Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

mywiel
19. mar 2008

Monti mne trhali aj zub mudrosti pred mesiacom a nebolo nic strasne. Neboj. 😉

montinka
19. mar 2008

trhania co ja viem toho sa nebojim ja iba toho vrtania a hlavne tej zbijacky( tak volam tu vrtacku co ti uz iba na konci vraj obrusuje zub)

mywiel
19. mar 2008

Pytala som sa aj gynekologa a povedal, ze tie bakteria z kazu nie su dobre pre babo a jeho vyvoj. Zubari vedia ake prostriedky ti mozu v tehu dat, mne robil aj lokalny roenteng, zakryl ma olovovou zasterou. Hned som volala gynekologovi a ten mi povedal, ze je to ok ked ma zakryl ze to su len male lokalne roetgeny, nie ako pri operaciach, ze sa nemusim bat. Takze radsej si daj zuby do poriadku ako potom one prist pocas kojenia.

dididi30
19. mar 2008

monti neboj to on ti vydrzi a po porode pojde von 😉 😀
mywiel a to ti trhali pocas tehu???? sak to sa vraj nemoze 😕

mywiel
19. mar 2008

Didi moze ano pocas tehu. Dal mi injekciu co nevyvolava kontrakcie cize nie tu vasokonstruktivnu... 😉

dididi30
19. mar 2008

mywiel jaj ak, tak to hej..lebo kto vie ako to bolo v tedy ked som bola s malou tehu , na sk, to urcite nejako bezne nepouzivalju...
monti tak co ste dnes navarili??posli ten tekvicovy privarok, mnam 😝

mywiel
19. mar 2008

No ked mi ho vytrhol tak mozem povedat, ze to bola ulava, lebo som mala uz mesiac riadne bolesti, bol uplne rozpadnuty. A to sa tu cudovali, ze preco mi ho na Slov. hned nevytrhli ale ho 3x opravovali a zle! Ved zub mudrosti nepotrebujes. Takze biznis uz si zuby na Slov. nedam robit aj ked je to lacnejsie!

dididi30
19. mar 2008

mywiel ja tu mam s dcerou zubara zadara, takze parada 🙂 a pristup a vobec vsetko je fantastikus, ja si myslim,ze mna zuby preto nebolia, lebo mi pred tehu vycistila vsetkok kamen a to asi pomohlo....

mywiel
19. mar 2008

Vies Monti problem je len v tom ak mas trpiet pocas vrtania, tak to tiez moze vyvolat kontrakcie ten tvoj adrenalin, vtedy je lepsie si daj adekvatnu injekciu.

montinka
19. mar 2008

didi ano ten privarok mnam dobry je tak poslem hadam sa nepokazi kym to pride.:-P

mywiel
19. mar 2008

Tu su zubari nehorazne drahi, ale robia dobru pracu, tak si to radsej zaplatim a nech mam pokoj. Tak to mas fajn, ale brat vravel, ze ti co robia zadara ta vezmu niekedy az za dva mesiace?!

dididi30
19. mar 2008

monti nepokazi je zima 😀 alebo daj do mraznicky a ked dojdem na sk,tak ta navstivim, ten privarok mi bude stat za to 😀 😀 😀 a ked ti daju tu injekciu co mala mywiel tak pohoda....len neviem ci sa za nu nebude fajne platit

dididi30
19. mar 2008

mywiel, tu aj ked platis aj ked zadara tak cakas na objednavku , ja som uz od leta objednana na april, ale kebyze ma nieco boli tak jasne ze mozem prist....ale tak aspon raz rocne ma chcu vidiet, co je fajn a este mi do predu poslu postu aby som nezabudla 🙂

mywiel
19. mar 2008

Hej postu poslu aj tu lebo ak zabudnem prist tak platim. 😠 Tak to mas lepsie ako na Slovensku. 🙂

montinka
19. mar 2008

didi vsaK JA SOM JEJ VOLALA KEDYSI NA ZACIATKU FEBRUARA A OBJEDNALA MA AZ TERAZ NA MAREC. HROZA. A JA SI ZUBARKU PLATIMAJ TAK SAMA

dididi30
19. mar 2008

myw....no ako sa to vezme, ale to dlhe cakanie tie objednavky su velmi dlhe.... 😠
monti....to je este v poho, sak ja len na ocneho som ako dlho cakala.....mas sukromnicku?

montinka
19. mar 2008

hm hej a minuly rok som nebola na tej povinnej prehliadke tak si to budem asi platit vsetko sama. hm teda Ivanko zaplati. 😅

montinka
19. mar 2008

inak myw si ma ukludnila tou strankou kde som si moha porovnat tie cisla s mojimi zo sona.

dididi30
19. mar 2008

ja budem teraz odbehovat, lebo som si vymyslela take fasikry, sojovo, vlockovo, syrove a teraz ich vyprazam, asi som to prehnala s cesnakom, ako zemiakove placky to vonia, ale tesim sa 😀 😝

mywiel
19. mar 2008

Didi a kto plati tych zubarov ked su zadarmo?

montinka
19. mar 2008

hm teda super aj ty varis dobrotu posli mi na vymenu.😀

mywiel
19. mar 2008

Tak fajn Monti ze som ti mohla pomoct, vies doktori ti nic nevysvetlia a potom sa clovek zbytocne stresuje. V kazdom pripade by si mala od svojho dokiho odchadzat ukludnena nie s hlavou plnou otazok to nie je dobre.

mywiel
19. mar 2008

Monti nepis velkymi pismenami, lebo nam zavru temu... 😀

montinka
19. mar 2008

hm no veru doktori si tam iba nadiktuju sestrickam tie ich cisla a arrivederci mila pacientka. hm a naposledy som veru isla ustrachana od neho dobre. hm nabuduce mi maju robit ten test na cukrovku dufam ze to dopadne dobre. hm mirka mi zatial nepisala tak hadam je vsetko ok.

mywiel
19. mar 2008

Ja uz by som chcela byt v 38t uz sa neviem dockat kedy uvidim babo a prestanem robit. 😀

dididi30
19. mar 2008

poslem len neviem ako to bude chutit ale vonia to dobre 😀 a nestresuj monti, pohoda, jasne??
no a na mirku som teda fakt zvedava...

mywiel
19. mar 2008

Dnes idem ucit manzela slovensku gramatiku, no potrebujem trpezlivost, lebo slovencina je prenho trochu komplikovana, ale snazi sa. 🙂

dididi30
19. mar 2008

mywiel, ja som rozmyslala,ze neviem ci neostanem v robote dlhsie lebo sa nudim doobeda a tak len na tete som a potom babo si zvykne a bude netovat uz v perinke 😀

montinka
19. mar 2008

aj ja som zvedava a velmi ale myslim ze vsetko bude ok. ved uz sa snazim ukludnit a ked som videla vcera vo vani ako malaúy kope a ako mi skace brucho 😀 tak som aj kludne spala. veru uz nech je 38 tt.🙂

mywiel
19. mar 2008

Nemas kamosky co su tiez maminky? Ja teda hej aj preto by som bola uz doma, v praci ma to uz nebavi aj ked robim len na 50%, ale zase peniaze su fajn aj materska platena potom to je pravda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre