Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

miriamka
14. feb 2008

Montinka...tak gratulujem ze je vsetko ok a snad nabuduce ukaze pohlavie 🙂

loss
autor
15. feb 2008

montinka aj ja gratulujem

montinka
15. feb 2008

ďakujem. Inak to pohlavie by som ani vediet nehcela a druha polovicka ma s tym otravujem uz od zaciatku tak asi si to dam povedat. ved co by som pre neho neurobila ze? 😉

montinka
15. feb 2008

Ozaj dievcata neviete ci sa daju kupit bordury na stenu aj inde ako len na nete? mohli by to mat v baumaxe?

ajkabezka
15. feb 2008

monti- aj my chceme mrknout po bordurách, měli by je mít tam, kde mají tapety, takže baumax by měl být v poho...chtěla jsem vymyslet naší vlastní, ale nevím jestli se k tomu dostanu, dneska mi bylo odpoledne docela zle, začalo bolet bruško a to tak že dost, vyskočila teplota a tak jsem pustila Danimu dvd a lehla na chvíli do hajan...už je líp, ale bruško je takové zvláštní, docela mně poslední dobou pobolívají boky, jak po cvičení...tak vám přeju pohodový večer 🙂

miriamka
16. feb 2008

Co sa tyka tych bordur...maju ich u nas v Baumaxe,v KIKE 🙂

anamor
16. feb 2008

ahojte, aj v hornbachu maju celkom slusny vyber bordur, hned pri vchode 😉

montinka
16. feb 2008

vdaka dievcata za rady.🙂 Hm v novom bytiku bude asi najkrajsia detska izbicka.😀 uz sa tesim ked ju budeme chystat. Ajka dufam ze uz ti je lepsie. Inak pekny sobotnajsi den vam prajem

ajkabezka
16. feb 2008

montika: ano děkuji, dnes už je mi líp 😉 ...čekáme návštěvu po o tak doufám, že to s úklidem a pohoštěním nepřeženu 😅
přejeme krásný- sice mrazivý- ale sluníčkový den 😵 😵 😵
Kuba dnes zase "žije", okopkává, přetáčí se... 😵 😀 😵

weroni
16. feb 2008

caute baby, ako sa mame? ja som sa sem od stvrtka rana nedostala 🤐
blaznive dni...
vcera sa mi aby toho nebolo malo v Blave ked som isla zo skoly zakusli brzdy na aute takze som musela na parkovisku pred Kramarmi cakat na draheho a ten to potom asi po dvoch hodkach s kamosom rozbehali, teraz s tym lietame po servisoch.. teda drahy lieta 😀 ja som si zatial kupila tri bruskove tricka 🙂 a dosla som do netka kedze z domu sa nestiham prihlasovat 😀 😀 😀

no vo stvrtok som bola inac zase plavat, dokonca som vkuse plavala polhodinku 😉 bolo to supis, nasla som si dokonca po kraulovi taku vegetnu polohu ze lezim na chrbte, ruky mam podlozene pod hlavou a totalne sa len vznasam, parada 😵

a vy sa ako mate? vsetko v poho? nas maly aktivista mal zase vcera treningovy dnik 😎

lucka0122
16. feb 2008

ahojte babulky ako sa mate?my fajn .v polke marca ideme na matersku konecne ma nohy nebudu boliet......a budem oddychovat...a vy ako kedy idete?

miriamka
16. feb 2008

Ahojte,
No ja sa mam tiez fajn...a rozmyslam,ze kedy ma posle doky na matersku.V praci som povedala ze budem do konca marca,ale som zvedava aka bude realita 😉

anamor
16. feb 2008

veru kočky, ja som si tiež myslela, že budem pracovať ešte začiatkom aprila, tak mi to vychádzalo a teraz vyzerám, že pred tým si ešte po pnkujem, človek mieni, život mení....

miriamka
16. feb 2008

Veru,ja tiez planujem robit dlho...ale kto vie co povie doky na dalsej poradni,mozno tiez pojdem na PN

anamor
16. feb 2008

miriamka možno nie, ved musia byt aj bezproblemove tehu, teba potrapila cysta na zaciatku, tak uz teraz bude vsetko OK

loss
autor
16. feb 2008

ahojte dnes som absolvovala dalsiu infuzku zatial sa drzime no uvidim ako s tou cukrovkou pochodime v pondelok
myslite na nas nech sme Ok

lucka0122
16. feb 2008

ja preto v polovici marca lebo ja som cely den na nohach robim v tescu a to len beham hore dole strasne ma nohy bolia....lossik drzim palce tebe aj nelinke

graziela
16. feb 2008

Ahojte babenky, aj ja som planovala robit az do konca, no naozaj je to tak, clovek mieni, Panboh meni...
Na matersku som mala nastupit az koncom aprila,no a teraz som si necakane musela "volno" predlzit. Som zatial len 2.tyzden doma na rizikovom, ale uz teraz mam obavy, ako to zvladnem do konca. Ale to by bolo najmenej, co ma moze trapit... hlavne je, aby sme to s mimi vydrzali do toho vytuzeneho konca v ZDRAVIi 🙂 🙂 🙂

ajkabezka
16. feb 2008

u Daniho to bylo tak, že 9.8 mně vypsala na mateřskou, do 10.8 jsem byla v nemocnici kvůli tlaku a otokům 21.8 mně Peťo odvezl do nemocnice a 23.8 jsem porodila 😅 ...takže já ani nepřemýšlím, kdy půjdu na mateřskou- už jsem na jedné s Danielkom...datum co mně děsí, je ten týden těhotenství,kdy se narodil Danielko o 6 týdnů dřív ☹ ☹ ☹ ..doufám, že se donosíme aspoň do 36, 37tt 😅 ..no Dani je KO- hráli si s tatínkem v kartonové krabici velké jak "dům" a jsou oba vyčerpaní, chodí mi tu a zívají..tak dobrou nocku všem těhulkám, jejich miminkám a jejich milovaným... 😉 😵

weroni
16. feb 2008

baby ked uz tu robotu rozoberate, ja mam tiez optimisticke plany ze aspon do konca aprila chcem ucit, pripadne do polky maja, ale potom posledne dva majove tyzdne si dam uz vegetik kvoli tomu ze posledny majovy tyzden koncim skolu tak aby som sa aspon nieco naucila 😀

anamor
17. feb 2008

weroni presne ako píšeš, plány su optimitické, skutočnosť často iná... ja som v 25tt ani len netušila, že sa môže stať, že ja nebudem robiť do začiatku apríla 😅

miriamka
17. feb 2008

No uvidime ako to vsetko dopadne...ked tak budeme doma oddychovat uz skorej nez len na MD 😉

weroni
17. feb 2008

anamor a miriamka:
baby ved jasne 🙂 a inac ja by som to rozchodila - prestat pracovat skor, ale radsej by som robila kym budem vladat lebo s tymi deckami ma to hrozne bavi 🙂 aj ked ma to unavuje o nieco viac ako pred tehu 😉 🙂
inac vy kde pracujete?

miriamka
17. feb 2008

Ahoj Weroni...ja pracujem klasika v kancelarii,sedava praca takze by to malo byt ok pracovat cim najdlhsie ak zdravie dovoli

weroni
17. feb 2008

miri: cauko bre ranko 🙂
no mna by praca v kancli zabila 🙄 😝 😀 skusala som to - ked som brigadovala v auditorskej firme, ale vydrzala som dva tyzdne 🙂

ja som hrozne akcny clovek - drahy sa uz teraz smeje ze male vyzera ze bude po mne a nevie ako to bude stihat 😀

inac miri, ja som dnes bola uplne mimo rano - som drahemu povedala ze dnes zaciname 25-ty tyzden a on ze ved to je uz siedmy mesiac!!!!!!!!!!!!!! ja ze siesty - uplne mi to tak leti ze nestiham 😕

miriamka
17. feb 2008

Weroni...ja som v kancli zavreta len teraz...inac som vzdy hrozne vela cestovala a lietala po celom svete ale teraz som to obmedzila 😉
No veru,leti to...ja som uz v 28tt,takze cas sa krati 🙂

weroni
17. feb 2008

miri: tak to je fajn ze mas aspon klud teraz 🙂 ja sa zase dost nabeham - pondelky a stredy ucim asi na siestich miestach takze sa dost premiestnujem a vsimam si ze niekedy uz vecer mam co robit ked po x-ty krat vysadam spoza volantu 😅

miriamka a ako ste na tom s vybavickou? co vsetko uz mate?

miriamka
17. feb 2008

No mame toho uz dost...chyba este kocik,postielka,vanicka a kozmetika,co sa oblecenia tyka a veci na krmenie uz mame vsetko

weroni
17. feb 2008

miri: no super 🙂 my akosi nestihame tie nakupy... ale mame uz hrozne vela veciciek po mojej sestricke a po sesternicinej dcerke takze az tak toho nemusime kupovat. Mame uz aj kocik,
este nas caka postielka, teda dve lebo budeme kupovat aj cestovnu, prebalovaci pultik s vanickou, kozmetika a veci na krmenie 🙂 a zopar oblecenia 🙂
jaj a chceme kupit aj tu podlozku - ten senzor dychania

duracelko
17. feb 2008

ahoj Anamor. ake mas problemy ked si musela skor skončit v praci?? ja tiez pracujem v kancelarii som ekonomka caka ma este vyhotovit danove priznanie pre firmu a pre zamestnancov -Rocne zuctovanie. ja chcem vydržat do marca pracovat - aj ked je to dost narocne, lebo cestujem hore dolu BB-Zv a spat a to busom. chodim do prace na pol deviatu ale zostavam dlhsie takze pridem domou až vecer - niekedy taka ubolena a dost často mi tvrdne brusko. vzdy som bola hyperaktivna tak zatial zvladam svoju pracu, pred pracou alebo po praci mam este anglictinu a každú stredu chodim do materskeho centra cvicit.... zatial si nejake tie tehot.problemiky velmi nevsimam. ako to bolo s tebou - lekar zistil nieco??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre