Dve tabletky kyseliny listovej

marienka24
22. jan 2018

Uzivali niektore maminy pocas tehotenstva 2 tabletky kyseliny listovej? Ja kvoli diagnoze MTHFR homozygot uzivam 1 tabletku kyseliny listovej 10 mg rano a to iste aj vecer. Vdaka

prevenar
22. jan 2018

@marienka24 rob si vlastne stavy z listovej zeleniny a korenovej zeleniny . ucinnejsie, zdravsie a prospesnejsie, ako tabletky

mon999
22. jan 2018

Ja beriem 2x denne, jednu ráno a druhú večer, riadila som sa odporúčaním na príbalovom letáku, doktorka mi iba povedala, že je dobré, ak to začnem brať, no dávkovanie mi neodporučila.

uniquegirl
23. jan 2018

ja beriem dve ráno ....kamoška lekárnička hovorila,že to je v pohode, ale viacej by sa nemalo ... tak dúfam, že sa nám to už konečne podarí 🙂

karamelkax
23. jan 2018

@marienka24 Keď máš túto diagnózu musíš užívať kyselinu listovú v špeciálnej rozlozenej forme -folat /folic, lebo ti chýba v tele enzým na rozloženie bežnej kyseliny listovej,tu iba vycikas a neostane ti v tele. Ja som tiež homozygot MTHFR a dosť som sa nahladala a je len pár výrobcov rozlozenej kys. Listovej, napr. je vo Femibione, alebo Aktív Folic od Generica, zo samotnej zeleniny nám žiaľ nestačí kys. listová pri tejto diagnóze. Ja som napr. pred otehotnením brala Inofolic a bol mi vlastne nanič, lebo v ňom je normálna kys. listová a nie tá rozložená...ale to som vtedy este nevedela...

karamelkax
23. jan 2018

@marienka24 Ešte k tomu davkovaniu: ja viem tak, že cca. 3 mesiace pred otehotnením alebo pocas planovania - az do 12 TT tehotenstva sa užíva 800 mikrogramov kys. listovej a od 12 tt sa užíva 400 mikrogramov, ja som to tak brala.

majolenka11
23. jan 2018

Odporúčam brat od firmy Just kyselinu listovú s goji a vit B je to na prírodnej báze. Bližšie info IP

karamelkax
23. jan 2018

@majolenka11 To je super tip, to nepoznám, a vyzerá že je to tiež rozložené na folat, kukala som na nete, 60 cmulacich tabliet stojí okolo 21-23€, treba 2x denne, takže je to mesačná dávka, prosím vás neviete koľko tej kys. listovej je v jedinej tablete? A keď je to prírodné, či obsahuje plnidla a konzervanty?

ana1012
24. jan 2018

Ja mam tiež to MTHFR..... A lekár mi prikázal femibion, kvôli tej mutácii... Femibion ma látku, ktorá viem kyseliny. Listovú v tele rozložiť

ana1012
24. jan 2018

A okrem toho si mam pichať fraxiparin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre