Dvíhanie 16-mesačného synčeka v tehotenstve.

risoriskoveronka
24. feb 2020

Ahojte. Chcem sa spýtať brali ste na ruky svoje deti v tehotenstve? Som v 16 týždni a synček má 16 mesiacov a ešte nechodí tak niekedy chce na rukách samozrejme neberiem ho vždy len raz za čas ale je veľmi ťažký. Ako ste to zvládli vy. Ďakujem za odpovede 😊

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margaretka_
24. feb 2020

Ja som dvihala a starsie dieta. Nenamahalo ma to, kedze som na to bola zvyknuta.

lenka2710
24. feb 2020

@risoriskoveronka ja som mala zakázané dvíhať viac ako 5 kg, ale malá už má 5 rokov, takže ta to už nepotrebuje a keď sa jej niečo stane a potrebuje pomojkat, tak si k nej klaknem alebo sadnem, som v 23tt

angela85
24. feb 2020

Ja som dvíhala aj svojho päť ročného syna. Mal 20 kg. Ak to nemáš nariadené si myslím že ho zdvíhať môžeš ale nepremahaj a nerob nič nasilu

ruzasipova
24. feb 2020

Ked bolo so starsou zle (4-rocnou), tak som ju zdvihla. Ale snazila som sa tomu vyhybat.

mata122
24. feb 2020

Ak ti to robí zle niečo ťa pri tom bolí tak to radšej nerob.. alebo vysoko opatrne ..

modrykoniicek
24. feb 2020

Kolegyňa počas celých 9 mesiacov dvíhala niekedy na ruky 3 ročné dieťa.

Ty musíš vedieť ako sa cítiš.

bluka2
24. feb 2020

Tolko, kolko si zvyknuta a ak si to prehnala, telo ti napovie, nie ze rovno potratis...

soldi
24. feb 2020

@risoriskoveronka normalne ho mozes dvihat 🙂 pokial nemas rizikove tehotenstvo, tak sa nema co stat 🙂 ja som pri stvrtom tehotenstve chodila do siedmeho mesiaca na pole dance (tam dvihas vlastnu vahu na rukach) bicyklovala a na rukach ponosila starsie deti uplne bezne. aj nabytok som stahovala.
tehotenstvo nie je choroba, mozes robit uplne vsetko, keby to telu vadilo, ozve sa 🙂
takze pekne krpceka ponos a potul, kym je este jedinacik 🙂

simca06022011
25. feb 2020

Ty musíš vedieť co vladzes, ak, je tvoj fyzicky stav... Ja som s kľudom vylozila paletu tovaru aj v 6 mesiaci.

majamat
25. feb 2020

toto je individualne, podla stavu,a le urcite treba dvihanie co najviac redukovat. kamoska dvihala cele tehu starsiud ceru, ktora mala v 2r 19kg. druha dcer asa jej narodila, ked mala ta starsia 2r+3m. a teda ona bola v pohode.

luciab19
25. feb 2020

Ja som tehotná odkedy ma mala rok, o 3 týždne mám termín a cely čas som ju dvíhala, inak sa nedalo. Keď som bola s ňou sama doma, keď sme šli na nakup, alebo vonka a po schodoch mi ešte neprešla... bývame v byte a čo som mala robiť? Sestra bola tehotná tiež tak ako ja, už porodila a tiež ju dvíhala. Tak netreba to preháňať ale ked sa inak nedá a nemáš na vyber

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre