Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

kika82
7. jan 2008

ahoj volám sa kika a som tu nová. som v 18tt. ešte zatial som necítila žiadne pohyby ☹

miriamka
7. jan 2008

Luci,mas krasne brusko.Aj to moje zacina pomaly pekne rast 😵 😵

babulina
7. jan 2008

kika,este mas cas, ono to pride aj kludne po 20tt tyzdni, ja ako prvorodicka som ani netusila ze to je ono, az lekarka ma upozornila, ze to zvlastne zblnkanie je kopancek 😉

kika82
7. jan 2008

no to si ma potešil lebo zatial som cítila len také žblnkotanie a neviem či je to žalúdok alebo miminko.. je to moje prvé tehotenstvo, všetko je také nové...

kika82
7. jan 2008

chcela som napísal potešila 🙂

sandrika
7. jan 2008

bolo to miminko 🙂

graziela
7. jan 2008

Ahojte,
ja som mom v 17tt, zajtra zaciname 18tt... mam uz doma jednu takmer 5 rocnu slecnu....v pol. juna cakame teda dalsieho drobceka...prekvapuje ma, ze mnohe pisete,ze uz v takom skorom stadiu viete, ci to bude chlapcek al. dievcatko. My sme sa chceli s manzelom najskor prekvapit, lebo pri 1.teh. sme vedeli, ze cakame sasku, no a kedze toto bude nase asi posledne mimi, chceli sme mat prekvapko. Ale nakoniec to asi predsa len nevydrzime, o mesiac mam ist na sono, to budem v takom 21-22 tt, tak mozno neudrzim moju zvedavost na uzde ... ALe nechame si to len pre seba 🙂)))))) aspon jedno tajomnstvo 🙂)

babulina
7. jan 2008

my sme vedeli pohlavie skoro kvoli tomu ze som bola na amnio v 18tt a hned sme mali vysledky, ale povodne som chcela tiez mat prekvapko len manzel bol nedockavy a opytal sa pri genetike ako to vyslo, tak vieme ze to bude princezna 😀

sandrika
8. jan 2008

Graziela a babulina ja by som nevydržala 😀 ,hrozne som to chcela vedieť.. 😵

miriamka
8. jan 2008

Ja by som baby tiez nevydrzala,hned sme boli s manzelom rozhodnuty ze sa drobec nebude hanbit a ukaze,chceme vediet co je 😉

kika82
8. jan 2008

ahojte baby mne povedali že to bude dievčatko čo si myslím že je ešte skoro.. už sme sa s "nou" začali rozprávat že naša malinka a tak, to bude ale prekvapko ak vylezie malý červíček!!!

graziela
8. jan 2008

Ahojte, no sranda bola, ked sme sa pri nasom 1.mimi cely cas az do takmer 7. mesiaca prihovarali brusku v muzskom rode(mali sme vybrane meno po manzelov JURKO), proste manzel tuzil po naslednikovi a mna ani nenapadlo, ze to moze byt princezna. No ale porom nam uz konecne dr. prezradil, ze to bude dievcatko a chvilku mi tvrvalo, kym som sa na to preorientovala (myslim len tym, ze Jurko sa zmenil na Sasku)...
Prvykrat sme teda aj my boli taki nedockavi, ze sme to hned chceli vediet, ale nam to aj tak celkom neskoro dr. prezradil, skor vraj nebolo dobre vidiet. No ale asi to aj tak nevydrzime..... 🙂 🙂 🙂

zuzkazrzka
8. jan 2008

ahojte, som tu dnes prvy krat. Som na zaciatku 22 tyzdna.Bola som cez sviatky chora a moja lekarka ma vystrasila, ze sa mohlo nieco stat babatku, kedze citim pohyby sporadickejsie. bola som teda za znamym lekarom a ten mi povedal, ze je to hlupost a urobil mi ultrazvuk. Babo je v poriadku a vra´j to je na 80% chlapec. tak sa velmi tesim. Moja polovicka sa velmi tesi na pokracovatela rodu 🙂 aj ked tuzil povodne po dievcatku 🙂 no hlavne nech je zdrave

sandrika
8. jan 2008

zuzka to je super, že je drobček v poraidku, to je hlavné... 😉
a vitaj medzi nami...
Choj aj na tému spoločný termín, tam je názov témy máj 2008 a pridaj sa k nám 😀

kika82
8. jan 2008

prosím o radu, nemože sa dietatku nič stat ked som chorá?? mám chripku.. ☹

loss
autor
8. jan 2008

zuzkazrzka vitaj nedzi nam som rada ze sa vam dobre dari 🙂
kika 82 aj ja som bola chora ak mas teploti daj si paralen a kup si homeppaticke lieky myslim, ze sa volaju paragripe nejak tak su super su take cmulacie,uz si dost tehu takze babatko je OK len je trochu vycerpane ako ty 🙂

pupicek22
8. jan 2008

Ahojte tehulky!Aj ja by som sa rada pridala do maj 2008 a nemozem to najst!Mozte poradit?Dakujeeeem

kika82
8. jan 2008

loos dakujem pekne za radu. chuda to moje malé v brušku tam musí mat ale otrasy z toho mojeho kašlu.. musím sa dat dokopy..

sandrika
9. jan 2008

Chod do základnej témy nie tehotenstvo, ale spoločný termín a tam si nájdi Máj 2008 II , lebo už máme dvojku 😉 budeme ťa čakať. Vitaj medzi nami. Gratulujem k miminku

zuzkazrzka
9. jan 2008

kika82, neboj sa, ja som prekonala cez sviatky v 20 tyzdni chripku, vysoke horucky a kasel a je vsetko ok. Dokonca som brala antibiotika a paralen a sirup na kasel (Hedelix). Moj porodnik povedal, ze v tomto stadiu tehotenstva, teda v druhom trimestri, to neskodi babatku. Samozrejme, ze to nie je ani to najlepsie ale nemusis sa bat. Daj sa dokopy, drzim palce.

kika82
9. jan 2008

ahoj dievčatá pekný den.. ja vám tak závidím že už viete čo budete mat.. niežeby to bolo bohvieako doležite ale určite poznáte tu zvedavost. som už nedočkavá, neviem sa bábatka dočkat, no zároven mám aj obavy či budem dobrá mamina, ved ja som tak maximálne držala na rukách kamarátkino miminko. bývam v prahe a ked idem do poradne pripadám si ako školkárka, mám 25 rokov a tu su tehotne ženy tak okolo 30 až viac.. 😉

miriamka
9. jan 2008

Kika...neboj,coskoro sa to aj Ty dozvies.A vek 25 je idealny na prve babatko! 🙂

kika82
9. jan 2008

mala by som to vediet 28. januara. už sa neviem dočkat, hlavne nech su naše miminka v poriadku

graziela
9. jan 2008

Ahojte,
Kika, co sa tyka veku, naozaj si v najlepsich rokoch, kedy priviest babatko na svet. Ja som mala 25 rokov, ked sa mi narodila 1.dcerka a teraz uz mam pomaly 30 (v juli) a naozaj to telo uz citi. Uz to nie je veru take ako kedysi pred par rokmi. Psychicky to mozno zeny v pokrocilejsom veku znasaju lepsie, maju uz vybudovanu karieru, buducnost zabezpecenu, ale to vobec neznamena, ze aj 20- rocne baby nemozu byt perfektne maminy.
Takze sa vobec neobavaj, uvidis, ako ti to potom pojde pekne vsetko "od ruky" 🙂

kika82
9. jan 2008

ahoj graziela to dufam že sa do toho dostanem. ved už bolo na čase, manžel už dietatko velmi chcel ved už na to má aj vek ( 31 🙂

sandrika
10. jan 2008

Ahojky tehuľky , dáko to tu zanedbávate 😉

gabikar
10. jan 2008

Dobre ranko, vidim ze tu rozoberate pohyby a vek 🙂 Ja mam pocit, ze mimi uz citim, predpokladam totiz ze creva si poznam, kedze s nimi zijem dlhsie ako s mimi v brusku 😀.
S tym vekom je to trosku zvlastne, myslim si, ze vek prvorodiciek sa naozaj dost posunul, aj ja budem mat onedlho 31r., ale citim sa uplne v pohode, mozno je to tym ze nemam s cim porovnat, kedze som nebola tehotna skor.. ale je mozne, ze ked sa zadari v 35 - ke dalsie dieta, tak budem hovorit, ze je to ine ako v tej 31-ke, tak ako pisala graziela, ze v 25- ke tehotenstvo prezivala uplne inak ako teraz, skoro pred 30-kou.
Ale co vek, ako vek hlavne, ze nam mimi krasne rastu 🙂

loss
autor
10. jan 2008

ahojte babulky
tak ako sa mi mate?
kika82 ja budem mat v lete 34 som po 2potratoch a velmi sa na malicku tesime,mam aj obavy ci to zvladnem ale neviem sa dockat kedy sa narodi
myslim si ze v kazdom veku ma tehotenstvo svoje caro a aj svoje nevyhody,kazdopadne deticky sa na svet nepytaju je to len na tych ludoch co su spolu a verim tomu ze tak ako ja alebo ina mamina ktora ma babo v 30-ke,tak i 20 rocna moze byt dobrou maminkou ked si to babetko zela a pocali ho z lasky
a tak ako pise gabikar hlavne je ze su drobcekovia zdravucky a maju sa k svetu 😵

sandrika
10. jan 2008

ja idem mať v apríli 24 a manželmá 34
Gabi môžu to byť pohyby určite 😉
Caves lossik ja celkom fajn, konečne som sa o čosidlhšie vyspala....takto ujde a ty moja ako?

kika82
10. jan 2008

ahojte dievčatá 🙂 ja som sa normálne až teraz zobudila.. v noci som zaspala o pol druhej, trápi ma taký kašel ako svet, už som z toho zúfalá.. včera som pozerala nejaký program a ukazovali miminka, ja som sa normálne rozplakala. som teraz taká citlivka, je to so mnou na nevydržanie 😀 ahoj sandrika ty si z BB?? ja som z brezna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre