Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

dididi30
8. apr 2008

no nic miri ja som v poho aj muz, lebo sme to mali na dieta to nevplyva. jedine zeby som to nemala ale mala som.....a tvoj muz nech sa tesi, to je to najhorsie ked to dostane dospely, to mi aj lekarka vravela, to ked tvoje babo dostane tak on bezpecne tiez....je to infekcia

mirka8429
8. apr 2008

didi hej sak som pocula 😖

pampuliacik
8. apr 2008

ahojte baby, chcem sa vas spytat na glukozotolerancny test ☹ montinka spominala nedavno ze ma ist. ake to bolo? zajtra ma ist aj ja a som na "nervy" z odberu krvi z prsta. mam z toho hrozu, za posledny rok ma dost "pichali"... ako to prebieha? krv sa berie naozaj z prsta? ihlou do striekacky alebo len pichnu a vytlacia zopar kvapiek? 😀 😀 viem ze to je asi malina v porovnani s tym, co ma caka pri porode ale aj tak 😀 potrebujem ukludniiiittt 😉 diky baby

mirka8429
8. apr 2008

pampuliacik..no ja som tiez ke okolie a ja som bola tak ze rano som sla na lacno...vzali mi krv z prsta, potom som vypila pol litra tej glukozovej vody a po hodine mi zas vzali krv z prsta a potom po hodke zas...a potom uz nic..neboj je to v poho..mne prislo zle az neskkôr...ale niekomu nieje vobec

mirka8429
8. apr 2008

pampuliacik no pichnu len do palca a trochu vezmu...neboli to az tak..zvladnes 😎

junovka
8. apr 2008

jeeeej Mirka, a ja ze uz si na sale?? 😕

henri001
8. apr 2008

Ahoj Junovka, prosim Ta pekne pomohla by si mi ? Mas v albume pocitadlo z Lilypie a mne sa velmi paci, ale nedari sa mi to niako stiahnut...pamatas si na fintu , ako Ti to islo 🙂 dakujem za pomoc

mirka8429
9. apr 2008

junovka no akurat sa dnes chystam na kontrolu do nemocky..tak uvidime ci si ma necha alebo pridem o par dni 😒

mirka8429
9. apr 2008

no som tu...a riadne nastvana...ani som nikde nebola lebo som mu volala kedy mozem prist a on si prelozil sluzbu a mne poradnu na sobotu...a ak by to uz namna nahodou dnes prislo tak kde by ma odrodil..na lade v priamom prenose?heh uz som sa tesila ze to budem mat za sebou a tak cakat este jooj 😠

pampuliacik
9. apr 2008

ahoj mirka, to ti teda nezavidim 😉 to cakanie posledne dni musi byt riadne na nervy. ved ja sama by som to uz teraz mala rada za sebou 😀 vidim ze si tiez z Kosic - mozem sa spytat, kde budes rodit a u koho? ak nechces verejne, tak mozes aj cez IP 🙂 glukozovy test mam za sebou, nebolo to take hrozne, tiez som pekne vypila pol litra sladkej vody (len 10 g glukozy) - nebolo to ani take sladke 😕 cudovala som sa, lebo ja sladke velmi neoblubujem. a pichnutie bolo naozaj len pichnutie, teda nie odber ohlou do striekacky... takze pohoda 😀

mirka8429
9. apr 2008

pampuliacik tak vidis ze to je ok...a odkial si presne z KE...a kam chodis na poradne...mozes poslat IP...

mywiel
9. apr 2008

Ahojte kocky, prave som sa vratila od osteopata, mala som zapaleny sedaci nerv, lebo kvoli narastajucemu brusku sa mi jedna str. panvy vraj natocila dopredu a mala som ju aj vyssie ako druhu, tak vsetko pekne napravil a citim uzasnu ulavu, ze uz chrbat neboli. Vraj ak mechanicky to je v nerovnovahe a tlaci to na ten nerv tak by sa mi zapaloval stale, teraz mam panvu zas ako ma byt, vrele odporucam ak vas boli chrbat necakat. Ja mozem zas tancovat. 😀

loss
autor
9. apr 2008

mywiel super mna boli chrbat len posledny tyzden ale to z velkeho brusina

mywiel
9. apr 2008

Loss aj mna bolel ten nerv z bruska, lebo uz zacina tahat na chrbticu, som rada, ze mi to napravil a idem chodit aj na plavanie pre tehotne, povedal mi ze je to velmi dobre, ze treba sa hybat. 😉

pipinka82
9. apr 2008

Ahojte babenky 🙂 ja dnes umieram na tlaky v brušku vlastne v pravom boku už od rána ma to trápi a nie a nie ustúpit ☹ neviem íst ani na wcko 😅 som stoho hotová bolí ma to hlavne ked vstanem odniekadial alebo pri chôdzi a ani nechápem že sčoho som tak nafúknutá 😝 čo mám stým spravit 😅 ani tlačit moc nechcem na ....... 😅 v noci sa asi zblázdnim ak to neprejde dovtedy 😎

mirka8429
9. apr 2008

pipi ak nemozes na wc skus si dat susene slivky alebo kompot..mne toto pomaha..a niekomu aj jablkovy dzus... 😔

mywiel
9. apr 2008

Mne tiez super zabrala stava slivkova tu sa da kupit. 😝

mirka8429
9. apr 2008

myw hej to je dobre toto...ked nemozes na wc

pipinka82
9. apr 2008

o.k vyskúšam pôjdem do pivnice snád niečo vyhrabem,lebo do obchodu neviem íst od pichania v boku.....už som na nervi stoho normálne mi je do plaču a to len na malú chodím ☹ ale aj malé je nekludné kope dnes celý den ja ho tak strašne lutujem určite to aj on cíti že?????

mirka8429
9. apr 2008

pipi no vies ze aj jemu je tesno a tak ked aj tebe je zle aj jemu je..ale nebooj bude dobre 😉

pipinka82
9. apr 2008

dúfam že to čoskoro prejde.....už len kôly nemu hlavne... môj malinký...... je to už namna vela celý den takto a nie ešte pre to malé telíčko 🙂

mywiel
9. apr 2008

Treba jest aj vela vlakniny, cerealie, ovocie, ako napr. jablka.

mirka8429
9. apr 2008

pipi no ja som tak mala zapchu 3 dni a to bolo nieco ... ☹

mywiel
9. apr 2008

A pit vela vody...2l denne. 😉

mirka8429
9. apr 2008

myw no hej..to je tiez hlavnee

mywiel
9. apr 2008

Zas som dnes neodolala kupila som saticky za 120sk. 😉 Dam do albumu...

dididi30
9. apr 2008

ahojte aj ja odporucam slivky, mne to tiez pomaha a vobec hocijake susene alebo surove ovocie ale aj zelenina 😀

pipinka82
9. apr 2008

každý den jem jablká jogurt a vydíš aj takto sa to stane .....akurát som vypila štavu slivkovú a aj som sa napila vody budem čakat čo sa spraví v črevách a kedy 🙂 díki za radu tehulky babulky 🙂 budem velmi rada ked sa toto trápenie čoskoro skončí 😀

mirka8429
9. apr 2008

pipi urcite ano...ja som potom aj dzusy pila a to tiez pomohlo..len nejedz cokoladu....

didus ja stale staviam na slivky

myw daj do albumu 😀

dididi30
9. apr 2008

pipi a ako babenko?? si pisala minule ,ze mu daco nasli...tak si bola na sone? ci nejakom vysetreni? je to ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre