Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

montinka
17. feb 2008

ahojte dievcata. Aj ja som planovala ze budem robit az kym ma nevypise doky na matersku a ze si este trosku nasetrime ale mily veduci ma vyhodil tak som dosetrila. Tak ja uz oddychujem teraz.🙂 no co uz aspon si mozem pospat vzdy ked to na mna pride.este skusam najst nejaku brigadu,ale zatial nic.☹ no nevadi nejako bolo,nejako bude ze?

anamor
17. feb 2008

duracelko - no ano lekar mi zistil skracovanie krcka maternica... zatial neviem definitivny verdikt, lebo ma pred sebou este navstevu rizikovej poradne, potom budem mudrejsie co dalej. Takze lekar mi zatial jednoznacne odporuca kludovy rezim, PNka, ziadna praca. Inak tiez pracujem v kancelarii ako ekonomka.

montinka
17. feb 2008

anamor dufam ze vsetko dobre dopadne.drzim palceky

loss
autor
17. feb 2008

anamor ked budes lezat tak bude dobre ja lezim lezim a zatial sa drzime

miriamka
17. feb 2008

Anamor...oddych urcite pomoze.Ja ked to tu tak citam ze uz skoro kazda ma problem,tiez cakam ze na dalsej pordni co mam 25teho mi doky nejaky najde 😒

sandrika
17. feb 2008

anamor neboj hlavne veľa lež s vankúšom pod zadkom, všetko bude dobre 😉

loss
autor
17. feb 2008

sandri a ty ako sa citis?Lukino kopka?

anamor
17. feb 2008

budem lezkat ako mi radite, co najviac sa bude dat. Miriamka neboj, niekto musi byt aj uplne OK, ja som tiez bola a zvrtlo sa to.... robila som vsetko - praca, domace prace, oddych, prechadzky, vsetko s ohladom na babo a jedneho pekneho dna to bolo inak. Ale dufam, ze vydrzime.

Kočky vy stale spavate na chrbte s vankusom pod zadkom?

ajkabezka
17. feb 2008

držte se děvčátka 😵 😵 ...v noci jsme moc nespali, tak jdem hajat s Danim 😅 😔 ..zítra se celá rodinka sejdem u dokyho- já jdu na cukr 😠 , a Peťovi se udělala jakási vodnatá hrča na lokti, tak s tím konečně jde za doktorkou 😖
taky jsme měli poradnu ve čtvrtek- Kuba jaksi moc moc roste 😅 😅 , doktorka byla překvapená, že je to teprve 25tt 😲 😕 , aj ju při poslechu srdíčka pěkně nakopnul 😀 😀 ... no a nožky začínají otékat, tlak leze hore, takže už začínají krizové dni ☹ , budu muset fakt jen sedět s nohama nahoře nebo ležet a nic nedělat 😒 ...no když to zvládnete vy, aj já to nějak ustojím 😅 😉 ...tak papa a dejte na sebe všechny pozor 🙂 😵

loss
autor
17. feb 2008

anamor ja este spavam neda sa povedat ze by mi to robilo zle
musim koncit pa

sandrika
17. feb 2008

lossik dnes ani nie zase máme doma jeden z tých hádkových dní, kedy pomne muž len ziape takže len tíško chudáčik počúva 😔
ahoj ajka

miriamka
17. feb 2008

Anamor...ved prave,skorej cakam,ze doteraz bolo vsetko ok a tiez sa to zvrtne.No uvidime na dalsej poradni,lebo zatial sa citim paradne 😉
Inac je dobre spavat stale na chrbte?Ved to sa neodporuca 😒

sandrika
17. feb 2008

miriamka do 87 mesiaca je took ja spávam takže do 32 tt sa nemusíš báť

anamor
17. feb 2008

ved prave, ja tomu miriamka nerozumiem ma sa spavat na lavom boku,nie? tak ako mam mat vyssie zadok? inak mne to nikto nekazal, iba co som citala na nete od bab...
miriamka - ja som v stredu na poradni povedala dokymu, ze sa citim velmi fajn 😒 a potom objavil toto...

miriamka
17. feb 2008

Aha...ja sice zaspim na boku,ale v noci automaticky idem na chrbat lebo mi to je tak pohodlne

montinka
17. feb 2008

Jej sandrika ahoj. konecne si tu. ako sa mas? uz si doma?

anamor
17. feb 2008

ja sa v noci prehadzujem z prava do lava, na chrbat a tak. Alenajradsej by som spinkala uz na brusku 😉

sandrika
17. feb 2008

monti nie naj ,ale zvládam som doma 2 tt 🙂

montinka
17. feb 2008

anamor mne doktorka poradila spavat na nizsom vankus a nohy si vyvysit ale spavala som tak asi iba prve tri mesiace aby som zase nepotratila no spavala sa mi zle a tak uz spavam na boku,hadam sa uz nic zle nestane.

weroni
17. feb 2008

sandri: ahojcek 🙂 drz sa 🙂

miak
18. feb 2008

ahojte 🙂

loss
autor
18. feb 2008

ahojte
vysledky su stale take vysoke,zatial neviem co bude dalej doktor je na operacke ked sa dozviem dam vediet
myslite na mas pa

montinka
18. feb 2008

ahoj loss drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo

sandrika
19. feb 2008

cavte babuľe dnes je krásny deň hlavne, že mi je dobre v nedelu nebolo ani vera ,ale dnes je super zajtra začínam 31 tt takže ešťe 7týždňov a bude to v pohode 😉 držkajte sa

anamor
19. feb 2008

sandrika hlavne ty sa držkaj 😉

duracelko
19. feb 2008

Ahoj Sandra. Hlavne rob to co ti doktori prikazali, lezkaj s vylozenymi nohami a oddychuj.... a z manzela si nic nerob. to vies chlapy... nikdy nas zeny nepochopia, su proste z Marsu a my z Venuse.... oni ani netusia co my zeny musime vytrpiet pocas celeho tehotenststva a pri porode....

montinka
20. feb 2008

veru veru nechapu to ti chlapi nasi.najvacsia zasluha je pre niektorych hlavne to ze drobceka splodili. no veru! ale to ostatne ich uz(podaktorych) nezaujima.ale to si netreba vsimat

montinka
22. feb 2008

teda vy ste ma tu nechali samu? to ste uz vsetky presli do tretieho trimestra? 😕

pampuliacik
22. feb 2008

ahoj montinka- tak sa pripajam ja 😀 ja som urcite este druhy trimester, len tu tak casto nechodievam. mozem sa spytat ako sa citis fyzicky? ja mavam , ani neviem ako to nazvat, nafuknute brusko, aj dnes, je hrozne napnute a neviem ci to je len nepsravnou stravou alebo cim.. mam dojem ze to tak nie je vzdy. pomaly sa ani zohnut nemozem... je to normalne baby? ☹ ?

montinka
22. feb 2008

ahoj no ja sa dnes citim dobre no celu noc ma bolelo brusko to asi z fazulovej polievky a preto ze ma dobre zduvalo. nafuknute brusko mavam aj ja vtedy ked by som rada prdkala( pardon ale musim to napisatň a nejde mi to. to neznasam potom ma boli cele brusko. a s tym zohybanim no uz to pomaly ale isto zacina robit problemy aj mne. ale zatial sa to da

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre