Dlhé zaspávanie trojmesačného bábätka

shenandoah
18. nov 2016

Ahojte ženy, chcem sa s vami poradiť/prečítať si vaše skúsenosti ohľadom zaspávania a uspávania trojmesačného babätka. Syn podvečer a večer veľmi ťažko zaspáva. Vidím, že je unavený, zíva, pretiera si očká, tak ho idem uspať. Uspávanie však väčšinou trvá veľmi dlho, niekedy polhodinu, častejšie hodinu, dve, niekedy aj tri. Akonáhle ho začnem uspávať, plače, zlostí sa, zčasti z únavy, zčasti neviem prečo (nakrmený, prebalený, toto všetko je, nič ho ani nebolí). Keď na chvíľu uspávať prestanem, tak prestane aj plakať (o chvíľu ale začne, lebo teda chce spať). Doobeda a poobede asi do štvrtej zaspáva relatívne ľahko, problematické to býva podvečer, úplne najhoršie večer, pred nočným spánkom (vtedy to bývajú tie dve-tri hodiny uspávania, zadrieme, zobudí sa, plače atď...). Uspávam ho na rukách, v šatke alebo v nosiči, niekedy pri kojení, Máte podobnú skúsenosť? Metódu vyplakania neuznávam, to mi prosím neraďte 🙂

betka269
18. nov 2016

Ja mám tiež trojmesačného, a užila som si svoje,chodil spávať aj o pol 3 ráno, my sme mali ten problém že jemu vždy tak vystrelili ruky, akoby sa zľakol, aj keď som myslela že už spí naraz plač...tak som ho začala baliť do klasickeho vankusika, a zlepsilo sa to, my sa len nakrmime, odgrgneme, zabalime sa a odchádzam aby zaspal...my sme ale asi boli trošku bruškovi, ale ako davam probiotika, všetko je lepšie...

rebekav
18. nov 2016

My sme to mali rovnako, citala som ze netreba prepast chvilu ked je dieta pripravene na vecerny spanok. A ozaj, ja som to tahala s nou do 19tej, a uspavnie aj 2-3 hodiny, ona pritom bola unavena uz o 18tej. Tak som to posunula a cuduj sa svete, zaspi hned po kojeni. Ale samozrejme, lisi sa to casovo niekedy je unavena o 18 tej, inokedy o 19tej, uz to na nej vidim, kedy je cas ist spat. Predtym som ju zabavala, a snazila sa tlacit to na 18:30 kupanie, 19:00 spanok, ale dieta nie su hodinky, takze takto presne casovat nemalo vobec zmysel u tak maleho babatka.

mrkvicka060
18. nov 2016

@shenandoah skusila si ho len polozit do postielky, zapnut kolotoc s nejakou pokojnou hudbou a nechat ho lezkat a sledovat ako sa kruti a pocuvat? Mozno by zaspal sam

slivka5
18. nov 2016

skusit uspavat skor, hned pri prvych znamkach unavy.. vecer su babatka nervozne, prestimulovane, potrebuje klud uz od tej 17nastej.. 🙂

shenandoah
autor
22. nov 2016

vdaka za rady, to skorsie uspavanie ma rozhodne zmysel. zacala som ho posledne dni uspavat pri prvych zivnutiach a ide to naozaj lahsie a hlavne to trva kratsie. Este musim vymysliet, ako ho nezobudit pri vyberani zo satky (zaspi len v satke alebo pri kojeni) a bude to 🙂