Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

sandrika
10. jan 2008

No tak tomáme z blízka, citlivá som aj ja z tohosinič nerobkaj... 😉

sandrika
10. jan 2008

chcela som napísať, že to máme blízko... 😀

zuzkazrzka
10. jan 2008

Ahojte, som dlhsie nestihala. Bola som dnes na poradni, tak mi definitivne lekarka povedala, ze z toho uz divcatko nebude 🙂 som si vsimla minule debatu o pohyboch a mne sa zda, ze ten moj chlap je nejaky lenoch. 😉 Ale je mozne, ze len ja som stale taka aktivna, pracovne vytazena a v jednom kole, ze nestiham citit pohyby. Citim ich len ked sedim v klude a to je tak akurat vecer pred telkou 🙂 ale maly Adam je ok. kika neboj sa tej choroby, ani toho, ze si citliva...to sme asi vsetky 🙂 a choroba prejde

lucka0122
10. jan 2008

ahojte mamulkz....tak dnes nam povedal dr. ye je to chlapcek....bude sa volat patrik hadam.....

pampuliacik
10. jan 2008

ahoj kika- ako bojujes s tym kaslom? neviem co robit, zapalilo sa mi hrdlo, schadza mi to aj kdesi do priedusiek, zacinam kaslat, a neviem co s tym. bola som u lekarky, predpisala mi bioparox (snad to mozme v tehu), ale citim sa tak bezmocna, ked som tehu a chora- nic si nemozem dat a mam dojem ze choroba len napreduje. ☹

sandrika
10. jan 2008

na to hrdielko si môžeš kpiť aj propolisové tabletky na cmúľanie a aj na kašeľ jwe sirup čo môže spýtaj sa v lekárni už si nepametám ako sa volá

miriamka
11. jan 2008

Zuzka,Lucka...gratulujem k chlapcekom!!! 😵 Ten moj je dobre aktivny,a je to super ked mi skace cele brusko 😀

zuzkazrzka
11. jan 2008

dakujem za gratulaciu...na hrdlo a kasel mozes urcite Hedelix sirup este homeopaticky sirup Stodal.ale mozes aj paralen a dokonca antibiotika keby to bolo vazne. Ale hlavne lezat doma v pokoji a oddychnut si. a cajicky a mliecko s medom 🙂 drz sa

loss
autor
11. jan 2008

Zuzka,Lucka aj ja gratulujem ku chlapcekom 🙂
Zuzka aj moja malicka je lenoska tiez sa mi len tak pripomenie ze je v brusku a je OK 😵

miriamka
12. jan 2008

Ahojte,
no tak moj bude urcite riadny futbalista,lebo stale kopka a kopka 🙂

sandrika
12. jan 2008

Luky tiež, ale pravidelne len v noci dievčatá pomóc ja som sa dnes zobudila s takými bolesťami v krížoch to nie je normálne a nechce to prejsť...

lucka0122
12. jan 2008

ahojte babulky moj patko ma kope sneho bude riadny futbalista....vcera som si vsimla aj navonok mako to uz vydno uz sme v 23tt..a 31.1 ideme na tu sladku vodu .....juuuj netesim sa....a dakujem za gatulaciu...uz dva dni ma trapia zuby strasne ma bolia....v pondelok ideme zase trhat

lucia31
12. jan 2008

sandrika aj mna poriadne dnes bolia krize, ale je to asi tym, ze som si dala nohy do zvysenej polohy a spala na chrbte...citala som, ze aj ty mas nizko ulozenu placentu /ja som sa to dozvedela vcera/, ale ze by sa to malo rastom maternice upravit...no a naordinovany kludovy rezim, nemusim nastastie vyslovene lezat, ale necvicit, nenamahat sa a tak...tak dufam, ze sa posunie trochu vyssie, budem to tlmocit miminku, nech ju v ramci kopkania dokope spod seba na bok 😉

weroni
12. jan 2008

caute babulky,
ja som tento tyzden voooooobec nestihala ani raz som nestihla prist na konika.

Pozeram ze sa tu vselico stihlo prebrat 🙂

kika: chcela by som ta upokojit vo viacerych veciach: s tymi pohybmi - aj ja som v 18-tom tyzdni a tiez este nic necitim - trocha ma to mrzi ked sa porovnavam s babenkami ktore maju termin v juni - ako aj ja, ale zrejme je to velmi individualne. 28. decembra som citila nieco co som bola presvedcena ze bolo male - bolo to ako taky stuchanec zvnutra, ziadne bublinky, nic, stuchanec - ale to som bola v 16-tom tyzdni a okrem toho sa to odvtedy nezopakovalo, takze zrejme to mimco nebolo... 😒 teraz v pondelok idem na morfologicky ultrazvuk tak sa hrozne tesim lebo naposledy som svoje babenko videla ked malo 56 mm a to bolo v 12-tom tyzdni - potom som mala ist pred Vianocami ale nemohla som lebo som bola tiez chora - a to je druha vec s ktorou ta chcem upokojit - prekonala som hnisavu anginu a musela som vybrat Zinnat antibiotika - vraj su uplne bezpecne od prveho dna gravidity a viac by som babenku ublizila keby som to nevyliecila. Tiez som mala hrozny, fakt hrozny kasel, prve tri dni som mala taku hnusnu svalovicu na celom bruchu ze som sa bala az ci malicke nepotratim ale prezilo to v pohode chvalabohu, len zazilo riadne zemetrasenie chudiatko
Takze sa netrap, si uz v druhom trimestri, v prvom by boli obavy na mieste, teraz by to uz malo byt v pohodicke 🙂

No a este k tomu veku: ja mam 21, mesiac po narodeni malickeho oslavim 22he narodeniny a manzel mesiac pred 36-te 🙂

miriamka
12. jan 2008

Ahojte,
Sandrika...vela oddychuj!
Luci...no moj maly tiez stale kopka a aj na brusku je pekne vidno ako poskakuje 😀

lucka0122
13. jan 2008

ahojte mamicky...takze zajtra ideme trhat to je nenormalne ako to boli dnes ma boli ale zatial len tak slabo ale dasno mam asi zahnisavene takze sa tesim ako mi ho vytrhne.....nech mam zo zubami pokoj..

sandrika
13. jan 2008

moja drž sa!

zmrzka333
13. jan 2008

Ahoj dievcata: nebola som tu cez vikend, bola som s manzelom vo Vysnych ruzbachoch. Bolo tam super ale doma je doma. Vsimla som si ze ste tu rozoberali vek? Ja mam 28 a moj manzel 33 a na babo sa velmi tesime.

tamilla
13. jan 2008

Ahojte,
Lucka drzim palec mne trhali vo stvrtok zub mudrosti a to trhanie nebolo take strasne, az ked odoznela lokalka tak to bolelo, ale rano ako znovuzrodena 😉 tak sa drz.

Pridam sa aj ja do odhalenia svojho veku - Ja mam 26 [ked sa naridi babo tak budem mat 27] a manzel ma 36 a babetka sa nevieme dockat.

ajkabezka
13. jan 2008

Ahojte tehulky, tak sme boli na sone v pondelok, ale male sa maskovalo pupocnou snurou, takze nic nevieme...ideme zas na kontrolne sono srdiecka- pry je vse OK 😅 len sa chce ujistit...a zkusime male zas odhalit...teda jak sa da 😉 ...nabuduci tyzden ideme na 3D sono tak snad sa to tam uz urcite podari odhalit 😵 shaname kociar, alůe jakosi sa nam nedari, uz druhy "padol", aj autosedacka nam utiekla zpodruk..chcem to stihnout do max marca- Danielko je o 6 tydnu skor, tak chcem mat vsetko v pucu 😒 🙂 prajem krasny den vsem

pupicek22
13. jan 2008

Ahojte babule!Tak som presla cez teoriu vodicak!Ja mam tiez vacok pod zubom a zubarka mi ide trhat v stvrtok....je to v poho ked mi da lokalku?Pocula som ze by sa nemalo?
😖.Bola som prvy krat na anatalnej triede,neviem ako sa to vola v anglicku.Bolo super....som sa rozhodla ze idem rodit do vody.Ako vy?

lucka0122
13. jan 2008

to je len lokalna anasteza tak sa moze ked uz sme po tretom mesiaci...boli ma to poriadne aspon panadol som si dala modry ze ten mozem jednu za den....ale pomohlo kymj som zaspala....zajtra mi drzte palce aby som to prezila...pa drzte sa....ja som mala v sobotu 23 a moj ide mat 29 vo februari...papa

monka.s
13. jan 2008

Ahojte tehulky,pripajam sa do skupinky,som v 28tyzdni,zvladam to pekne,okrem rastuceho ruska v ktorom mame maleho Lukaska,donedavna to mala byt este sarinka,ale narastol jej chvostik,je to krasny stav.Konecne sa dnes citim dobre,aj na mna doplahla chorobka,mam chronicky zapal dutin a ked to pride tak to stoji za to,najprv sa mi upchaju dutiny,slzia oci a nepomozu mi ziadne kvapky okrem nasivinu,uz som vyskusala asi vsetky,od morskych.....kadejake.Pit vela tekutin,hlavne to poctivo vylezat,lebo ked sa trochu citis dobre,staci ze ma ofukne a je to naspat,dnes dycham krasne,tak som rada,malutky je aktivny,kopka a vrti sa.V pondelok som bola na sladkej vode,tak to je brr,aspon pre mna,lebo necukrim,dopadli dobre.papa,koncim,dosiel mi milacik,ideme na oslavu.

loss
autor
13. jan 2008

monka vitaj medzi nami 🙂
Luci drzim palce u zubara
ja idem na kontrolu vo stvrtok som zvedava ako sme narastli 🙂

weroni
13. jan 2008

babulky zajtra morfologickyyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂)) hrozne sa tesim 🙂 😵

sandrika
13. jan 2008

monak aj mi budeme mať Lukaško 😀
wernni 😵
ja idem zas v utorok na 3D ak zajtra neskončím v nemocnici... 😒

miriamka
14. jan 2008

No mna caka 3D v nedelu,uz sa neviem dockat.Dufam,ze drobec bude aktivny tak ako teraz a pekne sa nam predvedie 🙂

sandrika
14. jan 2008

miriamka ahoj 😀
Dnes mi je dobre mám toho dosť vybaviť tak uvidíme ako..., ale k môjmu prvostupňovému dokymu iodem , aj tak tam mám výsledky z výteru

weroni
14. jan 2008

babyyyyyyyyyyyyyy, tak sme sa konecne dockali a vcera sa mimco prvykrat poriadne pohniezdilo vecer 🙂 tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 🙂 🙂 🙂 🙂

miriamka
14. jan 2008

Sandrika...tak sa u dokyho drz,najma nech ta prezrie ci je vsetko ok.
Weroni...gratulujem k prvym pohybom.Teraz budu uz len castejsie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre