Genetické vyšetrenie, nechcem podstúpiť odber plodovej vody

denisafulmek
20. aug 2019

Ahojte, akurát som prišla z gen.vyšetrenia zo žiliny išla som tam kvôli tomu lebo triplle test mi vyšiel negatívne ale riziko na d.s. 1:270 tak ma doktor poslal na genetiku, mala som iné očakávanie kedže mi môj doktor povedal že mi možno bude robiť väčšie sono, ale na odber plodovej vody to neni. Prišla som tam, sestrička spísala so mnou rodokmeň či niesu u nás nejaké choroby a potom som išla ku doktorovi ten ma hneď poslal na odber plodovej vody, len ja nechcem podstúpiť odber plodovej vody máte s tým skúsenosti? Ďakujem za každú radu

evkamotka
28. nov 2020

@petka200 ja by som nesla, naco. Vie sa, ze babo nebude v poriadku

seahorse27
3. dec 2020

@petka200 Ahoj. To mi je velmi luto. Ako sa lekari vyjadrili k prognozam? Aj vedia, o aky syndrom konkretne ide? Ja by som osobne asi bola zvedava na genetiku, asi by som silne zvazovala amnio.

petka200
3. dec 2020

@evkamotka v poriadku nebude určite. Ale aby sa do budúcna vylúčili tieto poruchy, ďalšie vyšetrenia musím podstúpiť 🙁

petka200
3. dec 2020

@seahorse27 tiež mi doporucuju amnio, aj keď už pri pomyslení na to mi je zle. Kým to ale nepodstupim, ďalej sa nepohneme. Zo sona diagnózu neurčia.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ceklis
3. dec 2020

@petka200 amnio sa naozaj neboj. Ja som bola takto pred rokom a poviem ti, že odber krvi mi niekedy robí oveľa väčší problém. Naozaj to vôbec neboli a cítiš len akoby taký tlak a strašnú rýchlosť ako pichnu ihlu. Aby čím najrýchlejšie prešli cez plodový obal. Robia to dvaja doktori a jeden stále kontroluje bábätko cez sono. Nespravia ti to, ak by sa babo extrémne hýbalo. Jedine čo mi robilo problém bolo kvázi akoby take operačné prostredie, smrad z tej dezinfekcie a strach ako to dopadne. Ak by si mala akékoľvek otázky k tej amnio, kľudne sa pýtaj. Ja by som tam išla kľudne aj zajtra, len kvôli tomu aby som mala informácie, s ktorými potom viem ďalej pracovať. Moc držím palce aby si to celé zvládla ❤️

@fidka79 čo je prosím ta najbežnejší syndróm?
Lebo čo ja som mala informáciu, kontrolu všetkých 23x2 chromozomov či sú v poriadku, jedine na čo amnio nepride sú nejaké mozaikove trizomie ale to je ozaj zevraj len malé percento z celkových nálezov.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ceklis
3. dec 2020

@fidka79 ok, len keby náhodou riešila prerušenie tehotenstva :( musí mat amnio za sebou.
Toto sú veľmi náročné veci, kocky sú už hodené, tam sa nedá veľa toho vymyslieť. Dá sa s tými informáciami pracovať, jednoznačne treba riešiť ďalšie sono u odborníka ( nemusí to byt až v 20tt, kamoska ide aj v 17tt lebo ma problém), potom sa dá poriešiť sono srdiečka dieťatka a tým tiež vedia veľa povedať. Jednoducho čím viac info, tým “lepšie” :(

petka200
4. dec 2020

@ceklis odpovedala si úplne presne. Sono u Grochala v 17 tt dopadlo veľmi zle. Ten ma poslal na amnio a chce vidieť výsledky. Zatiaľ som nepočula jedinú pozit.spravu. Vyplakala som už potoky sĺz

petka200
4. dec 2020

@ceklis amnio a tie 500€ testy sú údajne na rovnakej úrovni čo sa týka výsledkov, rozdiel je v odbere vzorky a pri amnio samozrejme riziko potratu. Žiaľ, ako som sa dočítala, je to síce " len" 1%, ale mnohé maminky boli práve v tomto čísle 😢

ceklis
4. dec 2020

@petka200 je mi to nesmierne luto 🥺😢 keby som vedela nejako pomôcť, hneď pomôžem. Toto sú take veci, ktoré nikdy podľa mna nepochopíme prečo sa deju. Mám kamarátku, ktorá musela prerušiť tehotenstvo a keď som ju počúvala, plakala som s ňou. Je to všetko ozaj len na tvojich pleciach a tvojom rozhodnutí spolu s manželom. Moc síl prajem. Tej amnio sa neboj, nie je to naozaj nič bolestivé a budes mat v rukách ďalšie informácie. V tomto prípade asi čím viac info, tým lepšie.

petka200
4. dec 2020

@ceklis píšem ss ak môžem

ceklis
4. dec 2020

@petka200 ja keď som išla na amnio, hľadala som tu na mk konkrétne niekoho, komu sa to stalo. Všetky mi len písali, že poznajú kamoskinu kamosku, alebo niekoho známu. Proste žiadna osobná skúsenosť. Áno, jedno percento... vieš :( ono je to ozaj len na tebe, lebo pokial vieš, že nech je výsledok amnio akýkoľvek a bábätko si necháš, tak kašli na amnio. Do tohto ti nemá právo nikto hovoriť a preto ani ja nejdem o týchto rozhodnutiach pisat :( nikto nie je v tvojej koži a preto sa musíš len ty rozhodnúť čo ďalej ✊🏻✊🏻✊🏻 Moc držím palce. Ono si veci, ktoré sa dajú po narodeni riešiť a je len na odborníkoch aby vedeli dopredu čo vsetko nastane. Čiže namiesto amnio ak o nej pochybujes, vyhľadaj odborníkov na problém, ktorý načrtol grochal a pýtaj sa konkrétne otázky.

ceklis
4. dec 2020

@petka200 jasne že môžeš

ninka2012
5. dec 2020

@petka200 ja som amino podstúpila vo štvrtok v martine.

seahorse27
5. dec 2020

@petka200 Ved prave...ked ta uz Grochal poslal na amnio, tak dovod na to je. Ja som mala u neho problem so srdieckom, ale vyjadril sa, ze to je prechodna vyvinova zalezitost a nabuduce to nemusi byt vobec tak. Amnio mi neodporucal, doslava mi povedal, ze je zbytocna. Aj ked mi ten nalez vysoko zvysil pravdepodobnost roznych syndromov v tom jeho programe, ja som na jeho radu amnio odmietla, aj ked ostatni lekari ma na nu posielali. Mal uplnu pravdu - ked som prisla k nemu v 20.tt, tak uz bolo vsetko ok. Ja som ale iny problem nemala, aj tripple testy boli ok. Ty si uplne iny pripad, mas viac pritomnych markerov. Ak si rozhodnuta nechat si dietatko s akykolvek postihnutim, tak nemusis amnio vobec riesit. Ja by som vsak chcela aj tak vediet, na co vsetko sa mam po jeho narodeni pripravit, ake su prognozy pri danom syndrome (ak sa nejaky potvrdi). Ja osobne by som urcite do amnio v tomto pripade sla. Ale to som ja, ty to mozes prezivat uplne inak. Verim, ze to musi byt velmi tazke a viem si to predstavit len ciastocne 😔

zdenin
24. mar 2022

@zuzu1109 boze to je hrozne...ja som mala velke riziko na rastep chrptice ale poslali nas este na morfo sono a tam mi povedali ze vsetko vyzera ok...nechapem ako ta dotlacili k tej amnio dufam ze s tym gyndom si zozviazala zmluvu asi za to mal extra priplatky ked koli takej prepac blbosti posielat hned na amnio

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre