Používame cookies. Viac informácií tu. OK
nasasa_1
26. mar 2019

S cim by ti mali pomoct?

luli222
autor
26. mar 2019

@nasasa_1 na časté zápaly močovej trubice a gynekologické výtoky - trpím s tým už dva roky a západná medicína si s tým nevie dať rady, nechcem brať v kuse antibiotiká, posledné čo som vybrala, nepomohli ale že absolútne som 20 tt a tie problémy sú nepríjemné a bolestivé . V čase imunologickej liečby som neplánovane otehotnela - lieky som musela samozrejme vysadiť. Problémy sa začali v 1 tehotenstve pred 2 rokmi.

luba41
26. mar 2019

@luli222 tak bud chceš alebo nechceš, sama sa musíš rozhodnut.. inokedy by si nesiahla po homeo. len teraz ked si tehotná? aj tak ti nemusia zaúčinkovat, pretože len málokedy sa podarí trafit liek na prvýkrát..takže čím ich skor vyskúšaš, tým skor uvidíš ..alebo si pojdeš dat vybrat iné homeo, alebo pojdeš pre dalšie ATB.. aj nejaké ine opatrenia robíš- zmena stravy, iná alternatívna liečba?..

luli222
autor
26. mar 2019

@luba41
Samozrejme stravu som upravila maximalne, ziadny cukor, ziadne mliecne vyrobky, snazim sa stravovat podla cinskej makrobiotiky ale pridavam aj maso, teraz v tehotenstve musim brat ohlad na babo. Teplo sa obliekam, viem ze mi robi dobre teplo, takze to dodrziavam. Pijem brusnicove stavy, citronovu vodu, pitny rezim 3 l vody denne, papam probiotika, vkladam probiotika, zatial sa mi tym podarilo vyhnut vela atb, no prejav chronickeho ochorenia ako taky ostava. Dokonca som zacala s meditaciami a pozitivnym myslenim, mam dostatok pohybu, teraz v tehu tolko aby som babu samozrejme neublizila. Ja homeo verim, pretoze som po nej siahla uz aj v minulosti, ale riesila som s nou uplne ine problemy ako mam teraz. Popravde som na nu pozabudla, ale v tehu s nou skusenosti nemam, podla toho co som uz nacitala by to malo byt absolutne neskodne...no potom kuknem na brusko a poviem si ale....? Och viem, ze by mi to pomohli, no neviem sa zbavit pochybnosti...

luli222
autor
26. mar 2019

@luba41 aby som nezabudla, tak isto s manzelom nemame ziadne tutu mutu, a aj pred tehu sme zili viac menej ako v klastore a styk ak bol vzdy len s kondomom. To tehotenstvo ma prekvapilo, ale velmi sa na babo tesime, takze urobim co je v mojich silach aby to vsetko dobre dopadlo 🙂

luba41
26. mar 2019

@luli222 tak smelo do toho.. možno už skor si mala siahnut po takejto liečbe, hlavne ked tie problemy už máš dlhodobo..

simsalabim
26. mar 2019

@luli222 mne na opakovanu mykozu a zapaly mocoveho mechura pomohla jedna davka lieku od kvalifikovanej homeopatky, vystudovanej lekarky. Mne pomohla, ked si lekari 2 roky nevedeli rady. Je to uz 20 rokov a odvtedy nemam problemy.

alexsk
26. mar 2019

@luli222 Ahoj. Mne moj homeopat, vystudovany lekar taktiez vravel, ze jeho homeopatika neskodia v tehotenstve. Dokonca mi dal aj nejake na otehotnenie, kedze sa nam nedari. Chapem tvoje obavy, no zase na druhej strane su aj mykozy a zapaly v tehotenstve skodlive. Rozhodnutie je vsak na tebe. 🙂 najskor by som sa poradila s homeopatom a uz uvidis, ci to v tebe vyvola doveru a pokoj, alebo to radsej nebudes riskovat.

luli222
autor
26. mar 2019

@alexsk no je to od doktorky homeopatky, ktorá, vie, že som tehu, určite vie čo robí, to len ja si stále vytváram pochybnosti... 🙂 Ďakujem 🙂

luli222
autor
26. mar 2019

@simsalabim
No tak to je úžasná správa 🙂 ďakujem,veľmi ma to potešilo a povzbudilo 🙂

luli222
autor
26. mar 2019

@luba41
No máš pravdu, to je len moja zložitá povaha, že nad všetkým váham... 🙂 Ďakujem

renatka100
26. mar 2019

@luli222 urcite ak ich mas predpisane od homeopata tak trba zacat s uzivanim. Horsie veci sa beru pocas tehotenstva ...lieky na srdce, stitnu zlazu, zrazanie krvi atd.

simsalabim
26. mar 2019

@luli222 bola som zufala amoc som tomu neverila...zjedla som par guliciek u nej v ordinacii po skoro 2 hodinovom rozhovore. Na kontrole - uz si nespominam, po akom case, ale uz som bola bez recidivy, mi dala este raz davku toho lieku isteho lieku, len v silnejsej potencii a to bolo vsetko. Povedala, ze bude ucinkovat asi tak 10 rokov. Tak aj bolo - asi po 12 rokoch som mala mykozu, ale sla vyliecit lahko a nevratila sa. Zapal mocoveho mechura som odvtedy nemala - 20 rokov. Pomohla mi v case, ked mi klasicka medicina nedokazala pomoct...inak homeopatiu nepouzivam, ani vtedy ani teraz, takze pomohla vlastne niekomu, kto na nu neveri...

janinah
26. mar 2019

Aho zdravotník homeopatiká vôbec neuznávam,škoda peňazí....tvoj problem je dosť závažný na to,aby si sa spoliehala na homeopatiká,ktoré "nepoškodia-nepomôžu "....možno treba zmeniť lekára,ktorý ťa lieči /normálneho,nemyslím homeopata,tých za lekárov nepovažujem/

buxus24
26. mar 2019

Z vlastnej skusenosti..... Uz vi,ze homeo pomaha.
Kto neveri nech neberie no ani neodsudzuje.
Ma to nieco doseba.
Drzim prsty

botudami
26. mar 2019

Ahoj, homeopatia vraj skutocne pomaha, ale - je zalozena na magii! O tom sa nehovori, ale kazdy, kto to chce uzivat by mal vediet, do coho ide. Na nete je o tom vela citania. Ja tvoju neistotu nevnimam ako tvoju "komplikovanu" povahu, ale citlivy hlas svedomia. Drzim palce, ze sa ti podari urobit spravne rozhodnutie.

buxus24
27. mar 2019

@botudami je vtipne,ze vsetko co nie je medikamet,je hned magia.
Nevadi.
Prajem pekne dni

renatka100
27. mar 2019

@botudami no to je teda fakt zaujimavy nazor, a co je podla teba magia na homeopatii? To by ma zaujimalo ako to podla teba funguje...

luli222
autor
28. mar 2019

@janinah
Ono je to tak, v prvom rade, ked mi nieco je, bobezim ku klasickemu lekarovi. Necham sa liecit a verim, ze to lekar dokaze. Dalsia vec je ,ze telo sa v mnohych situaciach dokaze vyliecit aj samo a vela pracujem na meditaciach a pozityvnom mysleni. No toto je pre mna zahada, ja uz som obehla tolko gynekologov, ktori ma nastopali tolkymi antibiotikmi, ze skratka telo velmi oslablo - uplne som to pochopila, no teraz musim riesit dosledky. Napriklad na poslednej poradni som bola uplne v poriadku, aj podla vysetreni, aj podla pohladu lekara. No ja sa tak necitim a psychosomatika kazdodennych priznakov to urcite zas nebude. Ked cloveku nieco tak dlho trva, stále ho čosi bolí a nedokáže koli tomu viest normalny zivot, hlada vsetky mozne a dostupne riesenia. Nieco mam uz nastudovane aj o akupunkture, homeopatii ako takej ...a ano ja som veriacia a poznam vela ludi, ktory sa radia k tym " naboznym" a teda hovoria o homeo ako o bielej magii. Zalezi vela aj od cloveka, ktory ich vyraba a pouziva na liecenie. Ale take hromadne farmaceuticky spracovane homeopatika, nad tym rozhodne nie je cas robit nejake cary mary, tam treba len cloveka, dobre vyskoleneho, ktory vie spravne diagnostikovat a vybrat z nich. V podstate aj bylinky su drogy....a tiez je ich treba uzivat opatrne a s odbornikom...no coraz viac je v dnesnom svete ludi, ktori sa musia obratit na alternativu, pokial nemaju to stastie a nenatrafia na doktora Hausa..ja som ho zatial zial este nestretla. Vsetkym dakujem a prajem pekny den 🙂

apip42
28. mar 2019

@simsalabim
@luli222 baby prosim vas viete mi poradit ake homeopatika beriete? Ja som v 12tt a uz 3x behom tehotenstva nam mykozu, vytoky a toto vsetko. Uz neviem co robit😪 dodrziavam tiez vsetky zname zasady a aj tak.. poradte prosim, dakujem

luli222
autor
28. mar 2019

@apip42 idem pondelok do Bratislavy za pani homeopatkou 🙂 a dam Vam vediet, len sa mi este prosim pripomente 🙂 uz nejake gulicky doma mam, ale tato pani pracuje aj s tehotnymi, preto radsej precestujem hoc aj 250 km, len aby som mala nazor komeptentneho...a v podstate liek sa podava individualne a specialne na konkretneho cloveka, takze to co zaberie mne, nemusi Vam a opacne. A mate skutocne vykultivovanu mykozu??? Lebo vacsinou su za bakterialne zapaly. Lekari radi liecia mykozu naslepo a potom z toho vznika chronicky bakterialny zapal, lebo sa kompletne narusi rovnovaha. Dokonca aj ked sa to zalieci, sliznica ostane citliva a nadalej sposobuje problemy....to su tie slavne chemicke lieky vo velkom mnozstve. Ak mate ozaj mykozu a len teraz v tehu je vysoka pravdepodobnost ze Vas to po porode prejde. Ak ste ich mavali aj predtym, urcite najst odbornika, ktory Vas po porode cielene a poriadne zalieci a vy budete popritom brat probiotika aj od spodu aj peroralne. Vyhybat sa sladkemu, urcite nejake cajiky na ocistu organizmu, mat spravnu zivotospravu, dostatok pohybu, pozitivnu mysel a vyhnut sa stresom. Samozrejme aj alternativy je super skusit 🙂 drzim palceky, vsetko bude v poriadku nebojte 🙂 hlavne je teraz babo a vsetko ostatne pride samo 🙂

apip42
28. mar 2019

@luli222 dakujem pripomeniem sa😉 lekarka mi naposledy robila pH test cim vylucila bakterialnu vaginozu, tak mi dala gynazol na mykozu.. probiotika uzivam otalne dlhodobo a vaginalne si ich davam teraz v priebehu tehotenstva.. mavala som tieto problemy aj v prvom tehotenstve a porodom ustupili, cize je to len tehotensky problem ale v prvom sa mi v dosledku toho zacal v 23tt skracoavat krcok a aj som nasledne predcasne rodila (v 35tt).. preto sa uz aj slamky chytam a rada by som sa tomuto opat vyhla 🙏🏻

luli222
autor
28. mar 2019

@apip42
A robila Vam kultivaciu? Ci len PH test? Ja mam napr PH test v poriadku vzdy, len povacsine sa tam najde e coli, proteus, enterococ na striedacku. Z vlastnej skusenosti mi na tieto bakterie pomohol vytamin C a probiotika nez ATB. Cim vacsia prevaha zdravych bakterii tym menej sanca pre tie zle. Povacsine z mykozy by sa krcok otvarat nemal, skor z tych bakterialnych zapalov. No nie som gynekolog takze pisem len z mojich skusenosti. Minule tehu som tam mala tie bakterie furt, hoci ma liecilili na mykozy, takze mi to len viac narusili, krcok ale nastastie pekne drzal 🙂 Teraz si davam lactofeel, gynimun a Vitag C striedavo obden - tak prostredie udrzujem. Jasne mam aj strach to plne chapem, ale nemusi sa to nutne zopakovat aj v tomto tehu 🙂 drzim palceky aby ste to dotiahla minimalne do 40 tt 🙂 a potom pisem 🙂

apip42
28. mar 2019

@luli222 napisem IP

lucylka25
28. mar 2019

Homeopatika mozete brat v tehotenstve. Bezne nimi liecime tehulky, ci uz akutne, alebo chronicke problemy. Drzim palce!

simsalabim
28. mar 2019

@apip42 ja neberiem ziadne. Moja homeopatka hladala takzvany konstitucny liek - kto si trochu studoval, o com homeopatia je, vie, ze nazov mojho ti nijako nepomoze. Mne pomohol na mykozu a zapaly mechura, inemu moze pomoct na depresiu a dalsiemu na oblickove kamene. Homeopatia funguje inak, ako klasicka medicina. Ako som pisala, mne pomohla jedina davka, po case zopakovana v silnejsej potencii. Ake ak myslis, ze ti to pomoze, u mna to bolo Natrium muriaticum.

apip42
28. mar 2019

@simsalabim dakujem,, pozriem sa na to😉

luli222
autor
28. mar 2019

@apip42 pockajte na tie vysledky preliecte sa uvidite 🙂 ked nebude lepsie, pojdete aj Vy alternativne a na osobny pokec s homeopatom 🙂

luli222
autor
28. mar 2019

@lucylka25 dakujem velmi pekne 🙂 aj idem na to 🙂 snad sa toho konecne po takom dlhom case zbavim 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli