Kedy sa vám otočila maternica počas tehotenstva?

sandrika
10. nov 2007

Ahojte tehulky a mamičky, chcem sa V8s opýtať, kedy sa Vám počas tehu otočila maternica? Ja som v 4 mesiaci a stále ju mám otočenú veľmi dozadu, kôli tomu namne vôbec nevidno, že som tehu..myslím nemám žiadne bruško ani kúsok akurát veľký zadok a boky..Ďakujem za odpovede

weroni
10. nov 2007

sandrika: mne povedala gynda ze mam otocenu dozadu maternicu ale ze vraj to nic nie je - ze sa to nijako neprejavi - vraj sa len tazsie otehotnie. Som 9 tt ale tiez mam pocit ze mam male brusko v porovnani s ostatnymi babami tu na konikovi ktore su rovnako dlho tehotne 😒 na najblizsej kontrole sa na to chcem blizsie informovat, vraj sa otoci niekedy tesne pred porodom tak ako sa ma a po porode zas dozadu 😒

majcik
10. nov 2007

Mne povedala gynekologicka pri prvej prehliadke v tehotenstve, ze mam otocenu maternicu, ale vraj sa nemam bat, ze sa to same da do poriadku. Na mne tiez dost dlho nebolo vidno, ze som tehotna, mozno aj preto, ze som zo zaciatku nepriberala, ale schudla, no za posledny mesiac mi riadne narastlo brusko.. Ani ma nenapadlo sa lekarky spytat, ze ako je to momentalne s maternicou, ale asi sa na to opytam.

lula5
10. nov 2007

Sandrika, neboj sa, ak by malo hrozit, ze kvoli tomu babo neporastie vedia to otocit rucne, aspon tomu dopomoct. Mne sa otocila v 14tt.

lalupa
10. nov 2007

baby, na toto cvicte macaci chrbat, pripadne lezte po byte po svornozky, poradili mi to a zhruba v 12tt som to uz mala ok a brusko vystupilo dopredu 😉

sandrika
autor
12. nov 2007

Ahojte ďakujem Vám krásne akurát som prišla z kontorly doktor ma prezrel zo spodu či je krčok ok, lebo mám bolesti a potom som sa ho pýtala na tú maternicu a pocedal, že tá je už otočená, lebo bábo mi tam už nemalo miesto 🙂

lienockaa
12. nov 2007

ahoj..aj ja mám maternicu dozadu..teraz je vraj už vyrovnaná..ale bruško mi stále pripadá menšie než u kamošiek, čo mali maternicu dopredu..

mala som presne problémy ako majcik..ale teraz už priberám..aj keď pomaličky..ale isto.. 🙂

sandrika
autor
12. nov 2007

lienočka ty ešťe nevieš či to bude dievčatko alebo chlapček?

martina46
12. nov 2007

aj ja som mala maternicu dozadu a ze to nevadi, iba ze mozem tazsie otehotniet, tak sa nam to podarilo az na treti krat 😀
male brucho som mala strasne dlho, vsetci sa cudovali, kde ho mam, trvalo to asi do 5. mesiaca, ale teraz!! to uz mam teda brucho 😉

lienockaa
12. nov 2007

sandrika, ešte neviem..nedalo si povedať, naposledy sme mali kontrolu v nejakom 17 tt a bolo tak otočené, že jednoducho nič neukázalo..ale túto sobotu ideme na to ultrazvukom znova.. 🙂 a keby náhodou nie, tak 3D 2.12.. 😉 ešte nenakupujem vecičky, takže mi to ani nejako neprekáža, že ešte neviem, čo to je..ja budem šťastná a vďačná za hociktoré pohlavie, len nech je zdravé..

no..a ja som si myslela, že ťažšie otehotniem..a hľa..prvý pokus úspešný..aj s maternicou dozadu.. 🙂 a to som ani nebrala nijaké hormóny..

janocka
9. apr 2009

daniku • 13tt • 7. apr 2009 o 11:02
vcera mi doktorka povedala ze mam maternicu este stale vzadu, som v 11 tt a ze vraj by sa uz mala tlacit dopredu, lebo sa moze zaseknut niekde v panvonej oblasti medzi kostami a potratila by som.vraj to este nie je tak zle,lebo ona mi s maternicou pohla(dost neprijemne) dost ma nastrasila, ked som toho drobca konecne videla v plnej parade a ona povie ze mozem potratit ☹ este som o tom nepocula,kazala mi spat na bruchu a nejake cviky spominala,ale nepamatam si ako predne to bolo, cosi s kolenami a laktami, neviete ako sa to cvici?

loren • 1d, 18tt • Včera o 16:24
pozri obratena maternica to by malo byt to iste ja som ju mala aj pri prvom dietatku tam mi ju rucne obracal trochu na dva krat doktor a teraz sa mi sama upravila 😉

daniku • 13tt • Včera o 18:20
rucne obracal? o jeje a to sa da?moja doktorka povedala ze ked sa zasekne tak uz sa neda robit nic, babo nebude mat miesto a potratim. ma stale nejak strasi, co vsetko sa moze stat, ze sa ani tesit nemozem, len sa stale bojim co bude. ☹ ale uz som zohnala tie cviky, ale neviem ci to nieco pomoze.

kvetinecka • 5tt • Včera o 18:24 [
Muzu se zeptat, jaké se doporučují cviky, držím pěsti, ať vše dobře dopadne!!! 😵

daniku • 13tt • Včera o 19:20
No, že si klakneš na kolena a lakte tlačiš do kolien, 10 sek. a uvolniš, takto sa to opakuje asi 15 min.rano, na obed a večer. to mi poradila jedna baba na inej stranke. ale zda sa mi vela tych 15 minut...večer som cvičila,makačka, rano som ani nevladala vstať, nie to esťe cvičiť 😀

loren • 1d, 18tt • Dnes o 09:25
daniku no ono to nebolelo len to bolo neprijemne ale zaseknut sa ? uz by si ju mala mat v dobrej polohe nie v tomto tyzdni a mne tusim doktor vravel ze sa to da aj operativne urobit keby bolo najhorsie

svoma • Dnes o 09:32
Ahojky,já to měla také tak,žádné cviky jsem neměla,ale musela jsem spát na bříšku až do 16.týdne a taky mi s ní něco dělala,ale mě to teda dost bolelo a pak mě to bolelo doma ještě i druhý den a to mi to dělala dvakrát. Říkala,že do 16. týdne by se měla srovnat a pak,že už to bude vpoho.O potratu mi také říkala,ale naštěstí se nekonal,po tom 16. týdnu už to bylo vpořádku,jak se dostatečně roztáhla.

daniku
9. apr 2009

tak uz pokracujem tu 😀 diky janocka
a to je citit ked sa maternica otaca? ja som tuto noc skoro nespala, tak som sa snazila lezat na bruchu, ale ani zaspat som nemohla. a dnes mi od rana strasne tlaci na mechur, som si myslela ze su to creva, ale nikdy som taky tlak necitila, az mam obcas krce v stehnach a tak mi je divne.
aby som vysvetlila, pri mene mi pise 13tt, ale ja som otehotnela neskor ako sa to pocita...len par dni pred kramamy 😀 takze to som realne v 11tt....ale nechapem preco mi doktorka pri poslednej kontrole pisala do preukazu 12/0 ,alebo cosi take,nemam pri sebe preukaz aby som napisala presne. to ona berie podla toho ake je babo velke, alebo ako?

svoma
9. apr 2009

Daniku,mě poznala na utz,že už je to vpořádku,já nic necítila,jen děšsnou bolest po ručním otáčení a při další kontrole znova. A mimi jsem taky měla menší,takže mi akorát do průkazky dala dva termíny porodu,podle ms a podle utz. Já měla celé těhu mimi pořád menší,po velkém utz po 20. týdnu mi termín porodu taky šoupli dál.

katrin21
9. apr 2009

baby ja mam RVF flexi maternicu, a vobec som sa nad tym nezamyslala... uplne sama sa narastanim da tak ako treba, teda pokial nie je nekakymi zrastami drzana( to by nebolo flexi).... a po porode sa mi dala zas do RVF a nemam s tym ziadny problem.. netrapte sa nad tym... 😉

svoma
9. apr 2009

Mě akorát zaráží,že při prvním těhu mi to dr. neřekla a při tom druhém mi to ta samá dr. řekla,takže to nechápu,to jsem jí přece musela mít otočenou i před tím,ne?

katrin21
9. apr 2009

asi hej.. ale inak RVF maternicu ma vraj polovica zien. je to uplne normalne 😉 ved ona je valstne len inak naklonena.. nie smerom doperdu k bruchu , ale dozadu ku krizom...., ale cipok je normalne dole.. akurat je vraj lepsie milovat sa odzadu, ked chcete otehotniet.. vraj... ale inak v pohode.. aj moja sestra ma RVF a ma tri krasne deti 🙂

daniku
9. apr 2009

no mne sa to milovanie odzadu nejak nezda, zeby bola vacsia sanca otehotniet..... 😉

sirinka
10. apr 2009

aj ja mam otocenu dozadu...dvakrat som otehotnela na prvy sup 🙂
nikdy som necitila, ze by sa nejako otacala...mne dr. povedal, ze ona sa iba vyrovna ako bude babo rast, nie otoci...
tehubrusko som mala male aj pri prvej aj teraz...ale u mna je aj podozrenie, ze mam trosku mensiu maternicu...

daniku
11. apr 2009

no ja som otehotnela po mojej pamatnej vete "teraz sa uz nemoze nic stat a od buduceho mesiaca si zacneme davat zase bacha" 😀 ale to je jedno tesim sa, aby to nevyznelo ze so ti dite nechcela. ale zacinam sa bat, neviem ci je citit ked je uz ta maternica spravne, ze vtaj ju ma byt citit nad kostou a ja tam necitim nic, len ma tam stale boli, ale to su asi creva ☹

svoma
21. apr 2009

Ahojky,také jsem neměla potíže s otěhotněním,ono je to asi jak u koho.

vewe77
20. jún 2016

Mne sa otocila v 13 tt, citila som bolesti ako pri menstruacii a vo vytoku som mala par kvapiek krvi. Nastastie ma to nevyplasilo lebo moja gyn ma upozornila ze sa to moze stat, ked sa maternica otaca. Inak otehotneli sme zozadu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre