Hrčka v bradavke u 9 ročného chlapca

jarkapa
15. jún 2015

Ahojte. Chcem sa s vami poradiť. Syn bude mať 9 rokov a v pravej bradavke som mu nahmatala hrčku...taká gulička to vyzerá byť. Najskôr to mal bolestivé, ale teraz ho to už moc nebolí. Tá hrčka je len v pravej bradavke, na ľavej strane ju nemá. Viete mi poradiť, čo by to mohlo byť?

betunka39
15. jún 2015

Too su zbludile hormony, netreba s tým nič robiť. Moji chlapci to tiež mali ,syn ide do puberty. Casom to smo zmizne, ak by sa to ale zvačšovalo, treba isť k lekarovi. V obdobi puberty sa taketo uzlinky a hrčky objavia ešte za ušami, na zapasti, ale aj v slabinách, čo si často lekar 🙂 i mylia s pruhom.

lilimoni
15. jún 2015

@jarkapa asi zlazovy uzlik 🙂

betunka39
15. jún 2015

@jarkapa mne to lekarka pri prvom synovi vysvetlovala tak, že hormony bludia po tele hladaju miesto, kde sa maju spravne usadiť. Tie hrčky čo suv bradavkách su take, ako maju dievčata, ktorým z toho rastu prsia, ale kedže ide o chlapca,ta gulička tam len ostanme a časom zmizne, kedže chlapcom prsia nerastu. A podobne humorne nám to vysvetlil.a

evicaka
15. jún 2015

@jarkapa moji chalani to tiež mali v puberte. Je to normálne 🙂

jarkapa
autor
15. jún 2015

@evicaka
@betunka39
@lilimoni
@betunka39 Ďakujem, odľahlo mi. Zľakla som sa, lebo ho to najskôr bolelo, teraz už ani nie a aj tú bradavku má trošku viac vystúpenú ako na pravej strane. Snažím sa mu to nechytať, netreba dať nieč nato? Napr. octanovú masť? A nie je ešte skoro na pubertu? Veď bude mať ešte len 9 rokov 🙂 Som čakala, že to príde o niečo neskôr 😵

betunka39
15. jún 2015

@jarkapa netreba to ničim natierať, nech dava pri kupani a hre potzor, aby si to nejak neporanil, alebo neškrabol. To prejde samo. No ono na pubertu to nie je skoro, hoci on bude ešte moižno 1-2 sa spravať ako dieťa, ale hormony vedia, kedy je ich čas. 🙂

simsalabim
15. jún 2015

@jarkapa u mojho brata to tiez zacalo takto, neskor mu zacal rast ten prsnik. Skusali na nom nejake hormony, ale nezabralo a neskor mu to vyoperovali, bez nejakych tazkosi a nasledkov. Takze ak by to zacalo rast, urcite k dr.

janca704
18. jún 2015

Aj moj vtedy 6 rocny to mal. Poslali nas na sono, ale dr. povedal, ze je to len nieco ohranicene a pravdepodobne tukove, kedze v tomto veku nejake hormonalne zmeny vylucil. Najskor to tiez bolelo, potom uz nie a do mesiaca to malo zmiznut, nastastie zmizlo. 😉

jarkapa
autor
18. jún 2015

@janca704 Ďakujem, budem to sledovať, keby sa mu to začalo zväčšovať pôjdem s ním radšej ku doktorke

132547698
15. jún 2020

Mám 14 a mam som hrčku na pravom prsniku ta zmizla a objavila sa na ľavom je to vpohode

robkoman
1. aug 2020

Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať za aký čas ta hrčka zmizla? lebo syn to už bude mať skoro mesiac a stále to nezmizlo

janca704
3. aug 2020

@robkoman moj syn to mal asi dva - tri tyzdne, potom k lekarovi a on nam dal cca 3tyzdne, ze by to malo zmiznut..zmizlo asi po mesiaci.

robkoman
3. aug 2020

@janca704 Ďakujem, lebo doktor povedal že za 3 týždne to zmizne a nič 🤷‍♂️

janca704
3. aug 2020

@robkoman ja som tiez tie tri tyzdne trpla...a ked to presne na 21.den nezmizlo, uz ma oblieval pot...Ale v priebehu dalsich par dni bola prec. Drzim palce

neviem_1
31. jan 2021

Prosím bojím sa mám 13 a našiel som si hrčku v ľavom prsníku a moja babka mala rakovinu prsníka a neviem co mam robiť je malá a keď pri tlačím tak trošku to zabolí prosím odpovedzte

evinka400
1. feb 2021

@neviem_1 Povedz to rodičom, choď k doktorke. Zrejme to sú len hormóny. Ale keď máš strach, nech ťa skontroluje obvodná.

simsalabim
1. feb 2021

@neviem_1 pozri si moj prispevok vyssie - bratova skusenost. A urcite to povedz rodicom a chodte na vysetrenie.

katym77
31. mar 2021

Syn má asi od januára hrčku pod pravým, včera som sa pýtala kožnej, že to je vec endokrinologa.

radovanbaliak
20. nov 2022

Dobrý večer mám taký istý problém ako vy. Mám 14 rokov a hrčku v ľavej bradavea už ju mám asi pol roka. Keď to kúsok pritlačím je to ako keby mi tam pichali ihlou. (rastie mi prsník s toho a neviem čo mám robiť.) Vopred za odpoveď ďakujem.

jantoasi
6. jan 2024

@radovanbaliak klidek braski ja mam tiez 14 mam hrcku na pravej bradavke cca 3-4 tyzdne ale docital som sa ze to v puberte je v norme