Čo sa deje v druhom trimestri tehotenstva?

loss
1. nov 2007

verulka tema je na svete tak napis nieco ty mas s tym skusenosti 😵

tete
4. sep 2008

ahojky zabka 🙂

zabka
4. sep 2008

Ahojky tete, tak ako sa citis? Este nevies pohlavie?

tete
4. sep 2008

no citim sa celkom fajn, ako kedy, ale v noci je to hroza, neviem si najst miesto, vsetko mi vadi....a pohlavie nevieme, ja to ani nechcem velmi vediet, ale mangel otravuje...mne to je jedno, len nech sme zdraví... a co vy ako sa mate, a uz viete co bude???? 🙂

zabka
4. sep 2008

NO ja mam tiez problem v noci, musim ist aj 2 krat na WC a potom mam problem zaspat a ked konecne zaspim musim vstavat do prace 😝 ... Mne je tiez jedno co to bude hlavne aby bolo zdravucke, zatial pohlavie nevieme ale v pondelok budem vediet, lebo ideme po vysledky z odberu pl.vody, tak dufam ze vsetko bude ok...

tete
4. sep 2008

preco ti robil odber????

zabka
4. sep 2008

Mali sme zle vysledky AFP testov, podozrenie na daw.syndrom... 😔

tete
4. sep 2008

ooooo 😕 to ma mrzi, neboj bude dobre, drzm palceky...to boli tie testy geneticke????

zabka
4. sep 2008

ANo tie testy to boli co sa robia v 16tt....Ja tiez verim ze budu dobre 😵 ... Ale dakujem 😉

tete
4. sep 2008

aha, ti ja uz mam za sebou, len sa snaz mysliet pozitivne, ja viem ze sa mi to lahko vravi...ja som tiez hlupa, lebo si vsetko pripustam, a myslim vela krat na to najhorsie, a vobec to nie je treba, a skodim tym nie len sebe ale hlavne babatku...tak hlavy hore zabka 🙂 .....a co kopanie?????

zabka
4. sep 2008

NO vcera neviem co sa dialo ale uplne cely den bolo malicke take akcne, kopkalo az do vecera az som mu dohovarala ze ved musi aj spinkat.... 😵 😵

tete
4. sep 2008

no ja zas musim povedat ze nase ani nevyvadza...az sa niekedy bojim....ja to citim ako take mrvenie, alebo co..ja neviem 😒

zabka
4. sep 2008

NO ved ani moje nevyvadza kazdy den, ale vcera sa teda prekonavalo... No mne da sem tam aj poriadny kopancek, ale je potvora lebo ked prilozim ruku nic, ked dam prec tak kopne... Tak potom len sledujem ako mi to skace na brusku... Nie to sa neboj, uvidis o chvilu az ti bude chybat ze bolo take kludnucke... 😉

tete
4. sep 2008

no tak to dufam, mangel stale pocuva na brusku ci nieco pocut, stale mi hovori ze to tm zblnka, niekedy viac niekedy menej 🙂

zabka
4. sep 2008

Posiela bublinky 🙂 .... Na tom 3D ci 4D si uz bola?

tete
4. sep 2008

nie u nas to ani nerobia myslim ze najblizsie bud Zvolen alebo banska Bystrica, a ty chces ist?

zabka
4. sep 2008

No hej planujem ist po vysledkoch v pondelok sa hned objednam tak som zvedava...My to mame kusok nejakych 20km od nas... 😵

clarissa
4. sep 2008

baby pozeram ze tu pisete o tych testoch v 16.tyzdni afp...mne este pred tym robili tie PAPP testy,tie mam ok ale aj tak neviem naco su 😕 ??? a neviete kolko sa tych skriningovych testov v tehotenstve robi?

vlalu6it
8. sep 2008

ahojte zlaticka,,,ja idem zajtra na testy dawn.syndromu,rano na krv a poobede na sono,,,tak som zvedava,,,,je to sice mala pravdepodobnost nakolko mam len 24 ale aj tak,,,dufam ze to bude ok,,,,

zabka
8. sep 2008

Takze vysledky z odberu pl. vody mame v poriadku malicke je zdravucke a cakame dievcatko, takze som strasna stastna ze vsetko je ok.... 😉
Vlalu6it ja mam tiez 24 a vysledky z krvi na daw.syndrom sme mali zle, mali sme podozrenie na DS, preto sme museli postupit odber pl.vody ale nastastie je vsetko v poriadku... Ale neboj vsetko bude v poriadku oni tie testy vedia niekedy poriadne vystrasit... 😵

tete
9. sep 2008

zabka ahojky....som rada ze testy dopadli dobre...a k tej babe gratulujem, ako sa bude volat???
🙂

vlalu6it
13. sep 2008

tak tie testy na daw.syndrom dopadli dobre ,,nemame ziadne predpoklady ani naznaky,,,sme strastni,,,,je neuveritelne ako to nase zlaticko rychlo rastie-14tyzden-o dva dni ideme na dalsiu prehliadku ku gynekologovi,,takze je to este skoro na pohlavie,,,co uz ked mi dal ten termin tak skoro,,,no,,,ale ked my sme uz tak nedckavi,,,,

zabka tak to je dobra sprava ze ten odber dopadol ok a vsetko je v poriadku,,,drzim ti prstiky aby si to vsetko zvladla ,,,cmuky

loss
autor
14. sep 2008

caute maminky

nakukla som sem a som velmi rada ako sa vam dari a ako vam rastu bruska ja uz len spominam na druhy trimester bol najlepsi z tehu tak si ho krasne uzite my mame dnes 4mesiaciky ozaj to leti 😵

vlalu6it
15. sep 2008

tak ja neviem,,,niekto pise ze druhy trimester je fajn,ale u mna je to no neviem,,,ja som v prvom mala vsetko ok ale teraz som velmi slaba a stale mi je zle,,,vlastne len od16-do sameho rana a tak potom doobedie len prespim,,,ale dufam ze sa to zmeni a ja sa vratim do prace ---strasne sa uz doma nudim 7tyzden,,vau..dobre co??? 😝

zabka
16. sep 2008

Dakujem vam, no este neviem ako sa bude malicka volat, nevieme sa rozhodnut.... 😉 A ako sa citite? Mne sa nechce rano vstavat do prace ... 😝

jaja257
16. sep 2008

ahojky,
mozem sa pripojit?

vlalu6it
16. sep 2008

ahojte moje,,,,my sme boli dnes na dalsiu prehladku u gynekologa a je uplne vsetko ok nic n´mi nechyba a vsetky testy su vynikajuce,,,, 🙂 som rada,,,malicke je zdravucke a dokonca nam zamavalo,,,lekar tvrdi ze je to darcek pre maminku ale moj bobo tvrdi ze nie to jemu,,, 😠 tak neviem ,neviem,,,,pohlavie stale nevieme ,,,sme smutni,,,,ale ale,,,
tak sa mame dobre a tak je vsetko v poriadku az nas od dobroty lekar supol do nemocnice,,,skoro sa mi oci prevratili,,,,ze aby som si odychla,,,ze doma mi to asi neprospieva,,,hehe,,,ale nie to len koli tomu ze mi je stale zle a som muchovsky slaba,,,ale no,,,saaaaak talianske nemocnice su ako hotelove izby,,,neraz som tam uz oddychovala,,,a ak budem dobra tak dostanem aj darcek od bobika,,,tak kto by nesiel co????
zajtra si urobime termin,,,a potom vam budem od nudy pisat este castejsie,,,ok???? 😀

zabka ja by som si to s tebou vymenila,,,mne je rano uplne skvele aj na obed aj by som mohla tancovat na mna to vsetko zle prichadza az okolo 16,,,a to do sameho rana,,tak vidis,,,u kazdeho je to individualne,,,,radsej by si bola tak dlho doma ako ja????nepis ano,,,lebo naozaj to nieje ziadna slava,,,ver mi,,,
pozdravujem vas vsetky a drzkajte sa,,,ja to mam sice este daleko termin na 18marec,,,fuha,,,ale mam toho uz dost,,,aj tej zdravej stravy,,,ja to sice moc nedodrzujem,,,hranolky a hamburgery a milujem cipsy ,,,no ale na druhej strane sladke nemozem ani citit,,,,,tak si doprajem aspon slaneho ,,,no a aj kolu,,,sem tam,,,ale som slubila ze sa polepsim xixi,,,po tehotenstve 😉

vlalu6it
22. sep 2008

teda baby to tu vobec nik nechodi????druhy trimester chcete preskocit????ach jaj,,, 😢

zabka
22. sep 2008

Ahojky vlalu6it, super ze vsetko je ok.... Veru akosi sem vobec nik nechodi..... 😖

skybaby
22. sep 2008

ahojte tak ja sa pridam 😉 u nas je vsetko ok, len nejako necitim pohyby, tak som z toho trochu nervozna, ale inak pohodicka 😉

pensadorcallisto
22. sep 2008

Skybaby, ja som mala tiez take obavy, ci je vsetko ok... Babo sa v jeden den vobec nehybalo... Ja som sa len modlila, aby bolo v poriadku a ono sa vecer zacalo hybat tak velmi, ze som mala pocit ako keby niekto hral v mojom brusku vodne polo... Fakt sranda... Skus si vecer lahnut na chrbat, polozit ruku na brusko a ono sa pohne, nebojaj... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre