Koľko ste pribrali do 29 týždňa?

saska2208
1. jún 2012

kolko ste pribrali do 29tt a dalsia je ci sa aj vam v tehotenstve stalo ze ked ste si sli lahnut,alebo ste si zmyvali vlasy vo vani a mali ste napnute brusko a brusko mal tvar do zaobleneho trojuholnika?? ako ste mali dietatko ulozene?? nemoze byt sikmo? viem ze su to divne otazky,ale zauijma ma to,ci mala niektora z vas takuto skusenost.Dakujem pekne 🙂 🙂 🙂

janusa_
1. jún 2012

https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/porod-v-auguste-2012/
skus sa spytat zienok ktore maju termin ak oty 😉

peta111
1. jún 2012

tak ja mam tiez termin v auguste a zatial som pribrala 3-4kg.

ikke
1. jún 2012

@saska2208 kazda pribera inak, niekto ma v tom tyzdni +15kg, iny +1,5kg, zalezi aj od povodnej vahy, telesnej konstrukcie, genetiky. netreba sa stresovat kvoli tomu.
"do trojuholnika" mas brucho preto, ze napinas brusne svaly. uplne normalne, ale aj trochu zbytocne, da sa aj umyvat vlasy v sprche a lahnut si tak, ze si zo sedu lahnes na bok, nie sa zvalit hned na chrbat.

mb
1. jún 2012

ja som pribrala do teraz 11 kg.Vsetko na brusko 🙂

bobi3
1. jún 2012

ja som mala v 29tt + 7kg 😉

eri28
2. jún 2012

ja idem do 21 tyzdana, a asi 7kg plus, inac v norme...
no a my mame sprchu nie vanu a vedla sprchy toaletu, cize sklopim celu toaletu a sadnem si na tu dosku a po cesiacky si nasamponujem a umyjem hlavu, xixi 😀

brita
4. jún 2012

Ja som teraz 28. a 29. tyzden zaroven, lebo jedno babatko mam o tyzden popredu a mam momentalne plus 11kg 😉

tehulkake
20. jún 2012

ja som v 27 tt a zatial 7 kg, vlasy si zmyvam tak, ze si klakanem k vani, ale vacsinou si dam sprchu, je to najlahsie, napate brusko sice nemam ale pupok mi taha, tlaci vonku a tak, raz ho vytlaci von, potom ho taha dole 🙂 a babatko sedi na dupke, hlavu ma hore pri mojom zaludku 🙂 takze pohodka, od zaciatku tehu tak je 🙂sikma poloha je vzacna 🙂

digysa
20. jún 2012

V 29-tom tyzdni som este len zacala dobehovat moje schudnute kila. Bola som totiz v minuse s mojou povodno vahou a to o viac ako 6 kg.

miska58
20. jún 2012

fiha a ja taka slonica ja som uz pribrala 16kg 😲 moja povodna vaha 56 a teraz uz 72 a to sa ani neprezieram,ani nic podobne a chodim plavat aj na prechadzky a aj doma vsetko porobim a kila len idu a idu 😖

digysa
20. jún 2012

@miska58 Nic sa neboj...to je v poriadku. Ja som chudla lebo som mala ranne nevolonosti, ktore trvali cely 7 mesiacov a neboli ranne ale 24 hodinove!!! 😒 Ty si aspon tehotenstvo pekne uzivas... Ja si akurat pamatam, ze som musela mat pri sebe vzdy vedro (keby som nahodou nedobehla na zachod) 😅

sloto
20. jún 2012

miska58 nic si z toho nerob, ja som uz pribrala tiez 15 kil. sice cakam dvojicky ale aj tak. citim sa ako velryba, tiez sa neprejedam, nejem takmer ziadne sladke, jem vela ovocia a aj tak sa to na mna lepi....doma mam dcerku okolo ktorej cely den beham, chodime po vonku a aj tak.... kazda sme ina, jedna priberie, druha nie

miskafl
20. jún 2012

@saska2208 Ahoj aj ja som v tom tyzdni ako ty, pribrala som 5kg, tiez mam brusko spicate, pred 2 tyzdnami malo babo priecno polohu, ale pred par dnami uz bolo hlavickou dole... Ale stale mam pocit ze sa tam este vselijako vrti, tak uvidim ako bude nabuduce 😉

saska2208
autor
20. jún 2012

noo ja idem 4-teho na utzv uvidime ako bude, teraz ma trapi tvrdnutie bruska, dufam ze nepojdem do nemocnice...zajtra idem na kontrolu

miskafl
20. jún 2012

@saska2208 aj mne casto tvrdne brusko, vraj je to normalne pokial to nie je moc casto, aj tak lepsie ist na kontrolu, aj ja idem pre istotu v pondelok, uz minule mi hovorila ze mam makky krcok... Potom sa ozvi co ti na to tvrdnutie povedala lekarka, drzim palce 😉

jerryjanka
20. jún 2012

teraz som v 29tt - vaha mínus 3 kilá oproti váhe pred otehu,
bruško tvrdne hlavne po námahe ale niekedy aj len tak - su to poslíčkovia inak Braxton-Hicksove kontrakcie v tomto týždni to už je normálne ak to je do 5-10 x denne je to ok. viac už by mohlo znamenať začínajúci pôrod ale to by zistili na kontrole že sa skracuje krčok a otvára sa.
dieťa môže mať v maternici naozaj rôzne polohy 😉

brita
21. jún 2012

Ahojte, tak ja som uz v 30. a 31.tyzdni a mam + 13 kg. Vcera som bola na kontrole, tak ma tam sestricka odvazila. V pondelok ideme na prenatalne sono - prietoky a podobne -tak som zvedava, ako sa drobcom dari. Hlavne som zvedava, kolko pribrali 🙂 Naposledy na zaciatku 26. tyzdna mali kazdy cca. 800 g.
Babenky, ten krcok sa zacne skracovat a otvarat za normalnych okolnosti uz tesne pred porodom? Ci sa nemusi vobec? Vcera mi povedal, ze ho mam cely a zatvoreny.

jajatko
21. jún 2012

Ahojky, ja som do 30tt pribrala cca 10-11kg a odvtedy este 6 😕

julianaka888
27. jún 2012

My sme v 28 tt a pribrali sme 2kg 🙂

fifitko25
27. jún 2012

@julianaka888 uf, tak to si ma celkom ukludnila, ja som od zajtra v 20tt a tiež som pribrala doteraz 2 kg... len môj doktor sa počudoval minule, že som stále s váhou rovnako.... 😅 ale oblinka na brušku sa mi robí a bábo sa má dobre 😉

julianaka888
27. jún 2012

Aj môj doktor je v kŕči,že málo priberám,ale ked za to nemôžem,tak nemôžem 🙂 Bábätko sa vyvíja tak,ako sa má tak niet sa čoho báť 🙂

lenuska200_22
11. aug 2012

ja som teraz v 27 tyzdni 2 dni tehotna a pribrala som 16,5 kg ale vaha sa stale hybe az na 18 kg 🙂

lucinocka
11. aug 2012

@saska2208 dodnes / 33 tt/ , nieco pod 6 kg

habdula
2. nov 2012

Ahojte, tak ja som pribrala zatiaľ 3,5 kg.

kikiliki
29. mar 2015

ja som v 29.tyzdni a pribrala som uz 14kg,ale neprejedam sa vobec,vlastne jem malo a mam vela pohybu a aj tak naberam... :-/ mala som 58kg a teraz mam 73kg. Pribrala som na zaciatku rychlo,aj do stehien,aj chrbta a narastli mi prsia o dve velkosti :-P ale teraz mi rastie uz len brusko 😀 ale chytam sa to dat dole cim skor sa bude dat...

lenuska200_22
18. apr 2015

@kikiliki duu uz nestusim ale asi okolo 18 kg

domin9
11. nov 2015

Ja som ted v 29.tt..10 kg na sebe..

kikiliki
12. nov 2015

No ja uz som 5mes.po porode a mam 66kg. Tu som zastala. Takze musim zacat makat 😉 tak to vypada..

janesa1984
12. nov 2015

+ 4 kg

evik1702
28. dec 2015

29tt + 4,5kg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre