Je bábätko v brušku ok, ak nás nadhadzuje na cestách?

banikovci1
12. dec 2008

Ahojte babuľky, mám takú zvláštnu otázočku, neviem ani ako ma to napadlo, dnes som dosť jazdila autom v Bratislave, a kto tu býva vie, že cesty sú tu otrasné, no a mám strach, či sa nemôže bábinku niečo stať, ak človek poskakuje na tej ceste v tom aute, lebo ma bolí chrbát a aj zadok z toľkého sedenia 😀 ..... myslíte si, že bábo je dosť odpružené v brušku ??? 😀 Som v 25 tt

bellablonde
12. dec 2008

v mhd busoch som vzdy mala pocit, ze mojmu babu "dusu vytrasie" 😅

banikovci1
autor
12. dec 2008

no tak to aj ja, tak radšej som už mhd ani necestovala, to mi bolo potom aj špatne na grckanie 🤐

danuska24
12. dec 2008

ja si myslim ze je dost odpruzene 😉

bianca
12. dec 2008

my sme cele tehu jazdili domov na Slovensko 370 km pravidelne.Nikdy nebol ziaden problem a mala tuto cestu zvlada v pohode aj teraz

tribitka
12. dec 2008

banikovci....a pešo sa nebojíš chodiť? Lebo aj vtedy ťa natriasa...... 😉
ak jazdíš pimerane na stav vozovky, tak je to v poho...... mne sa kamoška sťažovala, že ju strašne natriasalo, ked išla 60 cez spomalovače...... 😀

bianca
12. dec 2008

trib 😀

shela
13. dec 2008

banikovci..my jazdime kazde 2-3 mesiace okolo 1300km zo Svedska na Slovensko a vsetko je OK 😉

sophie1981
13. dec 2008

banikovci, ja som v 12tt sla na aute s SVK do UK, 1800km, sice sme sli 25 hodin, ale uplne v pohode....cestu autom si vies prisposobit ako sa citis...dalsia cesta ma caka vo february, zase to iste, ale verim, ze to bude v poriadku....aj ked predpokladam, ze uz budeme musiet prespat niekde v pol ceste.....je to podla mna dost odpruzene....ved aj ked letis a lietadlo pristava, tak to poriadne zatrasie... 😉 ...my sme zosadli uz asi 6 krat odkedy som tehotna, a stale odpruzilo.... 😀 😀 ...aale je samozrejme ine ak mas rizikove tehotenstvo...tam je myslim si aj jazda autom problem...

ladywitch26
20. dec 2008

tak my sme sli autom z irska na sr, 2500km, 36 hodin a mimco si to zrejme uzivalo. len ja som grcala celou cestou, nevedela som, ako si mam sadnut, lebo ma nenormalne boleli krize a najhorsia bola dialnica v cechach. to ma vytriaslo statocne. ale potrebovali sme previezt otcovi auto, tak nebola ina moznost. muz chcel ist aj sam a mna poslat letecky, ale bala som sa ho pustit sameho,ked neovlada ziadny cudzi jazyk. ale uz nikdy viac.

sashka.mst
3. jan 2009

my sme tiez cestovali autom 2200 km tam a 2200 spat a dalo sa bez jedineho problemu, akurat som nemala dobry pocit z hlucneho motora.

munu
3. jan 2009

banikovci1 = my sme s muzom cestovali domov z UK na Slovensko autom ked som bola v rizikovom obdobi tehu, v nejakom 8.tyzni(cesta na Slovensko) a v nejakom 12.tyzdni(cesta spat do anglicka) a sme zivi a zdravi... babu sa nic nestalo 😉 a to hovorim o nejakych 2000 km dokopy... cesta bola sice otrasna a uz nikdy viac autom necestujem taku dialku, ale ide o to, co si sa pytala, tak som si ista, ze babu to neskodi... a mam aj kamosku co cestovala taktiez autom z UK na Slovensko na konci 8.mesiaca tehu, lebo isla rodit na Slovensko... a je ok, ziva a zdrava, aj babo sa ma fajn... takze pohoda si myslim 😉

munu
3. jan 2009

omyl okolo 2000 km len jedna cesta.. nie dokopy 🙂

mima07
3. jan 2009

ja som cele tehotenstvo jazdila kazdy den vzdy viac ako 50km casto aj do blavy iba do porodnice ma odviezol manzel 😀 a vsetko v pohode

lomarinka
18. sep 2010

DANU mi zamčela zprávu, tak kopíruju sem a prosím, reagujte..... ☹

Ahoj holky, prosím o expres názory...mám jet do Německa z vážných rodinných důvodů, je to cca 900km a mám celou cestu tam i zpět řídit.
jsem cca v 6. týdnu(přesně nevím, páč UZ jsem měla ale do poradny jdu až 30.9. Při UZ jsem byla tak vyřízená z toho že tam tluče srdíčko, že jsem se zapomněla zeptat na všechno;))) )

myslíte si, že by to mohlo mimíškovi nějak ublížit?! Děkuju!!!!!

suzik77
18. sep 2010

@lomarinka ahoj, ja si myslim, ze pokial je tehotenstvo bez problemov a predurcene na to, aby stastlivo dopadlo, tak mozes robit cokolvek. ja som bola v 3.mesiaci, ked sme leteli do tuniska napriklad. tam som travila v "rozhojdanom" mori hodiny a hodiny kazdy den a nic sa nestalo. pritom som predtym volakde pocula, ze ten naraz vln nie je dobry pre tehotnu zenu, no a vidis to, vsetko dobre dopadlo. autom som cestovala este v aj v 8.mesiaci, ale len do 200 km, tak neviem. ale myslim, ze ked si spravis pohodlie a date si niekolkokrat prestavku, tak by to malo byt OK.

lomarinka
18. sep 2010

@suzik77 děkuju.

to je právě to..co je to bezproblémové těhotenství? respektive, zatím žádné citelné problémy nemám, jen nálady a nevolnosti(ale nezvracím), ale tím, že jsem zatím neměla regulérní 1. prohlídku, jen UZ a krevní testy si nemůžu být ničím stopro jistá:o/
první těhotenství tak ani nemám s čím porovnávat...:o/
V minulosti jsem měla velké a vleklé zdravotní problémy a 3x operaci břicha, tak jsem celkově z předešlých lékařských varování vystrašená...

pohodlí, no za volantem to moc nejde;)

no jo jsem docela hodně rozpolcená..na jednu stranu tam musíme jet vyřídit úmrtí nevlastního otce, na druhou stranu mám strach o narození nového člověka...šílenej stav a do toho ty nálady a stavy pod psa..no joooooo kdo si tíma le neprošel, že?

třeba jsem jen přehnaně opatrná(snad)..ale třeba ne... o miminko jsme se snažili rok a půl, tak možná se bojím o to víc....

suzik77
19. sep 2010

@lomarinka tak sa porad s lekarom, ale ten plodik je tak malililinky, ze jemu je tam dobre a trosku toho potrasenia si myslim, ze mu neublizi. ak by mu malo ublizit to, tak si myslim, ze by bol predurceny na to, ze casom by si ho aj tak potratila ☹ ☹ jedna dobra znama mi raz povedala: co sa ma udrzat, udrzi sa za kazdu cenu a co ma ist "prec", tak pojde, nech to budes strazit aj ako oko v hlave. a mala pravdu. ja som este netusila, ze som tehotna, bola som asi v 2.tyzdni a nosila som 16 kg skrinky z auta do vytahu a potom do bytu, tam som si ich skladala, dokonca som v tom obdobi pila! (oslava statnic) 😀 a mam zdrave babo, tak sa bez poradit s lekarom, ja myslim, ze budes pokojnejsia 😉

quaxi
19. sep 2010

@lomarinka to si este v takom skorom stadiu, ze to absolutne nemoze uskodit. Ja som tiez sla dlllhe cesty v takomto stadiu, okrem toho som v 6tt bajkovala offroad cele hodiny (netusiac ze som tehu), a Dr mi na to povedal, ze v tomto stadiu sa potraca hlavne kvoli vadam plodu, ale zdravy plod ma velmi slusne sance prezit praveze aj vazne narazy, tazku autonehodu a pod. Vraj mal dokonca pacientku, ktora skakala bungee v 6-7tt, netusiac ze je tehu, a babu sa nic nestalo. Odporucam ti ist pred cestou na prehliadku, aby ti mohol dat Dr nejake potvrdenie ze si tehu (knizku asi tak skoro nie, ale mozno sa da aj to) - pre pripad ze by si mala nejake problemy, nech mas co ukazat lekarom v zahranici. A urcite cestovne poistenie a na cestu zazvorove bonbony 😉

lomarinka
27. sep 2010

Díky holky...už jsme zpět doma;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre