Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

dididi30
22. feb 2008

avojte ja som v druhom tt a tiez sa ledva zohnem, vraj nemam ani brusko ani to nieje na mne vidiet, ale ja to vidim, oblecenie o 2-3 cisla vacsie, kvoli zapinaniu 🙂 ale inak pohoda..chuti mi(konecne) a jedavam ako sa ma 5 krat a ak som vecer hladna, tak si radsej lahnem spat, lebo nechcem na noc, potom sa krutim v posteli ako krutidlo🙂 uz aby bolo teplo, lebo tie cizmy..hruza....a to sa nebavim o vrstveni oblecenia, uz sa tesim na tricko a serik 😀

montinka
22. feb 2008

veru didi mas pravdu. no ja som si zatial kupila len rifle a jedno tricko to mi zatial staci ale na leto budem musiet kupovat asi dalsie a mala by som si konecne skocit kupit aj novu podprdu lebo tieto ma uz tlacia.🙂

dididi30
22. feb 2008

montinka....no tu tesnu podrdu ti zavidim, moja je tesna len okolo obvodu, lebo mne ani pri prvom babu nejako extremne nenarastli, zato som mala kopec mlieka, ale aj to bolo na prd, lebo mala mi mlieko grcala, takze som nemohla kojit ☹ dufam,ze to druhe bude hladnuskave, sak to ma byt aj chlapcakto, tak nech je len pekne hladnuskavy, ja budem len rada🙂) 😀

pampuliacik
22. feb 2008

a nosite stale povodne cisla podprsiek? v "mudrej" knizke som sa docitala, ze vraj pocas prveho trimestra sa prsia ani nezvacsia a ja aspon od 10 tyzdna nosim o cislo vacsiu a zrejme to bude este pokracovat 😉 hoci teraz ta zmena uz taka nahla nie je, nastastie. inak s tym zohybanim to sice nie je az take hrozne, ale som si vsimla, ze obcas uz mavam problem zvihnut vyssie nohy, resp. pritiahnut si ich k telu 😉 cvicila som totiz trocha a ked som robila "macacii chrbat" tak uz si poriadne nedokazem sadnut dozadu na nohy a predklonit sa na zem 😀

montinka
22. feb 2008

dididi vsak aj ja si chcem kupit podprdu kvoli obvodu. objem sa mi zda byt zatial rovnaky neviem.🙂 uvidim ako to bude s novou podprdou. nova je predsa len neroztahanejsia ako tie starsie. a ake cviky cvicite?

pampuliacik
22. feb 2008

xixi tak ja mam asi opacny problem, obvod mi zostal rovnaky, len kosicky su mi male 😀 chodite niektora cvicit niekam? ja som sa este neprinutila hoci stale o tom hovorim 😠 navyse, tu v KE ani neviem poriadne kam sa da ist. ja sa snazim pocvicit doma hoci samozrejme mam aj obavy ci su tie cviky vhodne. ale ved zeny sa kedysi tolko nesledovali a pracovali, mam dojem ze ak sa zena citi dobre a necvici nejake brutalne veci a neskace, tak nejaka fyzicka aktivita neuskodi. snazim sa zvitit podla knizky "cvicime v tehotenstvi" a aj nejake cviky z kalanetiky.... na tu su rozne nazory, takze neviem... necvicim odtial cviky na brucho a ine pri ktorych citim, ze maju zvlastne ucinky

montinka
22. feb 2008

no ved to ze ja som rizikove tehotenstvo kvoli tomu ze som uz raz potratila a ani u nas nic na cvicenie nie je nic a sama doma sa bojim

montinka
22. feb 2008

pampuliacik uz sa ti hybe babatko? mne este nic. 😒

pampuliacik
22. feb 2008

no s tym hybanim, to je zahada 😉 😉 stale neviem, ci to je ono alebo nie je ono. kazdy den rano aj vecer v posteli lezim a sustredujem sa a........neviem 😀 pred 2 dnami rano som mala ruku na brusku a zrazu som ucitila nieco ako jemne kopnutie alebo stuchnutie zvnutra. bolo to take super, ale ako pisu mnohe baby, stale som na pochybach ci to bolo naozaj babo. aj dnes rano som mala pocit ze sa mi v brusku nieco presuva, skor to boli len take tlaky, obcas citim urcity az takmer neprijemne zatlacenie na istych miestach v bruchu, akoby mi babo v danej chvili tacilo na nejake vnutorne organy, potom to prejde. tak neviem, ci to robia len moje creva alebo mozu tie tlaky suvisiet aj s tym, ze sa babo presunulo niekam inam. citite niekedy nieco podobne? kopnutie sa nateraz nezopakovalo, ale urcite v bruchu citim viac "cudnych" veci, obcas akoby mi brusko vibrovalo. ale nic co by som ja popisovala ako bublinky ci motylie kridla 😀 ako vy baby?

miriamka
22. feb 2008

Pampuliacik...urcite to bolo mimi co ta stuchlo z vnutra 😵

montinka
22. feb 2008

hm ved to ze ani ja som ziadne motylia kridla ani bublinky este nemala. a niektore dievcata tu to uz opisovali a ja stale nic

montinka
24. feb 2008

hm dnes som tu asi zase len ja

loss
autor
24. feb 2008

montinka neboj coskro to pride ja som tiez motyliky necitila hned taky slabulunky kopancek a bolo to na konci 20tt inak zalezi aj na tom kde mas placentu ja ju mam na prednej stene a tak musi babo dorast aby sa prekopalo 😵 neboj coskoro to ucitis

montinka
24. feb 2008

to placenta byva na roznych miestach? teda toto. som zvedava kde je ta moja. no tak to dufam ze to uz ucitim

loss
autor
24. feb 2008

ano najlepsie je ked je placenta v zadu skus sa na to opytat pri ultrazvuku
ucitis uz coskoro je to super pocit skus si lahnut na chtbat vtedy najskor ucitis pohyby

montinka
24. feb 2008

a aspon si mozes byt ista ze drobcek je v poriadku ked kopka. teraz ani neviem co robi a ako sa asi ma.no 6.3. idem na sono tak sa spytam

montinka
24. feb 2008

inak loss ako sa prejavuje cukrovka v tehotenstve videla som ze si pisala do tej temy tak sa ta pytam. vies v poslednej dobe jem dost sladke moze to nieco znamenat?

loss
autor
24. feb 2008

ja sladke nejem vobec ale som stale smadna

montinka
24. feb 2008

aha no tak to ja pijem iba vtedy ked sa mi zatoci hlava alebo ked si spomeniem ze som citala ze by som mala vypit 2 litre

loss
autor
24. feb 2008

to ano mala by si viac pit
ja mam stale pocit velkeho sucha v puse a tak pijem a pijem inak nic ine

montinka
24. feb 2008

aha no tak dobre. ja len ze ci ju nemam aj ja ked mi chuti sladke. ale na to sa tiez robievaju akesi testy u dokiho vsak?

loss
autor
24. feb 2008

ano myslim ze od 26tt do 28tt glukozny test
inak ked papas sladke asi to bude chlapcek 🙂

montinka
24. feb 2008

naozaj? a ja som si myslela ze dievcatko. a to je jedno len nech sa to narodi a nech je to zdrave. a ako sa robi ten glukozovy test? ty ho uz mas za sebou co?

dididi30
24. feb 2008

loss...ja som pri dcere od zaciatku jedla sladke az do konca , no a bola baba......pri synovi papam skor slane a maso 😉 takze neviem.....zalezi ake je brucho ak je okruhle tak dievca aj sa berie do predu a spicu tak chalan 🙂

montinka
24. feb 2008

a ked ide pupcek von znamena to nieco?

loss
autor
24. feb 2008

uz 2x preto viem ze mame cukrovku
niekde som to pisala
prvy som na lacno vypila glukozu a po 2hodinach sedenia mi vzali krv
druhy najprv som sa vycikala a vzali mi krv potom glukoza /to je cukrova voda velmi sladka/po hodine krv a po dalsej moc a krv
my sme mysleli ze chlapcek a mame v brusku dievcatko comu sa velmi tesime

dididi30
24. feb 2008

montika, ja som jedla sladke a mala som babu🙂 teraz bude chalan a jem viac slane ako sladke, ale aj sladkeho dost 🙂

loss
autor
24. feb 2008

chlapcek ked je popok von

dididi30
24. feb 2008

loss...kamoska tiez nejedla sladke a mala dievcatko....no ja neviem🙂 🙂

montinka
24. feb 2008

coze loss? tolko vydzat na lacno? sice ta glukoza asi zasyti ci ti bolo z nej skor zle? hm ved uvidime co to bude. aspon uvidim ci su tie povery pravdive. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre