Koža z prevareného mlieka počas tehotenstva

jankalukacova
8. máj 2018

Som v 21 týždni robila som mliečnu ryžu a stále sa mi tam vytvárala kožka na prevarenom mlieku po zamiesani tam aj tak vznikla nie je to nezdravé v tehotenstve?

lindusss2016
8. máj 2018

@obsadenemeno tak chvalabohu autorka tychto prispevkov je len v 21.tt, takze si snad este nieco precitame. Aj ked sa pytam, ako to vlastne zvladala doteraz, ked do toho 20.tt aj ruky dvihala

lindusss2016
8. máj 2018

@cecilia68 keby len piliny,ale mozno aj trblietky 😂😂😂😂

ukulela
8. máj 2018

trblietkyyyyyy ... pamatam, to sa urcite narodila princezna so zlatou hviezdou na cele 🙂

pallacinka29
8. máj 2018

@cecilia68 Pozri na ihriska a na MK, co sa sprepacenim sproste zeny ziju... Ja sa divim, ze ti chlapi to s nimi vydrzia... Uplne sproste ako papuce...
Mozno by moderatori mohli filtrovat aj tieto sproste otazky a nie “ustipacne komentare”.

cecilia68
8. máj 2018

@pallacinka29 Občas sa stretnem s jednou takou pri venčení...aj prehodíme pár slov, ale ako náhle začne tárať o deťoch, utekám, lebo ak by som ostala, tak ju zastrelím 😨

beky1813
9. máj 2018

@pallacinka29 presne. Tie ihriskove mamicky, co maju deti po sebe a nos nevytrcia zo sidliska, to je des. Ja uz na ihriska nechodim

sense
9. máj 2018

Si len tehotna....nic viac tak na par vynimiek stylu horolezectvo, bungi jumping a ine adrenalinove sporty, mozes robit uplne vsetko a jest takmer vsetko (surove maso a vajicka radsej vynechaj ale ken surove) a ak mas stale pichybnosti vypni.pocitac a prejdi sa von

kengurica
9. máj 2018

Kozka z mlieka dietatu neublizi. Ale tie geny, co si mu odovzdala, mu mozu narobit problemy v zivote.....omg

montemotherone
12. máj 2018

@beky1813 😂😂😂

montemotherone
12. máj 2018

@kengurica 😂😂😂😂

montemotherone
12. máj 2018

@pallacinka29 nieeee, len to nie. Ja som sa dlho tak nezabavila 😂😂😂 a fakt mi až slzy tečú 😂

montemotherone
12. máj 2018

Ale inak baby, pozerám, že zatiaľ tu nebola žiadna exaktná odpoveď, takže ako učiteľke (asi už bývalej) mi nedá 🤓
"Pri dosiahnutí teploty asi 50 stupňov Celzia sa začína z mlieka vyparovať voda, čo znamená, že ostatné prvky sú oveľa koncentrovanejšie. Narúša sa štruktúra bielkovín a tie sa zhlukujú s molekulami tuku. Postupným zvyšovaním teploty, začínajú bielkoviny vysychať a presne to je počiatkom vzniku tzv. kožky.
O jej finálnej pevnosti rozhodujú dva faktory. Prvým je množstvo tuku obsiahnuté v mlieku a tým druhým teplota, na akú je nakoniec mlieko zohriate.
Z toho detailného opisu by ste si mali vyselektovať hlavne jedno. Kožka na mlieku sa skladá iba zo živočíšnych bielkovín a pár molekúl tuku. Žiadna chémia, žiadne éčka ani umelé prísady. Ide o čisto prírodný produkt, ktorých je dnes veľakrát nedostatok"
Takže nie, tebe ani bábätku neuškodí viac, ako samotné mlieko ktoré v kaši skonzumuješ.
Taká jednoduchšia odpoveď, ale dúfam, že postačí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre