Helikobakter

tinka48
15. aug 2018

Liečili ste sa niekto na helikobaktera? Čítala som, že pri liečbe je dôležitá diétna strava. Aké potraviny respektívne repcepty ste používali? Všade čítam len zelenina - hlavne dusená, ovocie, žiadne mliečne výrobky, chlieb, šunka atd. Som zúfala, pretože neviem čo variť. Ďakujem

17juraj17
15. aug 2018

@tinka48 Nie je to az tak tragicke. Ta dieta nie je az tak prisna. V pohode var kura, ryby, morku. Hlavne male mnozstvo korenia. Prosto pokial mozno nic co drazdi zaludok (korenie a tak ). Do toho spadaju aj sladke a bublinkove napoje, vino, pivo atd. Sunka v pohode, biele pecivo uz tak nie. Prosto tak vseobecne dietne. Najdolezitejsia je ale hygiena. Top je WC a kupelka. Neviem ci to nie je nevhodne ale hlavne aj oralne intimnosti ...

tinka48
autor
15. aug 2018

@17juraj17 dakujem aj za hygienu 😊 ved toto je najhorsie ze stale ruky umyvame s detmi a takuto pliagu ja chytim

montemotherone
15. aug 2018

@tinka48 hlavne obmedz soľ na minimum. Ono to nie je nejako extra dieta. Obmedz sladké, mlieko (to je prospešné pri každom ochorení), zeleninu skôr dusenú (z čerstvej ťa bude nafukovať)... Odporúča sa zjesť každý deň jednu čerstvú ružičku z brokolice. Normálne ju pochrúmať neupravenú. Vraj to pomáha na HP. Inak hlavne kludovy režim. Stres prekysluje žalúdok a to má HP rád 😕
Inak, predpokladá sa, že HP je bežná baktéria, ktorá sa prirodzene nachádza v našom tráviacom ústrojenstve 😉 Problém robí len jej premnoženie 😉 A to sa deje práve pri zvýšenom strese, nezdravom životnom štýle bez psychohygieny...

tinka48
autor
15. aug 2018

@montemotherone neviete, ci clovek moze acidko? niekde pisu, ze ano a niekde nie z dovodu, ze je to mliecne

montemotherone
15. aug 2018

@tinka48 máš teraz nasadenú ATB liečbu?

bodkolienka81
15. aug 2018

@tinka48 premnozeny helikobakter, ktory sposobuje problemy sa lieci antibiotikami. Treba podporit imunitu aj zdravou stravou, ale nevolila by som nic radikalne, skor nieco dlhodobo udrzatelne..Zvyseny prisun hlavne zeleniny, ovocia, probiotik a obmedzenie sladkeho, slaneho/korenia, bieleho peciva nemoze uskodit. Hlavne treba pouzivat extra pribor, pohar..aby sa to neprenieslo na deti..

tinka48
autor
15. aug 2018

@montemotherone ano ATB aj probiotika, sladke, slane, koreniny, pecivo, vyradene zo stravy, bublinky a sladene nepijem

17juraj17
15. aug 2018

@tinka48 Ak mas ATB a probio tak acidko uz si nedavaj. Nemusis natlacit do seba vsetko co je na trhu 🙂 Kup antibakterial mydlo. Ak to mas iba ty tak hlavne po sebe dezinfikuj WC nech sa ti to nerozsiri po rodine. Hlavne vytrvat 😉

montemotherone
15. aug 2018

@tinka48 tak acidko teraz nepotrebuješ. Ináč pomáha aj Aloe Vera. Lieči zapálenú sliznicu žalúdka. Ja používam aj preventívne toto https://doplnky-stravy.heureka.sk/barny-s-activ... Užíva sa ráno nalačno.

ella282
15. aug 2018

hlavne si nasaď probiotiká, užívaj ich dlhšie aj po dobratí ATB. Viem, že som nemohla ani kyské - kapustu kyslú, vyhýbala som sa kyslým zaváraninám... a aj Ti niečo spôsobuje na kožu? ja som žihlavku... a dlhodobo som sa z toho dostávala! držím palce.

tinka48
autor
15. aug 2018

@ella282 dakujem za zavaraniny napriklad uhorky viem ze ich nebudem jest. Teotericky nemam ziadny problem len ma svrbel konecnik a mala som slabe krce v bruchu a zo stolice mi zistili tu potvoru. Aj ked sa preliecim budem dalej uzivat probiotika. O aloe sm citala na nete.

ivkus
15. aug 2018

swokra ho zabila kvalitnou hubou reishi ked ani ATB nepomohali

tinka48
autor
15. aug 2018

@ivkus dakujem za tip, s reishi mam uz skusenosti, uzdim ju raz mala

lianne7
17. aug 2018

Mastichu !určite ja už mam od neho pokoj

ella282
17. aug 2018

@lianne7 mne masticha nepomohla...ale jačmeň s chlorelou

tinka48
autor
18. aug 2018

@ella282 dakjem za tipy

judar
18. aug 2018

Jezisi....podaktore vysvecujete hb na stav karanteny.....je to len dodžubany žalúdok spojeny s nabehom na vredy....zoznam o diete daju vytlaceny aj doktori co robia gastrokutračku hadicou ale u kazdeho sa moze lisit ....neni to zas tak strasne bo su nato lieky ...ja som to mala asi 3 mesiace len kvoli nepravidelnemu jedeniu a stresom

lamadea
9. nov 2018

@ella282 zdravim, chcela by som sa opytat na toho helikobaktera. Citam, ze ste mali z toho zihlavku. Mam podobne problemy s tym ze mna prezmenu svrbi cele telo, niekedy miestmi akoby ihliçkami do mna pichali. Antibiotika dobrate a probelmy stale trvaju,.

tinka48
autor
9. nov 2018

@lamadea pomohol mi brokolicovy olej a oreganovy olej 👍 uzivala som rano a vecer

ella282
9. nov 2018

@lamadea áno, aj mňa svrbelo celé telo... pomáhali mi fenistil kvapky, ale len na chvíľu... Mne najviac robili zle orechy, vystypovala som sa aj vnutorne.. vyšlo mi neskutočne veľa alergií na potraviny a veľa veci som musela vynechá, inak som sa hneď vysypala... orechy, mrkva,sója, zemiaky, zeler... Všetko kyslé mi robilo zle... Nepomohli mi ani 3-je antibiotiká... Až ten jačmeň a chlorella...

simkamatko
14. dec 2019

Ahojte po 8 mesiacich trapenia zo zihkavkou mi na alergologii zistili helikobaktera 😢brala som 3 druhý antibiotik po dobrati som hned začala s mastichou užívam už druhu fľašku ale🙌 mam pocit ze mi nezaberá nic sa mi nezmenilo akurat zihlavka nieje taka ako bývalá no to svrbenie ma dobija😢prosim vas vyskusali ste okrem mastichy nieco co vám pomohlo? Za každú radu Ďakujem verím že este niekto je tu v skupine

nenullienka
14. dec 2019

@simkamatko ahoj. Masticha by sa mala brať nepretržite 3 mesiace. Ja teraz pijem Aloe. Dr.
odporučila aj oregánový olej. Bola som na hadici na gastre a čakám na výsledky. Snáď ho už mať nebudem. Brala som ATB v rozpätí 4 mesiacov. Ale dr. povedal, že žalúkok a dvanástniķ mám v poriadku.

simkamatko
14. dec 2019

@nenullienka oreganovy olej ktorý odporucas? Rozmyslala som nad kúpou bo pravdu poviem nemám zo žiadnym skusebost. Po dobrati mastichy si dam vysetrit stolicu ako som vlastne na tom ja. Robila som si test negativny zo stolice vyšiel pozitivni

nenullienka
14. dec 2019

@simkamatko mne odporučili oregánový olej v tabletkách. Ten čo sa kvapká má hrozné štípal

simkamatko
15. dec 2019

@nenullienka vážne? Ja kupila včera v kvapkach a ako ho užívaš? Davas tak ako píše do olivového oleja?

nenullienka
16. dec 2019

@simkamatko Aj do vody