Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

montinka
22. jan 2008

Sandrika a co su to tie triple testy?

weroni
22. jan 2008

sandrika to mas super ze sa so svojim Lukym mozes rozpravat tak ze mu mozes vraviet menom 🙂 ja - kedze moj drahy trva na tom prekvapku - som odkazana len na rozne pomenovania 🙂 je to moje zlaticko, dietatko moje, babenko ale najviac som si vsimla ze sa mu prihovaram "macko, macicek moj, pokladik moj, chrobacik a tak" 🙂
sandrika inac kam pojdes rodit uz vies?

sandrika
22. jan 2008

Weroni asii do Zvolena ja tam nadštandartná izba a ja by som chcela mať muža pri sebe, ale ak v deň pôrodu nebude voľná tak v BB, je to chlapček tak si ho potajomky volaj menom ak máš vybraté. Ja hovorím Lukymu stále Luky 😀
Montika zoberú ti tšímlen 1 skúmavku jrvy z ktorej zistia či mádrobec , rázšťep, dawnov syndróm , alebo iné postihnutie, tieto testy zvyknu vychádzať dobre

montinka
22. jan 2008

ach naozaj. no dufam ze vsetky krvne testy budem mat v poriadku. aj teraz 28.1 idem na krv ale to asi nebudu este tie triple testy.

weroni
22. jan 2008

sandri: ty si si taká istá tým chlapcom? a preco som potom tak hrozne oskaredela? tak to musí byt riadny fesák 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hej, tu nadstandardnu ti schvalujem, chapem ze chcete byt spolu - my sme to tiez najprv planovali ale kedze samotny porod do vody vyjde 5000 a ideme stavat tak kazda koruna bude dobra a tie 4000 co usetrime na nadstandardnej sa mozu vrazit do domceka... aj ked ma to mrzi lebo tiez by som chcela aby bol manzel s nami hned od zaciatku - ale zase na druhej strane si zober ze tie 4000 by este neboli az take hrozne ale to su len tie styri minimalne dni co tam pobudnem ak bude vsetko ok, nedajboze keby boli nejake komplikacie tak by sa to mohlo vysplhat na inu palku... ☹ no sak uvidime co este dovtedy bude, ale tiez je nadstandardna izba moj sen 😵

hanculka
22. jan 2008

ahojte prosím poradte mi kamoška je tehotna a ma teplotu môže brať paralen? alebo čo môže brať pri teplote?

weroni
22. jan 2008

hanculka: v ktorom je tyzdni? ja som mala teplotu v nejakom 14-tom tyzdni to som uz mohla - ale vraj je lepsi dat si panadol - je to to iste ako paralen ale setrnejsie k zaludku, tazko inac povedat lebo jedna lekarka mi povedala ze tam kde je paracetamol v ziadnom pripade nie a dve povedali ze paralen je jedine co si mozem dat 😠 tak neviem

montinka
22. jan 2008

aj ja som pocula ze paralen sa moze

montinka
22. jan 2008

rozlucim sa ja uz ahojte a dobru noc potom

sandrika
22. jan 2008

Dobrú noc, ak je po tretom mesiaci tak paralen môže

ajkabezka
22. jan 2008

Ahojte holčičky, já jsem byla často nachcípaná na začátku a doktorka mi hovorila, že ok paralen možem- maximalně 5 za den jen při teplotách nad 38 😉 ...Jdu uložit Dandiho tak se hned rozloučím 🙂 - buďte silné a statečné pro svoje miminečka 😉 😉 😉 - obdivuju vás za to, co jste prožily 😲 😲 ....DRŽTE SE!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

weroni
22. jan 2008

babulky, ktorym sa uz babenka hemzia dost dlho - je normalne ze su dni ked sa mimco hemzi ostosest a zase naopak take kedy "oddychuje"? lebo dneska ma moje malicke asi nejaky utlm alebo co... neviem ci ho vcera tak zmorili tie decka 😅

pupicek22
22. jan 2008

Moje tiez...take dva dni uplne zive sa mi hemzi ako keby tam mal party a potom den spi...oddychuje po namahanon dni plnom vytlacania maminho pupku von 😀 😀 😀

weroni
23. jan 2008

pupicek 😀 😀 😀 no ja totiz neviem ze ci toho mojho drobceka vcera vydesili moje pochody criev (lebo co sa mi vcera dialo v traviacom trakte tak to bola hroza, chuda male muselo byt riadne vydesene 😅 zblnkoty a pukoty vetry teda lepsie povedane uragany 😀 😀 😀 no a nakoniec ma prehnalo hroza...

verulka
23. jan 2008

weroni, je to uplne ok...my mame total nocneho vtaka 😀 kedy budes vediet pohlavie?

miriamka
23. jan 2008

Verulka...mz mame tiez nocneho vtaka,vtedz sa mi cele brusko vlni 🙂

sandrika
23. jan 2008

weronijeto úplne v pohode môjmalýLuky sa hýbe od 16tt alen posledné 4 dni aj cez deň predtýmlen v noci a zistila som to len prei tých prebdených nociach.....

Verul weroninin muž nechce vedieť pohlavie...

ja som jej aj tak povedala, že to je chlapec

Inak weron stále si mineodpovedala či ti viacide chuť na mäso, syry, alebo skôr na sladké hm?

Ahoj Ajka 🙂

pupicek22
23. jan 2008

N o ja tiez vetry,ale mozem spokojne povedat,ze je to ovela lepsie teraz ako to bolo na zaciatku.To boli uragany ale zeby na zachod?To nie...takze ma casto velmi bolelo brusko 😖.Teraz je lepsie.Ja zboznujem ked mi maly vyvadza v brusku 😀

ajkabezka
23. jan 2008

Ahojte dneska 🙂 aj náš Kubinko v noci blázní- minule mně tak nakopnul, že mně to probudilo a až jsem se lekla, že se něco děje- asi se mu něco zdálo a vyletěla mu nožka 😀 teď mi asistuje při psaní 😵taky je mi nepopsatelně krásně, když cítím, jak se vrtoší a rozcvičuje 😀 😀 😀 vyrazili jsme dole do města- byli jsme s Danim v Pizzerce na výborný lososový salátek, tak je nám všem fajn 😉 dnes jsem "něco" nakoupila pro Kubíčka 🙂 🙂 , aj takové suprácké minipiďi botasky "Najky"tak peru a žehlím, Dani čučí na Krtečka 😎 hezký den plný radosti z mimineček a jejich pohybu přejí DKA

sandrika
23. jan 2008

ja mávam väčšinou v noci cez deň si dávam bacha čo zjem no pri TV už tak nie včera som zjedla kopu sušených marhúl a baby to bola hrúza celú noc, až ma to bolelo...

loss
autor
23. jan 2008

co je dnes nove?

pupicek22
23. jan 2008

No mi sme zacali robit izbicku a na buduci tyzden ideme nakupovat vecicky atak....sa tesiiiimm 😀

ajkabezka
23. jan 2008

pupice:nakoupila jsem plnou kabelu minivěciček 😵 😵 ..už jsem zapoměla, jak jsou miminka maličká 😅 ...a tak jak žehlím, sama pro sebe se usmívám jak přiblblík 😀 , ale to mi vůbec nevadí, protože se moc těším, až je budu Kubíčkovi oblíkat 😵 😵 , aj si představuju různé kombinace a přikládám a odkládám a kombinuju... 😉 🙂

pupicek22
23. jan 2008

To ja sa uz neviem dockat!!!My zaciname nakupovat az terazz 🙂.Ja tiez niekedy pristihnem samu seba v takych priblblych situaciach,ze sa zacnem normalne nahlas rehunit 😀 😀 .Vsak to urcite poznas ajkabezka 😉.Ja mam v poslednych dnoch zachvaty tancovania...nahata sa natieram mlieckom po spalni...keby ma niekto videl tak ma poslu na vysetrenie 😀 😀 😀

ajkabezka
23. jan 2008

aj já bych asi podle některých důkladné vyšetření potřebovala tak třikrát do týdne 😀 😀 😀 já zas s Danielkom tancuju, jak něco hraje, tak řádíme "všichni tři" a když je doma tatínek tak -jak říká Dani "ceuá jodina" 😀 😀 😀

pupicek22
23. jan 2008

He he he...to znie pekne 😀.
Ja by som si nieco dala,ale neviem co....porad 😀 😀

ajkabezka
23. jan 2008

no a navíc máme věci ještě po Danim, takže jen vyperu a vyžehlím.. 😉

pupicek22
23. jan 2008

😀

pupicek22
23. jan 2008

Ja sa nudiiiiiiiim....pomooooooc 😅

ajkabezka
23. jan 2008

poď mi pomoct pověsit, co právě dopralo 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre