Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

mywiel
10. apr 2008

http://www.porodnice.cz/node/3729

Toto som nasla, moja svagrina nebola v saune ale v termalnom kde je 36C voda tak bohvie ci prisla o babo kvoli tomu... 😒 a ci vobec o tom vedela.

montinka
10. apr 2008

hm no ja neviem a je zbytocne trapit sa nad tym. to som pochopila aj ja sice neskoro. aj tak uz nepride na to preco sa to stalo.

mywiel
10. apr 2008

Nie nepride to je pravda, ale ona asi o tychto veciach ani nevie napriek tomu ze ma tri deti, do buducna by bolo dobre to vediet, lebo lekar je to urcite nepovedal. To vies ked sa nespytas oni nic nepovedia. ☹ Ja uz by som bola najradsej v dakom 35t nech uz nemam stres, ze co ak porodim skor, kamoska porodila dcerku v 24t a vidno, ze je fyzicky zaostala, nehybe sa ako ostatne deti, toho sa bojim, lebo 7mesiac je dost kriticky a ja v robote este makam dost. Za dva tyzdne idem na kontrolu, tak som zvedava aj ako mi vynde ta glukoza, potom su kontroly uz kazde dva tyzdne nie?

montinka
10. apr 2008

hm aj ja som zvedava na vysledky ci ma cukrovku alebo nie. ja idem 24.3. a 15.5. na sono. hadam nam uz povedia co to bude. asi ano cim dlhsie sme tehu tym su tie kontroly castejsie.hm aj ja sa bojim ze co ak by som skor porodila ale moc casto na to radsej nemyslim lebo si to este privolam a drobcovi je dobre v brusku zatial

mywiel
10. apr 2008

Ja som bola v utorok na prvom predporodnom kurze, je to fajn pokecat s druhymi mamickami a oteckami, jedna baba tam je rozhodnuta pre cisarsky uz dopredu, lebo nechce mat bolesti, ja som sa len pousmiala, je to dobra blbost, lebo tie bolesti z hojenia bude mat potom vacsie, asi pozera casto telku a videla, ze hviezdy tak rodia na objednavku cisarskym, mne sa to zda ako nonsens, ale co uz som zvedava ci doktori jej na to pristupia... 😀

mywiel
10. apr 2008

Monti opustam ta uz sa musim chystat do roboty, pripravit si daku veceru kedze jem tam a uz aj padam. Pekny den. 😉 🙂

montinka
10. apr 2008

hm veru tie bolesti po cisarskom su podla mna horsie ako normalny porod a aj sa dlhsie hoja. tak utekaj ahoj a pekny den

dididi30
10. apr 2008

ahojte......co noveho?? mala som pokazeny net 😠

sandrika
10. apr 2008

som po kontrole tak hlásim: stav nezmenený t.j. krčok 0,5 cm otvorená len na špičku prsta, keďže dr nevie , že som vysadila lieky tak povedal, že 17 .4. vysadím lieky a do 7 dní by som mala porodiť,keď si to takvypočítam podľa skutočného dátumu ako som ich vysadila vychádza mi rodiť na nedelu ale neviem keď som takmer zatvorená, ale všetci hovoria, že mám strašne spadnuté bruško....

mirka8429
10. apr 2008

didi monti ahojte..mne dnes strajkoval kôn 😠

babuci
11. apr 2008

Surne-ahoj dievcata. ste niektora objednana na buduci tyzden v Euromedixe na 3D?

mywiel
11. apr 2008

Ahojte kocky, v nedelu zacinam 3ti trimester, huraaa uz sa to krati. 😀 ale ked vidim ako je to ku koncu dlhe ako vam mirka a sandrika, tak si este pockam. 🙂

dididi30
11. apr 2008

miri ahoj, co ti strajkovalo?? 😀

felixko
11. apr 2008

Ahojte. nemáte niektorá skúsenosť s bolesťami hlavy počas 2tt? ako ste ich prečkali, čo vám pomohlo atd...

mywiel
11. apr 2008

Felixko men super pomohla akupunktura, skus aj homeopatiu Aloe 9CH-ak bolest ustupuje ked si prilozis nieco studene alebo Belladona 9CH- ak ta boli v spankoch. Drzim palce viem ze je to na nervy. 😒

felixko
11. apr 2008

Mywiel ďakujem za radu, skúsim. Hlava ma bolí už tretí týždeň, pomôže Paralen, ale len na niekoľko dní a potom sa bolesť znovu rozpulzuje. dnes som bola u obvod.lekára, kt.mi odporučil len Paralen a Magnesium. pchat do seba analgetiká nestojí za to riziko..

mirka8429
11. apr 2008

myw neboj to ti zbehne rychlo..mne uz zajtra zacina 40tt...

didi blbol mi kôn 😀 inak kukni do mojich albumov ci mi kleslo brusko...

monti niesi tu??

mywiel
11. apr 2008

Hehe miri super fotky, sranda ako je to brusko potom dopredu, mas dobre tricko... 😀 😉

mirka8429
11. apr 2008

myw 😀 kamos ma vcera stretol a prve slova ci mi povedal...panecky ty mas ale velke brucho 😀 ze doteraz som mala take gulate a teraz je take dopredu hehe no ved aj baabtenko je väcsie...hehe akurat sa mi hrabalo kdesi pod zaludok 😀

mywiel
11. apr 2008

Dnes idem kupit kefku na vlasky pre babo lebo mam bony do jedneho obchodu, dufam, ze dake vlasky bude mat ked sa narodi... 😀

mirka8429
11. apr 2008

myw ked nebude mat po pôrode tak bude mat neskôr..ja tiez dufam ze moje bude mat vlasky ze nebude holohlavy bandita 😀 kefku uz maam

dididi30
11. apr 2008

ahoj miri, no co ja viem ja mam teku polohu bruska teraz 😉 ale urcite klesa neboj, ved do 42 mas este cas 😅
a co je na babetku bez vlasok?? ani moja nemala a bola ako nadelik....a ani drobec nebude mat bo ma nepali zaha, no ale kto vie...ak bude blondiacik ako jeho sestricka tak nebude aj do roka vlasky vidiet 🙂 ....

mirka8429
11. apr 2008

didi ale oproti tomu ake som mala mi kleslo🙂

dididi30
11. apr 2008

miri ono mozno ani nekleslo, len narastlo tak sa ti zda 🙂 a klesnute brusko nie vzdy znamena porod, kamoska ma uz 2 tyzdne a uz tyzden pretahuje, takze tak 😉 ale bud pripravena.....

mirka8429
11. apr 2008

didi ale to lepsie vidno ked nemam nic oblecene..to uz vidim aj ja ze je dolu..ale zajtra idem..tak ja len dufam ze uz ostanem...lebo ma porazi ak nie 😠

dididi30
11. apr 2008

mirka som zvedva aj ja ci ostanes, potom daj vediet monti, no ale ona tu nebude asi cely vikend tak to nebudem viedet 😒 ale aj ak drzim palec 😉

mirka8429
11. apr 2008

didus tak sa kuknes do apriloviek 2008 tam to isto bude 😉 ak tak sa namna spytas...hehe som si citala pôrod tej fazolky..hehe som sa aj zasmiala..ale vsak neviem ako budem vyvadzat ja 😀

dididi30
11. apr 2008

niri jasne opytam sa tam 😀 no vidis porod nieje az taky hrozny , niektore baby to moc prezivaju a ked si mavala bolestivu menstruaciu tak to prezijes....hlavne nevyvadzaj ale dychaj stale dychaj hlboko ako sa ti len da, tym skor to budes mat za sebou 😉

lucka0122
11. apr 2008

ahojte v pondelok uz idem na kontrolu do nemocnici budu robit len sono ci aj pozeraju zo spodku?ci si mam skuknu brat ....

sandrika
11. apr 2008

nie keď ideš len na sono tak ti netreba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre