Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

miriamka
5. feb 2008

No podla mna ta slzicka ked uz bude po tom vypadne...mne vypadne vzdy ked na ultrazvuku vidim maleho,proste sa neviem vtedy ovladnut to pride uplne samo.

weroni
5. feb 2008

miriamka: aj ja si myslim. Ja som sa rozplakala od stastia uz viacerokrat:
1.) ked som nasla dve ciarky - to som uplne nechapala a cely den som revala od stastia 😵

2.) ked som dostala vecicky pre babo a uz som si predstavila ako ho budem do toho obliekat... 😵

3.) ked sa mimco prvykrat zahemzilo - to som sa najprv zacala rehotat od radosti a potom hned plac 😅

miriamka
5. feb 2008

No v tychto chvilach som aj ja plakala...najma ked som videla // na teste,to som plakala od stastia 🙂

weroni
5. feb 2008

miri: veru veru, tie dve ciarky to bolo nieco co som este nikdy nezazila 😵
fakt som nikdy predtym tak neplakala od stastia
Mala som asi hodinku kym mi mali zacat dalsie hodiny a prist dalsi studenti tak som po 5-tich minutach cumakovania na ten test zo zachoda vstala - okamzite letela do auta a sla za manzelom domov 17 km ukazat mu to 😅 cez slzy som skoro nic nevidela, keby ma vtedy zastavili policajti tak mam po papieroch asi 😅 😝
a celu cestu som len dakovala Bohu 😵

miriamka
5. feb 2008

Ja ked som nasla // som hrozne plakala a dakovala tatinovi ktory mi minuly rok zomrel ze nam poslal anjelika 😵

weroni
5. feb 2008

miriamka: 😵
inac ti musim povedat ze uz teraz z 3D utz je vidno ze malicky sa na teba hrozne podoba 😵

miriamka
5. feb 2008

Si zlata...niektory hovoria ze sa podoba na manzela,niektory ze na mna...ale zase vela ludi si mysli,ze sme s manzelom surodenci ze sa tak podobame 😀

weroni
5. feb 2008

miriamka: v kazdom pripade je hrozne zlatucky, Boze, to je neuveritelne ze uz na tychto ultrazvukoch je to tak rozoznat, ten nostek ma hrozne chutnucky, na vybozkavanie 😀 😉 🙂

miriamka
5. feb 2008

Weroni...veru,uz sa neviem malickeho dockat,a som rada ze na 3D nam tak pekne ukazal tvaricku 🙂

weroni
5. feb 2008

miri: ja ked sa to moje zradielko male pohemzi tak ho este milionkrat viac lubim a najradsej by som ho vytiahla vtedy z bruska, vybozkavala a strcila naspät nech si dalej vychutnavam pohyby 😀 😀

nas caka 3D v pondelok tak sa hrozne tesim a dufam ze sa nam tiez pekne ukaze 🙂

no ja idem troska lahnut a urobit rizoto, od tretej potom ucim, tak krasny zvysok dna prajem 🙂
drzkajte sa obaja 🙂

pupicek22
5. feb 2008

Ja len tak na skok....ako???
Ja valim na autoskolu🙂....dufam ze mi ten instruktor nervy nebude dnes robit... 😖

loss
autor
5. feb 2008

weroni niekedy je malinka velmi kludna ale potom skacka a to uz je super
zalezi to asi aj aky je den ked prsi myslim ze su viac ospale

miriamka
5. feb 2008

Loss...veru,deti asi reaguju na pocasie aj den a noc.
Inac Loss,ako si na tom s vybavou,uz mas vsetko nakupene?

elenita
5. feb 2008

Ahojte babulky, asi sa k Vam pridam 🙂
loss, ako sa Vam dari....?
Ozaj, co sa tyka vybavicky, my nemame kupene este takmer nic.....stvoro dupaciek, dvojo bodyniek, dve ciapocky, dva kabatiky.......no ale to treba vydelit dvoma, kedze cakame dve 😀
Inak vobec nic....a ani si neviem predstavit, co vlastne vsetko treba kupovat......... 😕

miriamka
5. feb 2008

Elenita...niekde tu koluje taky zoznam veci,ja som ho vytlacila a teraz proste odskrtavam 🙂

elenita
5. feb 2008

miriamka, a kde to asi tak koluje? 😕 😅
Inak a co napr. perinky a zavinovacky? 😕 Kupujete?

miriamka
5. feb 2008

Je tu niekde taka tema,tusim vybavicka alebo tak nejako sa vola...ked ten zoznam najdem,poslem Ti ho.
Ja zavinovacku kupujem,je to moje prve mimi,takze asi ju pri manipulacii na zaciatkoch vyuzijem.Neskor to budem pozivat ako prikryvku nakolko je len na suchy zips a ked sa otvori je z toho prikryvka 80x80 cm.

elenita
5. feb 2008

miriamka, dik 🙂 . Inak a ako je to v porodnici, tak ich balia do tych nemocnicnych zavinovaciek? Ci zavisi od porodnice?
A este ma napadlo, Vy chodite niekam na predporodnu pripravu?

miriamka
5. feb 2008

V nemocnici svoju vybavicku nepotrebujes,oni ich oblecu aj daju do takej zavinovacky...Ty potrebujes potom len v com si babatko odnesies domov.
Ja na predporodnu pripravu nechodim,ani chodit nebudem...u nas porodnica nie je,najblizsie je v BA a tak tam pojdem az rodit.Nejako to zvladnem,ved aj ine to zvladli bez pripravy 🙂

elenita
5. feb 2008

miriamka, ja by som nic nechcela zanedbat....u nas sa robi ta priprava cca od 20tt, tak uvidime....ale som na rizikovom, takze neviem ani, ci by som tam vobec mohla cvicit....a navyse, manzel by ma musel vozit....no, uvidime.....
A dik, ze si sa ozvala, idem ja na chvilu off 😉

montinka
5. feb 2008

dievcata naozaj nepotrebujeme vybavicku do nemocnice? ja mam v tehotenskej knizke zoznam ake veci si mam vziat do porodnice pre seba a aj pre babatko

miriamka
5. feb 2008

Montinka...co ja viem,tak vybavicku pre babatko treba na odchod z nemocnice,tam ho oblecu oni.

montinka
5. feb 2008

hm vsak uvidime casu dost sa nad tym trapit.🙂

montinka
5. feb 2008

Inak vy sa mate super ked sa vam uz drobci hybu aspon viete ze sa maju dobre. och ja si este budem musiet dobre pockat

miriamka
5. feb 2008

No je krasne drobceka citit,este chvilku a uz aj ty budes pravidelne citit 🙂

montinka
5. feb 2008

naozaj?🙂 super uz sa neviem dockat. hm 14.2. idem na poradnu potom by ma mohol doktor uz objednat na sono. uz by tam mohlo byt vidiet co to bude vsak?

miriamka
5. feb 2008

No nam v 20tt uz povedal ze je to chlapcek,a potom v 24tt nam to na 3D potvrdili 🙂

montinka
5. feb 2008

hm u nas nemaju 3D

miriamka
5. feb 2008

Ani u nas...bola som v Hlohovci.

montinka
5. feb 2008

aha za to sa plati vsak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre