Je bolesť krížov, panvy a lonovej kosti príznak pôrodu?

mudreocko
26. sep 2016

Chcem sa opytat...uz druhy den ma bolia krize, zadok, cela panva, lonova kost a cely spodok...ale kosti mam pocit.
Normalne ked zakaslem tak to strasne cele zaboli, hlavne dole, normalne ako mam pysky a vsetko dole.
Je to taka tupa bolest ako ked som pred tym dostala kramy a prve dva dni ma bolel cely spodok.
Tiez ked si sadnem tak to dost boli, aj pri chodzi..no skoro stale, okrem toho ked si lahnem na bok, vtedy mi to troska povoli.

Pred 7 rokmi ked som rodila syna, s krizami ani s inymi podobnymi bolestami som nemala problem. Len ma bolelo brucho pocas porodu.
A teraz voda neodtiekla a ani kontrakcie nemam.
Teda poslickov mam uz od 6 mesiaca cca 15x denne.
Inak som 35 tt s rizikom predcastneho porodu a malinka vazi 2400 g.

Prosim napiste vase skusenosti ci sa vam nejako takto zacal porod, prip. do kolkych dni ste porodili.
Dakujem za rady 🙂

rheuska
26. sep 2016

Kebyže si aspoň 38 tak by som povedala, že sa ti to začína. Ale toto máš skoro. Na tvojom mieste by som šla na pohotovosť. Hlavne keď si riziková. Radšej nech ťa pozrú a samozrejme aj bábätko aj keď by to malo byť zbytočne. Ja osobne som mala taketo bolesti až keď som bola otvorená na 6 cm,(len nepovolili ani na boku 😑) ale samozrejme každý pôrod je iný.

bosoriak
26. sep 2016

@mudreocko No mna takto bolelo vsetko pri kazdej dcere poslednych tak 5 tyzdnov. Kosti bolia preto, lebo vplyvom hormonov sa panva uvolnuje. Ostatne boli proste preto, lebo maly clovek uz nie je velmi maly a vsetko tlaci a taha a boli. Podla mna takato bolest nie je priznakom bliziaceho sa porodu.

Ak mas ale podozrenie na to, ze ta bolest su kontrakcie a je to pravidelne, tak by som zbehla k lekarovi. Inak v 35. tyzdni uz sice ide o predcasny porod, ale uz vobec nie rizikovy, takze aj ak by sa krpcek narodil teraz, tak bude pravdepodobne len dlhsie v nemocnici.

Drzim palce.

mudreocko
autor
26. sep 2016

@rheuska mne praveze hrozi predcastny porod takze by som sa ani necudovala keby to prislo.
Dnes som bola na poradni, nic speci nehovorila ze sa zacinal porod, no krcok mam makky dlhy 2 cm a otvorena som na 1,5 cm, ale to som uz mesiac.

mudreocko
autor
26. sep 2016

@bosoriak no ved to, ze tieto bolesti som vobec nemala pri synovi, cele tehotenstvo ani krize ma neboleli nic. A teraz je to celkom ine.
A riziko predcastneho porodu mam ako diagnozu uz od 20 tt.
Viem ze uz by to bolo v pohode keby sa teraz narodila, ale lekari mi stale hovoria ze mam riziko predcastneho porodu, lebo som otvorena na 1,5 cm a hlavicka tlaci na vchod.
A predcastny porod sa povazuje do 37+6 tt. Od 38 tt uz je babo donosene...podla ich kniziek 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre