Hodnoty ultrazvuku. Sú v poriadku?

nativa
23. máj 2007

všetky údaje poukazujú, že moja gravidita zodpovedá 22tt, len velkost FL hovorí , že je to na 20tt. Je to ževraj velkost stehennej kosti? čo to znamená?

nativa
autor
23. máj 2007

bola som na ultrazvuku 16.5.2007, PM 13.12.2007
BPD 22tt+3 54,1
HC 21tt+4 192,9
AC 21tt+2 161,5
FL 20tt+5 34,5 a prave tato hodnota je vzdy mensia, co to znamena. nemoze to poukazovat na downa, lebo je to velkost stehennej kosti a je mensia?

nikeske
23. máj 2007

BPD - biparietal. diameter - priemer hlavicky
HC + AC _ obvod hlavicky a bruska
FL dlzka femuru - stehennej kosti
nic sa neboj, nie vsetky ukazovatele musia uplne sediet, su to milimetrove rozdiely! a je tam urcity rozptyl povoleny..mne tiez jedna hodnota nikdy nesedela, a mam zdrave babetko...
drzim palce!

andy.a
23. máj 2007

nativa,aj ja som mala u oboch detí vždy dlžku steh,kosti menšiu ako by mala byť podľa tabuliek...neboj,nič to neznamená.

na Downov syndróm by ukazovali iné príznaky.robili ti v ll-l3.TT tzv nuchálny test-na sono-meria sa tam hrúbka šije,podľa toho sa určuje riziko Down.,syndrómu...a samozrejme podľa AFP-to býva nižšie,aj na ultrazvuku by sa to malo dať vidieť.A ak nie si staršia prvorodička,tak tiež sa toho nemusíš báť... 🙂

adkag
23. máj 2007

nativa, vraj rozdiel medzi jednotlivymi rozmermi sa povazuje za problem ak je viac ako 2 tyzdne, do 2 tzyzdnov sa toleruje a je to oki. ziadne babenko nie je uplne dokonale a nesedia vsetky rozmery a dalsia vec ako pise nikeske, ide tam o milimetre a to sa lahko moze doktor pomylit a zmerat viac alebo menej.
ani nam nesedia uplne vsetky rozmery. my sme zase o 2 tyzdne vacsi ako podla PM.

inak ak si chces porovnat, tak tu su moje rozmery z morfologickeho ultrazvuku, ja som mala PM 6.12. a UZV bol 24.4.:
BPD: 48mm, HC: 178mm, AC: 158mm, FL: 37mm, zodpoveda 20+5tt.

sonulik1
19. júl 2007

co sa tyka hodnot ultrazvuku, viete niekdo poradit co znamena ked povedal doktor fundus 0 stupnov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre