postele, zajtra sa "uvidime" 🙂 tak papa a bru nocku 🙂 a pozdrav drobceka 🙂

pupicek22
4. feb 2008

Dobru nocku aj tebe a pozdravuj aj ty!!! 😀

loss
autor
5. feb 2008

ahojte dnes tu nikto nieje?

weroni
5. feb 2008

hojte baby, cau loss, stalo sa ti ze sa mimusko vyse pol dna vobec nepohlo ani nereagovalo na hlas ci hladkanie? 😕

miriamka
5. feb 2008

Ahojte,
weroni...nepanikar,male len spinka!Skus vypit sladku vodu,poklepkaj si po brusku a urcite sa preberie,u nas to funguje 😀

weroni
5. feb 2008

miriamka: ahoj 🙂 praveze som klopkala, hladkala, prehovarala nech sa aspon raz pomrvi, nic... 😒

miriamka
5. feb 2008

Tak len spinka 🙂 Neboj,o par tyzdnov bude kopat velmi intenzivne

weroni
5. feb 2008

miriamka, ano mas pravdu, konecne sa uz pomrvilo 🙂
inac sa ako mas? mne sa uz druhykrat snivalo ze je to chlapcek 😵

miriamka
5. feb 2008

Ja sa mam dobre,len mam pocit ze za posledny tyzden mi nejako rychlo zacalo rast brusko 😉
No mne sa cely cas snivalo o dievcatku,a cakam chlapceka 😀

weroni
5. feb 2008

miriamka: no, ja som fakt zvedava ze ci tie sny len potvrdzuju nasho tucha alebo ci je to len na zmätenie 😅
s tym bruskom to je super 🙂 mne sa moje tak paci ze by som ho uz najradsej take mala cely zivot (ale s babenkom vovnutri 😀 😀 😀

miriamka
5. feb 2008

Weroni...teraz mame pekne bruska,ale pockaj ked nam uz zacnu zavadzat a budu ako balon 😀

lucka0122
5. feb 2008

ahojte ako sa dnes mate?ja uz fajn uz mi je lepsie maly Patko kopka prehadzuje sa ako keby chcel s bruska vyskocit.....

weroni
5. feb 2008

miriamka: ved preto hovorim ze taketo ake je teraz alebo este troska vacsie by som ho brala na furt, uz v osmom mesiaci budem nadavat urcite 😀

cau luci 🙂

miriamka
5. feb 2008

Baby,ani sa nenazdame a budeme drobcov uz drzat v rukach! 😵

weroni
5. feb 2008

miriamka ani nehovor! ja este nechcem aby to bolo 🙂 ja som totiz taka ze ked sa na nieco tesim tak este nechcem aby to bolo lebo uz je po tom a uz sa nemam na co tesit 😅
ale s babuliatkom je to ine - tehu je uzasne, porod - na ten sa tesim 😀 😀 😀 😀 🤐 🤐 🤐 akurat som vcera rozmyslala ze ake to asi bude ked prvykrat uvidime tie nase drobciatka zoci-voci, to musi byt nieco neopisatelne uzasne 😵

miriamka
5. feb 2008

No aj mne sa zatial tehu stav velmi paci,paci sa mi ako mi rastie brusko...a zatial pravdu povediac,nemam z porodu vobec strach skorej sa tesim ze potom uvidim uz male 😉

weroni
5. feb 2008

miriamka ved to hej - neviem si to predstavit, dufam ze sa nerozrevem od stastia 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre