Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

mywiel
29. mar 2008

Miska viem ako sa citis, ja som mala taku sprostu gynekologicku ktoru som nastastie uz zmenila, ktora mi povedala, ze sa musim dopredu rozhodnut ci chcem amnio ak to bude potrebne a povedat jej to nabuduce ked pridem a to mi pritom este ani nerobila APF testy! Mam 31 rokov a strasne ma vystresovala a nechapala som ako sa mozem rozhodnut dopredu a naco ked este ani neviem ci testy vyndu dobre alebo zle, ma fakt divny postup! Nakoniec som zmenila gynekologa, ten mi urobil najprv testy z krvy a tie mi vysli na 1:23 580 takze je to uplne v pohode. Ale keby mi vysli zle tak si ich dam asi zopakovat znovu, na amnio by som nesla lebo ani ta nevidi vsetky geneticke vady len niektore, takze by som neriskovala kvoli tomu potrat to riziko mi prislo pri tom zakroku velke, to je moj osobny nazor. Ver ze bude vsetko dobre tie tabulky podla coho to meraju su podla veku a ako nahle nezapadnes do tabuliek tak amnio, ja tym statistikam neverim, lebo aj tie sa mylia a deti sa rodia aj tak zdrave. Hlavu hore a nenechaj sa stresovat nejakymi cislami. Drzim palce. 🙂

dididi30
29. mar 2008

ahojte.....
mirka, no ja som ti vravela, aby si tu este nefnukala do 42tt 😀, skus schody a sex 😀 a horuci kupel.....sice ja mam dvojo schodov doma, som zvedava ci pomozu na konci 😝
myw caf...tak ako bolo tam na tom stretnuti?

mywiel
29. mar 2008

Ahoj bolo super, sme sa riadne nasmiali ten saman vyzeral ako pravy mexicky indian s perami a tak. 😀 Rozpraval nam vela veci preco ludia nie su stastni v dnesnej dobe, lebo vela z nich zije bud minulostou alebo caka, ze buducnost bude lepsia a potom su sklamani, lebo zabudaju zit dnes, bolo to velmi zaujimave. 😉

dididi30
29. mar 2008

misi...aky ti zistili pomer?? mne zistili 1:20000takze tiez pohoda.....ale to tiez nieje iste, vsetko je na prirode, nevieme kedy co preskoci.....poznam take co mali super tehu a bobo bolo chorucke a opacne, tak nezufaj a ver, ze bude vsetko ok 😉

mywiel
29. mar 2008

Didi som trochu nervozna mam pocit, ze to moje babo vkuse len spi a ked sa zamrvi tak len vecer 3x a dost a aj sa mi to zda slabe, tak neviem mozno je len lenive, musim to povedat dokimu ale tam idem az 23.4. 😒

dididi30
29. mar 2008

myw, no tak to aj ja vravim, ja necakam a zijem beriem co je 😉 clovek nikdy nevie, co sa stane a na to nechcem mysliet....pozitvne treba mysliet 🙂

dididi30
29. mar 2008

myw a nebola si nahodou chora?? ak nie, tak bobo je v pohodke kedy rastie, tak sa nestresuj, pokial sa aspon trocha mrvi to staci, horsie by bolo keby sa vobec nemrvil 😉

mywiel
29. mar 2008

Nie chora som nebola, len mi zubar robil radio ale zakryl ma ocelovou zasterou, u gynekologa mi povedali, ze je to ok ked ma zakryl a hned na druhy den potom som mala geneticky utz a tam bolo vsetko ok, ale aj tak sa mi to zda ze babo sa mrvi menej ako v 18t alebo to menej citim neviem, mozno tym ze rastie co ja viem.

dididi30
29. mar 2008

myw a bude menej a menej, lebo bude vacsie a vacsie 😉 tak sa neboj 🙂

mywiel
29. mar 2008

Aha ja som si myslela prave ze tie pohyby zosilneju ked aj babo je vacsie a silnejsie nie? 😀

dididi30
29. mar 2008

no poviem ti moje sa viac mrvy ako kope, najhorsie je ked sa tlaci na jednu stranu... 😝 silnejsie budu akurat tie mrvenia a to ked sa bude natahovat a tak 😉 .......

mywiel
29. mar 2008

No aj moje kope velmi malo len raz za par dni citim ako taky buch ale inac su to bublinky a tie su slabsie niekedy sa na ne ani nesustredim.

mywiel
29. mar 2008

Ja by som asi chcela aby vkuse buchalo a hybalo mi bruchom, manzel mu potom vravi netrap maminku... a ja na to nie netrapi maminku, maminka sa tesi ked kopka. 😀

dididi30
29. mar 2008

sak pockaj este to len pride.... 😀

mywiel
29. mar 2008

Citala som ze od 28t by mali byt tie pohyby pravidelne a kazdu hodinu, co je na tom pravdy, vies nieco o tom?

miriamka
29. mar 2008

Mywiel...ja uz teraz citim maleho viac menej stale,nehovoriac ze ked riadne kopne to uz aj boli 🙂

mywiel
29. mar 2008

No miriam ty si v 34t tak to je asi normalne, mne by nevadilo keby to bolelo len nech kope... 😀 😉

dididi30
29. mar 2008

no ja mam pravidelne, ale napr minule som bola chora, tak tyzden bol tichsie....najviac ho citim v noci, aj v noci mavam to tvrdnutie viac ako cez den, ale to sa idem vycurat a pohodka...ale cez den sa viac mrvi a prevaluje ako kope..

mywiel
29. mar 2008

Mozno za 3 tyzdne budem tiez citit rozdiel. 😉

miriamka
29. mar 2008

Mywiel...od takeho 28tt to zacne byt naozaj vesele kopanie 😀

mywiel
29. mar 2008

Tak fajn, to pojdem akurat aj na ten glukozovy test. Moj gynekolog to robi ale inac, rano zoberie krv na lacno, potom vas posle na ranajkovat a za hodinu vam vezme krv znovu, treba len je sladsie ranajky ale pri nom netreba pit ziadne presladene roztoky. 😉

miriamka
29. mar 2008

Tak to mas dobre...ja som musela pit tu glukozu,ale mne to celkom chutilo takze som nemala problem to vypit 🙂

mywiel
29. mar 2008

Je to sranda vsetky tieto testy, lebo ten glukozovy sa robi medzi 24-28t ale aj tak to neznamena, ze tehulka nemoze dostat tu cukrovku neskor v tehotenstve, takze vela tychto testov su len rutina, ale nic nezaistuju.

dididi30
29. mar 2008

myw ja som mal aglukozku iba cez krv a ani raz som nebola na lacnok, uz zo mna vzali minimalne 10 ampuliek krvy, vsetko cez krv zistuju 😒 a to ja tak prezivam, neznasam krv a ani to vpicnutie, fuj...ale pri malej som si to veru uzila na sk s tym pitim, fuj 😒

mywiel
29. mar 2008

Fuj 10 ampuliek to ta riadne vycicali! To si musela byt biela ako stena potom...

mywiel
29. mar 2008

Tu maju take super striekacky co nebolia, pichnu len ihlu a potom napoja tu ampulku a to sa tam samo vakuovo naleje ta krv takze nemusia nic tahat a takto to aspon neboli.

dididi30
29. mar 2008

ale neboj to nie naraz sice v jeden den 5 a potom po dva 🙂 hej aj tu maju take injekcie,len tie mi davaju, co samo taha, lebo naposledy mi nemohla trafit do zili a to bolo najhorsie...ale stale tu dojaciu pouzivaju...

dididi30
29. mar 2008

bola som trochu mimo, papali sme 🙂 joj zavidim nasim, su na sk na svadbe, mnam tie dobroty a vobec to stretko s rodinou je super ☹

mywiel
29. mar 2008

To hej aj mne rodina chyba, mama na Slovensku, brat v Anglicku, este ze tu mam kamosky ale tie rodinu nenahradia. ☹

dididi30
29. mar 2008

no sak to s kamoskami je to ine...ti poviem od kedy som v anglicku tak som si odvykla od kamosiek, je mi dobre aj bez nich, mam ich par co su na sk, piseme si a stretavame ked som na sk, ale poviem ti , staci....asi starnem ci co 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre