Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

mirka8429
13. mar 2008

didi ahooj..no uz som doma...na poradni vsetko ok len mi predpisal zelezo lebo som chudokrvna...a maly sa stale neotocil a ze je to uz mala pravdepodobnost ze sa otoci...tak asi sa psychicky pripravim na cisarak

montinka
13. mar 2008

normalne cez brucho mi ho robili a to nebolo sono ale nejaky screening ci co. ale vraj je vsetko ok ale do kelu preco nesedi to hlupe cislo. a ani som predsa vela nepribrala aby bolo take vysoke. ☹ ja uz tomu vobec nerozumiem

mywiel
13. mar 2008

Monti musis sa len vypytovat nech ti to doki vysvetli, lebo ak nenaliehas tak ti nic nepovedia, ale ich medicinalnym jazykom, ze clovek nic nerozumie. Preto ja vsetko studujem a o vsetko sa zaujimam lebo oni si niekedy myslia, ze ked mezdi sebou hovoria, ze nic nerozumiem ale ja rozumiem skoro vsetko, normalne aj moj manzel so mna nechapal, ked som mu to potom doma vysvetlovala, ze co hovorili, lebo on nechapal ani slovo.. 😀 😀

montinka
13. mar 2008

ale ved som sa ho pytal preco je take vysoke ani on nechapal este sa ma pytal ci som mala naozaj posledne kramy13.10. a le potom povedal ze zase sono nepusti tak ja uz tomu nechapem. a poslala som ti IP mywiel.🙂

dididi30
13. mar 2008

ahoj miri, to vazne? ja tomu neverim, podla mna sa moze otocit este aj pocas kontrakcii , aby si nebola prekvapena.....ale sak nevadi hlavne ze bude zdrave...moja segra mala cisarak 2 krat po sebe aj kvoli chudokrvnosti 😒

dididi30
13. mar 2008

monti teda oni si myslia ze si tehotna viac ako ti to vyratali? ci ako?

dididi30
13. mar 2008

monti u mojej segri sa tiez pomyslili o mesiac a vsetko je ok 😉

montinka
13. mar 2008

no podla toho hlupeho gravidogramu to tak vyzera som v siestom mesiaci no to co mi odmeral tak brusko ze mam ako v siedmom ale zase na sone je vsetko tak ze som v siestom mesiaci teda drobec je asi tak velky lebo tam to sedi. trafi ma z toho nechapem a zase som nepribrala 10 kil aby som mala take brucho.☹

dididi30
13. mar 2008

monti...to je veru cudne, oni sami su z toho mimo...ale to nezalezi kolko priberies, niekto nic nepriberie a babo je velke a niekto vela a babo je malinke.....to je individualne.....sak aj sebra bola naprv v 5 a teraz je v 6, cudne....

montinka
13. mar 2008

vsak ano on sam tomu nechape lebo tie udaje zo sona o mimcu pisu ze je velke presne na siesty mesiac. aspon vsade mam napisane 21+2 alebo 21+3. takze vobec nechapem preco tolko toho nameral.

montinka
13. mar 2008

inak mi dobre lepilo ze si ma nechaju v nemocnici

dididi30
13. mar 2008

no mozno je fakt velke, mozno je to fakt tou tvojou stitnou, ale ked nic abnormalne nenasiel tak bud pokojna 😉

montinka
13. mar 2008

len vies podla mna kebyze je velke tak by pisali na sone vacsie cisla tyzdnov ci nie? sice mozno tie cislo co sa tyka dlzky a tak teda ak to je dlzka su vacsie ako by mali byt. hm uvidim co mi povie o tri tyzdne. fuj inak budu mi robit ten test na cukrovku. uz den predtym nemozem od siedmej jest! ved umrem.

mirka8429
13. mar 2008

didi a pribrala som 12 kil...dnes som sa vazila...a male je uz velke hovoril na to aby sa otocilo..ze moze sa ale je to velmi mala pravdepodobnost..tak uvidime..a to tu na slovensku segre vypocitali o mesiac zle??lebo ja si myslim ze aj mne vypocitali zle..sice nie o mesiac ale o 2 tyzdne...

dididi30
13. mar 2008

miri......to si vela nepribrala, sice este moze davo nabehnut do porodu ale to nevadi to vela nebude....tak to asi bude tak ako vravis, ked je velke.....nie tu v anlicku...sak ide domov tak doma si da porobit vysetrenie a uvidi..a to ako si na tie tyzdne prisla?? ono ja som mala termin posunuty o 4 dni menej, tak to nieje az take....ono zalezi od sona vies? podla toho sa urcit presnejsi termin
monti...neboj to bude ok, podla mna ta len postrasil.....len doma pekne oddichuj...ten test vydzris ako kazda zena....tu to nerobia tu robia vsetko krvou

montinka
13. mar 2008

hm tak tam to je super.

dididi30
13. mar 2008

monti ...no super ako super....ja zas neznasam ked sa mi berie krv 😒

mirka8429
13. mar 2008

didi no lebo ja nemam 28 dnovy cyklus tak si myslim ze som otehotnela pred menstruaciou vies?preto..

monti..ja som bola na cukor ale u kazdeho to robia inak..u nas v KE to robili tak ze o 8,00 som prisla nalacno vzali mi krv z prasta a vypila som pol litra sladkej vody...stopla som si hodku a o 9,00 zase brali krv...a potom o hodku o 10,00 zase...a ked som sla domov uz som mohla pit aj jest ale cestu domov som nevydrzala..vodicka vysla von..xixixi ale som rada ze nie pocas vysetrenia lebo by som ho musela opakovat a to by som isto nechcela..tak v poho..a mozes si dat citron do tej vody...vraj je to lepsie..baby hovorii..skuus

montinka
13. mar 2008

didi aj tebe niekde pisu tie cisla zo sona?

dididi30
13. mar 2008

no ani ja nemam ja mam mozno 20 22dnovy..a mne to vychadza ze som otehotnela pocas m, ako pri malej 😨

dididi30
13. mar 2008

np pisu ale kto sa ma v tom vyznat 😕

montinka
13. mar 2008

pocuj poslem ti IP

mirka8429
13. mar 2008

didi ta ja som mala taky vseliaky...aj 34 dnovy, 36,38...ale tiez som mohla otehotniet pocas menstruacie....ja si tak mysliim alebo pred noou

dididi30
13. mar 2008

ok posli

mirka8429
13. mar 2008

didi ale ja uz mam fajny balik pred sebou...dnes ked som sla a som sa pozrela do zrkadla..tak najprv slo brucho a tak ja 😀

mywiel
13. mar 2008

Monti uz som ti odpisala, musim uz letiet. pa pa

montinka
13. mar 2008

viem vdaka a ahoj.

dididi30
13. mar 2008

no hej na tych foteckach mas fajne ale to je na babu, to je dobre aspon vela nemusis zhadzovat..ozaj ty mas ake miery v 20tt po sone.....to FL?? a HC??

pampuliacik
13. mar 2008

ahojte baby, mozem jednu otazku? aj montinka spomina ze jej robil gravidometriu - mne nic take lekar zatial nerobil a na dalsiu poradnu idem az o mesiac. ak mozem asi blbu otazku - ako sa to robi? pocas usg zmeria zvonku brucho alebo pocas vysetrenia na stole 😀 a cim to zmeria? robia to kazdej z vas? vdaka 😉

dididi30
13. mar 2008

monti , tak vsetko ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre