Je už vo 4. mesiaci tehotenstva vidno bruško?

anndrea
12. mar 2006

Ahojte kocky...je uz vo stvrtom mesiaci tehotenstva vidno brusko?

zu2za3na
5. dec 2011

@alenk Ahoj, ja som tiež na začiatku tretieho a už mi to bruško trochu vidno, dosť ma to prekvapilo, že tak skoro ale nezdá sa mi, že nejak veľa zjem ani som veľmi nepribrala na váhe, asi je to individuálne.. :D

alenk
8. dec 2011

@zu2za3na jeee, to je uz davno. ale dobre ze ste mi to pripomenuli, to ze mi na zaciatku tretieho mesiaca bolo uz vidno brucho, u mna znamenalo, ze som bola uz vo stvrtom. drobec sa narodil oficialne v 35tom tyzdni, ale detsky lekar ho zhodnotil na plne vynoseneho (37 mozno az 38tyzden).
takze, ak Vam je skor vidno brusko a skor citite pohyby (ja uz v 14tt), je mozne ze babo je starsie.

feb13
8. dec 2011

Ahojte, ja som pri oboch zacala nosit tehotenske nohavice od 11tt, lebo normalne gate mi uz boli uzke. Vidno to uz bolo vtedy, ale videla som to pravdepodobne len ja... a mozno este nejaki z rodiny co o tom vedeli. 🙂 Teraz som v 17tt a asi pocas posledneho tyzdna mi to brucho rychlo narasto ze uz ozaj 😉 a uz ho aj zacinam citit ze mi jemne zavadza v sede alebo pri nejakych pohyboch. A posledne dni, ked si vecer lahnem a sustredim tak uz citim aj jemnucke pohyby, vcera bola diskoteka 😀 ale len taka pianissimo diskoteka samozrejme. 😅 Pri prvom som to citila tiez priblizne od 17tt ale nebola som si este ista, ci to nie su len pohyby criev alebo pulzacia blizkych velkych brusnych ciev, ono sa zo zaciatku dost podoba takze nepomylitelne s istotou som ich citila od 20tt. Teraz uz mam skusenost takze viem tie pohyby viac rozlisit.

tina7729
9. dec 2011

@feb13 ahoj,aj ja cakam kazdým dnom niake pohyby,ale neviem to rozoznat 🙂 nedavno sa mi zdalo akoby nieco ale to mohlo byt aj crevami tak vobec neviem ako to mam rozoznat ako to citit? 🙂

tina7729
9. dec 2011

@dobi382 ahoj,ja to mam tiez ateraz sa mi zda ze castejsie a mam obavy,idem dnes ku gynekologovi co mi povie,ale minule mi povedal ze sa mi roztahuje maternica 😒 tak neviem

tina7729
9. dec 2011

no tak ze je to v poriadku to je asi tým ze sa roztahuje maternica a dostala som magneziove tabletky. 🙂

lucka1987
9. dec 2011

ahojte no tak mne v 4.tom vobec brusko nebolo vidno ale v 5tom mi zacalo rast, ale aj tak bolo take mini 😀 ved kazdej brusko rastie uplne inak... niekto ho ma hned vypuknute a niekto uplne malicke cele tehu... na ukazku prikladam moje brusko pocas celeho tehu 😉 ta posledna foto je par dni pred porodom 😉 na prvej foto som mala 56 a na poslednej 75 😀 😀 😀 a babo nemalo ano 3 kila 😀
tak nech vam pekne tie bruska rastu 😉

lilly15
9. dec 2011

@feb13 Ahoj, ja som v 18 tt a posledné dni mám pocit, že miminko začínam cítiť len tiež fakt neviem či si to nemýlim s niečím iným :D Ja som totiž bruško mala aj pred tehu lebo som nebola zrovna chudá a čítala som že tehulky ktoré majú akú takú "pneumatiku" krásy 😝 cítia pohyby neskôr ako chudučké baby. Môže byť že ho už cítim ? Samozrejme že na dané okolnosti mi už bruško vidno 🙂

lucka1987
9. dec 2011

@lilly15 myslim ze moze... ja som ho citila v 17 tt ako prvorodicka... a mam kamosku, tiez nie je chuducka a citila tiez tak okolo 17 teho tt.... a niektore chuducke zienky ho necitia ani v 22 tt... takze si myslim ze je to individualne.. treba si lazkat na postel a sustredit sa par minut na brusko a relaxovat, prihovarat sa mu, hladkat.. a za odmenu budu aj pohyby 😉

pa_ada
9. dec 2011

lilly15 Samozrejme že už mimi môžeš cítiť. Občas tabuľky naozaj nefungujú. Podľa učebníc prvorodičky začínajú cítiť mimi v 20. týždni a druho a viacrodičky v 18. týždni. Ale občas sa stane, že napríklad je placenta uložená na zadnej strane maternice a vtedy mamky začínajú mimi cítiť o niečo skôr, pretože placentu nemajú na prednej stene, ktorá je akýsi airbag a bruško je citlivejšie.
Ale bez ohladu na uloženie placenty každá mamka to má proste inak a 18-ty týždeň nie je vôbec skoro na to aby si cítila pohyby.

lilly15
9. dec 2011

@lucka1987 Presne vtedy sa mi zdalo že ho cítim... keďže sa mi už začína naťahovať koža na brušku tak po srpche požívam taký olejček a keď som ho tak hladkala a prihovárala sa mu tak som cítila pohyby 🙂 bolo to kráásne 🙂

lucka1987
9. dec 2011

@lilly15 gratulujem.. a uz to veru bude len silniet 😉 najlepsie su tie kopance ked som bola medzi ludni napr v obchode a pocas rozhovoru ma taaak silno buchol do rebra 😀 😀 nedalo mi nezaaukat 😀 😀

lilly15
9. dec 2011

:D to vážne? pre mňa je to také neskutočné ešte teraz, veľmi sa už na to teším keď ho budem riadne cítiť 🙂 Poriadne som si všetko začala uvedomovať až ked mi začalo rásť bruško. Som teraz doma a dosť oddychujem keďže som žial chorá :( tak si užívam aspoň to že sa mu môžem o to viac venovať a rozprávať mu, že to iba maminka je chorá že ono musí byť zdravé a v pohode 🙂

lilly15
9. dec 2011
zu2za3na
9. dec 2011

@alenk fíha...tak ale podľa rozmerov to sedí na ten 10týžden, aj podľa veľkosti maternice, že by sa zmýlili? :D

feb13
9. dec 2011

@tina7729 Najlepsie je ked si lahnes, ako uz vyssie pisali baby, a sledujes co bude. Citit to ako take velmi jemne kopance na prednej prusnej stene, v tej oblasti ako je maternica (teraz este nesiaha uplne po pupok). Niekedy su tie pohyby ojedinele a niekedy je ich viac za sebou, na roznych miestach. Pokial necitis pravidelnu pulzaciu na tom istom mieste (to su tvoje cievy) tak je to ono. 🙂 Cez den to este necitim ani ja, jednak nemam cas na to mysliet a jednak ked sa pohybujeme babatka zvyknu spat lebo ich to hojda. 🙂 Neskor uz bude citit tie pohyby aj cez den, a ku koncu aztak, ze cez oblecenie vidis ako sa ti vlni brucho. 😅 Ja som to nedavno videla u jednej mamicky ktora sedela oproti mne v cakarni 🙂 tak som si zapominala 🙂.

feb13
9. dec 2011

@lilly15 Pohyby mozes citit, ja som tiez mala brusko aj pred prvym a teraz mam este dalsie vrstvy navyse od porodu.

22beba
13. dec 2011

no ja som len v 10tt a mne je ho teda vidno dost :D už ani nohavice nezapnem :D

tina7729
13. dec 2011

@lucka1987 jej krasne fotecky 🙂

sisinka8
3. feb 2012

mne to bolo vidno velmi skoro uz od12tt pri oboch tehu nakolko som stihla a mala som ploche brusko.nohavice som tiez nezapla uz od8tt!!!!TEHOTENSKE OBLECKO NOSIM OD 10tt. 🙂

hrivushka
3. feb 2012

ja nemam žiadne brucho a už som v piatom mesiaci, pomaly v šiestom 😔

22beba
3. feb 2012

ahoj 🙂 ja som v 20 tt a mam také bruško ako delo :D vyzeram že budem už rodit :D fakt :D :D

mima1983
3. feb 2012

ja som začala teraz piaty mesiac a veru uz mi krasne vidno, uz ho nijako neschovam, a ani nechcem .) a to som prvorodicka 🙂

paszelkasp
4. apr 2012

dievcata, ja v 10tt idem k doktorovi, teraz som na zaciatku 7tt a uz mam problem so suknami, ktore som nosila. nikdy som nebola extra stihla, ale zda sa mi prilis skoro, aby som sa nezapla do nohavic ☹ a to uz asi 2 tyzdne nemozem poriadne jest, vsetko mi smrdi a okrem ovocia a mrkvy mi nechuti nic ☹

patris64
18. jan 2013

ja som v 16tt a bruško mam také, že ked sa najem vtedy vidno 🙂 zdá sa mi ako by bolo stále rovnako veľké....občas sa až zamyslím či je všetko ok....snad ano!!!

lulucia8
18. jan 2013

ahoj 🙂 ..toto je moje druhé tehotenstvo.. po 13-tich rokoch, začala som teraz štvrtý mesiac a bruško mi je už riadne vidieť,už to nekryjem,najvyšší čas to povedať v práci 😉
trojo mojich oblubených riflí som už musela dať bokom,ale váha ukazuje len + 2 kila 😝

cacinka88
22. jan 2013

mne bolo vidno uz v 2 mesiaci 🙂 a odvtedy rastie a rastie 🙂

milota164
21. júl 2015

kazdemu zacne rast inak, ja som mala dlho mala brusko a potom zrazu poriadne rychlo vyhuplo, nastastie som od zaciatku k poctivo kremovala Bepanthenom proti striam . Keby som nebola zvyknuta kremovat urcite by sa mi spravili ked mi tak rychlo narastlo

luciaros
31. júl 2015
miska9959
21. jan 2019

Ja som v 4 mesiaci a uz to je vidno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre