Každý druhý týždeň iné pohlavie bábätka.

bojka22
16. okt 2019

Baby ahojte. Viem ze tém je tu veľa, ale nedá mi to nenapísat. V 17 týždni som bola na ultrazvuku kde mi lekár povedal ze to vyzerá na dievča. Hned na začiatku 19 týždňa som išla do Lv na 3D ultrazvuk k Dr. Neubauerovi kde mi povedal ze to je chlapec (neukázal mi nič že na základe toho a toho chlapec). A dnes v 21 týždni som bola znova u svojho gynekológa a znova mi povedal ze dievča. Ze žiadny pipik tam nie je.. Tak som sa spýtala ze veď v lv mi lekár povedal ze chlapec a on ze a kto? Doktor neubauer? A ja ze hej a len sa usmial. Ze veď pipik to nemá. Tak komu veriť? Už hrozne by som niečo chcela kúpiť bud ružové alebo modré. Podotýkam ze môj doktor je už starší tak možno ma viac skúseností. Alebo veriť 3D sonu?

lula313
16. okt 2019

Ja som cakala dievca a za celé tehu som nezjedla ani cokoladu a predtým som sladke mala rada, takze tie chute nie sú vôbec pravda a podľa všetkých povier od čínskeho kalendára až po vek krvi mi vychádzal chlapec. Jedine, čo mi vyslo, bola soda😀

zafir01
16. okt 2019

@bojka22 ja ti neviem teda.. dnes je moderna ta gender ideologia..... ci nahodou tvoje babatko " zamerne pisem v strednom rode " uz nie je z tej generacie, ktora si pohlavie vyberie kedy chce a ake chce 😲 😂

kamoska rodila nedavno. cele thotenstvo to bolo dievcqa, na kazdom sone jednoznacne dievca a z dievcata je pipik ... ak to chces isto vediet, chod na odber krvy ako ja, a mas 99.9 % istotu . a ak nie, nekupuj nic, aj tak mas este casu dost , a nechaj tomu volny priebeh ... 🙂 ono sa vam ukaze, ked bude chciet.. a vecicky sa dnes daju kupit tak krasne neutralne aspon kym ma prvy meiac zivota, a potoms i kupis co uz chces alej farby chces,

deti95060810
16. okt 2019

@jeliz59 50 kg? to nie je ani možné... to som nepribrala ani počas všetkých 4 tehu dokopy...

deti95060810
16. okt 2019

v postate to máš jedno...o to väčšie prekv. bude pri pôrode....len nech je bábo zdravé....ako oblečenie môžeš kúpiť niečo neutrálne...

bojka22
autor
16. okt 2019

@zafir01 ale aj co sa týka výberu kočíka. Ak to bude dievča mam jeden vyhliadnuty určite. Len preto som sem písala ci mal niekto skúsenosť zE raz tak potom inak a potom zas inak. Viem ze tu nikto nie je doktor. Ale tak no 🙂

edzzi
16. okt 2019

Pri prvom mi v 20.tyzdni na ultrazvuku povedal že to vyzerá na dievča, viac sa neukázalo. Dnes mi doma pobehuje 6 ročný chalanisko, bol to po pôrode šok...nemáš to nikdy isté kým nie je narodené...

haanovajana
16. okt 2019

Mojej znamej cele tehotenstvo ze dievcatko,narodil sa jej chlapec a vsetko ruzove mala v nemocnici.To bol poriadny sok.

jeliz59
16. okt 2019

@deti95060810 No je otehotnela som ako 50 kg ....a deň pôrodu 100kg...
Ale som si narobilaaj problémy...
No začnem tým že do 5 mesiaca som stale zvracala a nevedela v sebe nič udržať ani sa donutit zjesť obed,ako prvorodička som sa bála že dieťa nemá výživu atď....tak som jedla pribinaky sladkosti....a celé tehu som na kilá jedla jogurty a pila kaloricke jogurt.napoje...
+ Denne aj 4 zmrzliny na ti som bola závislá....Od 6 mesiaca som ledva chodila pretože môj privodeny problem číslo 1 bol syndróm uvoľnenej panvy...dáko neuniesla to rapídne priberanie + váha dieťaťa atď....
Problém číslo 2 nádherná plodová voda na ultrazvuku už v deň pôrodu ju monitorovali naminimalne 4L....veľa som pila vody stále má smädilo....ale či to bolo fakt z môjho pitného režimu to neviem nepytála som sa
Ďalší problém puchnutie nenormálne až abnormálne
A tlak 220 na 180....takze som na začiatku 35 TT išla do nemocnice odkiaľ má už nepustili pretože diagnóza bola jasná preklampsia...
Nebezpečná pre mňa a pre dieťa....druhý deň 36tt urgentne cisársky rez malý mal minimum kyslyka....placenta zlyhávala rapídne rýchlo mne zlyhávala pečeň pľúca...
Druhý deň neukonceny začatý 36 TT dá sa povedat trocha predčasne Prišiel môj syn na svet chvalabohu zdravý 3680kg 50cm ťažší bol než jeho donoseny kamoši v nemocke....
Ja som ešte mala problémy....s tlakom...lebo váha všakže...
Takže som nasadila ninja doktori mi nasadili prísnu diétu a lieky...
Cca mesiac a pol až ,,2 sa. I tlak upravil lieky som vysadila...a moja váha sa vrátila späť cca keď mal syn 7 mesiacov....dnes máme 2 roky chvalabohu sme zdravý...len ja som pribrala mám 60 kg práve....takže zasa začínam dietovat....držte palce....pekný večer..... 🤗🤗🤗🤗
C

jeliz59
16. okt 2019

@
@jeliz59 je nádherná ale nadmerná ....akože nadmerné množstvo....blbá klavesnica

miadi
16. okt 2019

@jeliz59 ty si ale iny extrem si jedla same kaloricke blbosti.4zmrzky denne🙈+ v jogurte aj zmrzline je dost cukru ja 4 zmrzky za cele teho a normalne zdrave jedlo ovocie zelenina tych 20kg z celozrnneho chleba a syra chipsi alebo sladke raz za tyzden co mimo teho tak raz za mesiac. toto teho som chipsi obmedzila na raz za mesiac dva.. drzim palce nech sa dari schudnut na tvoju idealnu vahu.

lenulka_14
17. okt 2019

@bojka22 toto mi pride sko nevydarena zla reklama na Neubauera 😂😂😂😂 ja k nemu chodim a je to 100% odbornik super gynekolog/porodnik.
Ked mi mal urcit pohlavie tak zhodou okolnosti sme boli najskor u Grochala v Martine (ten povedal dievca) a potom som mala termin u svojho Neubauera a ten tiez ze dievca.
Tak oni maju lepsie pristroje ako iny gynekologovia v okolii. Cize sa mi tomu ani nechce verit zeby on sa pomylil 🙈🙈🤦🏻‍♀️
Ale tak mozne je vsetko - mam kamaratku ktora mala mat dievca a narodil sa chlapec (mal pipika len cikal ako dievca a mal to aj dolu dost podobne na dievca). 100% budes az po porode preto sa vzdy zadavaju aj dievcenske aj chalanske meno naraz ;)

lluucckkaa265
17. okt 2019

@bojka22 Tiež som mala presne rovnaké chute na sladké, sóda vyšla dievča, pleť som mala strašnú, čínsky kalendár dievča a mám krásneho 7m chlapčeka 🙂

bojka22
autor
17. okt 2019

@lenulka_14 aj ja som si hovorila ze sa nemôže mýliť 3D. Lenže môj lekár na Sone pozeral dieťatko, meral. A neubauer sa zamieriaval najmä na tváričku. Tam som bola nejakých 15 min. A keď som sa ho spýtala co to je tak povedal ze chlapec, pritom to nejak nepozeral. A ani nepovedal ze napr tu ma guľky, pipik alebo niečo. Tak preto neviem :/ ale pondelok idem na 3D do ZM. Volala som ze najmä pohlavie chcem vedieť tak som zvedavá co mi povie

bojka22
autor
17. okt 2019

@lenulka_14 a pohlavie mi Neubauer povedal tak ze mal to 2D. A nemal to nejak ani priblížene ani nič. Ale ved uvidíme. Mne je to jedno len som zvedavá 😀😊

deti95060810
17. okt 2019

@jeliz59 hm, prečítala som si všetko čo si napísala...no tak to si sa musela aj dosť zle cítiť s takou váhou, najmä keď si to nebrala pomerne rýchlo ...

jeliz59
17. okt 2019

@deti95060810 No nič moc🙈🙈🙈🙈.chvalabohu už mám 60 kg už len 10 dať dole...
Čo si človek privodí svojou hlúposťou nás dakedy až zarazí....😂😂😂
Pekný deň Vám....

jeliz59
17. okt 2019

@miadi Ďakujem veľmi pekne ...tie 10 kg už čo ako dám....😊😊😊
Všetko dobré prajem.....

nikoleta239
17. okt 2019

Ahojte, tak ja som bola nedávno na konci 16tt a vravela mi dievča to vyzerá ale nieje to isté že zo je skoro, pozerala pozerala a zbadala niečo biele, že môžu byť vajíčka takže to môže byť chlapec. Vraj povie určite na ďalšej poradni. Tak som zvedavá. Chcela by som dievčatko chlapčeka mam doma no neverím ze to bude dievčatko keď povedala že vidí niečo biele 🤔

bojka22
autor
17. okt 2019

@nikoleta239 ja by som tiež dievčatko ale je mi to jedno. Ved uvidíš najmä nech je zdravé 🙂

ludmilka2407
19. okt 2019

Tak to je zvlastne ze na 3D ti nevedel.presne povedat, resp.povedal inak. My sme boli vcera a uplne jasne nam to aj ukazala, ze ma pipik.

bojka22
autor
19. okt 2019

@ludmilka2407 možno sa mýli môj lekár a ten na 3D hovorí správne. Ale ved uvidím teda ze co

bojka22
autor
21. okt 2019

Dnes som bola na utz a chlapec. Čiže dievča (17tt), chlapec (19),dievča (21), chlapec (21tt). Takže neviem komu veriť. Beriem to pol na pol. Prečo nemám šťastie na jednoznačne určenie pohlavia?
😄

wanda87
13. nov 2019

@bojka22 daj potom vediet co ti povedia na dalsej poradni 🙂 ja som na tom podobne, zajtra nas caka 3D tak som zvedava :D

bojka22
autor
13. nov 2019

@wanda87 ja idem zajtta na poradňu tak píšem 🙂

nini27
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bojka22
autor
9. júl 2020

@nini27 bol to chlapček u mňa. 🙂

ajka0207
9. júl 2020

@bojka22 kamoska bola na 3D sone a aj tak mala prekvapenie na sale, z Viktorky sa akosi stal Risko.

bojka22
autor
10. júl 2020

@ajka0207 všetko je možné 🙂

janka89999
29. okt 2021

Ahojte zienky najde sa nejaka dobra dusa co vie citat z utrazvuku lebo sme nedockavy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre