Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

sandrika
27. dec 2007

No prvý termín bol 1.5 a teraz sa mi posunul na 9.5, ale vic sa držím toho prvého...
Ja som tiež PN 3 x som krvácala, potom som mala veľmi nízko uloženú placentu...no ja som bola aj tak už dva mesiace na úrade práce..
Budem rodiť v Banskej Bystrici v Roswelltovej nemocnici a ty si skade?
Neboj sa dieťatko donosíš 😉

radulka77
27. dec 2007

ahoj sandri, ako sa máme?? ja po sviatkoch celkom v poho, pribratých už 5kg.. pekne pomaličky to pribúda.. som celkom spokojná dúfam že sa to nerozbehne dáko viacej.. 😉

dubatko
27. dec 2007

sandrika..ja som z petržalky, termín mám 11.6, ale až 23 jan. mam 2hé sono tak možno sa to tiež posunie, ale ja ma dosť veľké brucho nato že som v 17tt. každý že to budú 2ičky tak ja neviem čo sa ten malý tak rozťahuje či čo 😀

sandrika
27. dec 2007

dubatko to ja mám také malé, že aninevidno, že som tehu len v elastickom teda niečom obtahnutom v pyžame napríklad vôbec 😉
radulka ujde to ja som zase 1 kg schudla zase som sa nekontrolovala a zvrackala tak mám dokopy + 2,5 kg

dubatko
27. dec 2007

sandrika, no to je dobre ze male brucho ja som uz mala v 10 tt dost velke, uz normalne nosim tehotenske gate a mama sa smeje ze ona ani v 9 mes. nemala take brucho 😀 tak ja neviem, a hlavne prsia mi narastli asi o 3 cisla 😀 😀 vsetci len zírajú tak ja fakt neviem, vždy som bola dosť chudá ale teraz 😀 dako sa rozširujem, bola som v 7tt hospitalizovana na gynde kvoli tomu hematomu a potom uzivala hormony do 12 tt tak neviem ci to z toho mam,ale aspon ako ospravedlnenie mi to vždy doma prejde 😀 😀

sandrika
27. dec 2007

neboj to je pekné, že máš bruško a aj prsia 😉

miriamka
27. dec 2007

Ahojte,
dubatko...aspon sa uz mozes ukazovat ze si tehulka!U mna je to bieda...stale nosim povodne nohavice len odopinam gombik,uz aby som presla do toho tehotenskeho,ved by bolo na case 😀

loss
autor
27. dec 2007

dubatko pozri do mojho albumu aj ja som tehulka s velkym bruskom 😀

dubatko
27. dec 2007

miriamka, no ja neviem to brucho mi už vadí 😀 ale len niekedy samozrejme 😀 nechapem prečo mam prave ja take velke brucho,každý sa čuduje že to budú asi dvojičky 😀 ja už nezapnem pôvodne gate asi aj vyše mesiaca,ale pritom som tolko nepribrala,od začiatku tehot.do 15 tt 2kg, ale tiež tomu nikdo neverí ale ved ma gynekolog važil 🙂 dúfam e aj ty budeš mat čoskoro možnost zažit ten pocit ked mas brucho dvakrat take ako predtým 🙂

loss
autor
27. dec 2007

no a ja som pribrala uz 9kg

dubatko
27. dec 2007

loss ved pomaly asi aj ja tolko proberiem ja mam pocit ze som pribrala uz aj 10,ale tak je to pravda že zase to každy vidí, a treba si to asi užit, inak mne moc nechuti jest, skor stale vymyslam a maskrtím ale take ze normalna strava to mi moc nejde na chut, dokonca som asi 14tt nemohla jest maso, nechutilo mi to a smrdelo mi to teraz to uz jem ale bol to horor nevedela som co mam jest bo ani cestoviny ani maso som nemohla 🙂

loss
autor
27. dec 2007

dubatko nech mame velke bruska hlavne ze su v nich zdrave babetka ved potom schudneme 😵

dubatko
27. dec 2007

loss presne tak moja reč...nech ešte pribereme aspon20kg no a čo je to naše bruško 🙂 hlavne nech ma krpcek pohodličko

loss
autor
28. dec 2007

tak tak 🙂

lucka0122
28. dec 2007

ahoj lossik ako sa mame?ja fajn aj malicke aspon dufam.....vcera mi mamina kupila tehu nohavice tak som si ich skracovala.a na jednu do roboty...juj nece sa mi

sandrika
28. dec 2007

lossik šla do nemocnice lebo má vysoké horúčky tak uvidíme či si ju tam nechajú

tribitka
28. dec 2007

dúfam že si ju tam nenechajú....ja som mala naposledy v nemocke jeden celý den z ničoho nič vysoké horúčky takmer do 40, dávali mi na nich akurát ladové infúzie fyziologického roztoku, hned išla teplota dole.... takže to bude v poriadku určite, držím loss prsty.... 😉

loss
autor
28. dec 2007

ahojte takze som domka vsetko je v ppriadku a lalicka je ok,teploty ustupili dufam ze to tak ostane a uz bude len a len dobre

sandrika
28. dec 2007

Ahoj lossík som rada, že si doma a teploty ti ustúpili hovorila som, ti, že to je ok a malá je v poriadku potrebuje aj oddychovať pravidelné pohyby ešťe len prídu.. 😉

loss
autor
28. dec 2007

ja viem Sandrika ale baba som sa 3dni ziaden pohyb to ma vystrasilo

sandrika
28. dec 2007

loss hlavne že si už kľudnejšia a malinká ja v poriadku

dubatko
28. dec 2007

ahojte a hlavne zdravim loss, som rada že je všetko ok? v ktorom si tyždni ked vieš presne že si 3 dni necitila pohyby? ja to vobec neviem odhadnut či ich citim alebo nie, som fakt rada že už nemaš teploty.

weroni
28. dec 2007

loss: uz je lepsie? 🙂

sandrika
28. dec 2007

klesli jej teploty a malá je našťastie v poriadku 🙂

weroni
28. dec 2007

sandrika: dik za info, teda poviem ti, sandri, ze tusim nas to tu nejak "kosi" doradu... ja som dnes dobrala tie antibiotika, v porovnani s tym co bolo v stredu min. tyzden je to sto a jedna ale aj tak este kaslem jak tuberak...

sandrika
28. dec 2007

ja mám tiež teploty, ale len 37,1 a tečie mi z nošťeka...a nemáš začo 😀

weroni
28. dec 2007

sandri: drzim ti palce nech ta teplotka zmizne co najskor, aj ked 37 - to sa este da, mne ked klesla z 38,5 na 37 som bola jak v siedmom nebi 😀
tak sa pekne kuriruj a oddychuje, veget pekne jasne? 🙂

miriamka
29. dec 2007

Baby,drzim vam vsetkym palce aby ste boli coskoro opat fit!Mna zatial choroby obchdadzaju (klop-klop),mozno je to tym ovocim ktoreho kazdy den na kila pojem 😉

sandrika
29. dec 2007

jasné 😀

sandrika
29. dec 2007

miriamka ja by som aj ovocie jedla keby ma z eho nebolelo bruško..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre